Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

na innych forach pisali, że benzyna 2.0 1-1,5l/h przy dieslu 2.2 to 0,5l/h

 

wg mojego kompa zasięg na litrze to 7,84KM

 

czyli zamiast stać z włączonym silnikiem na przeklętym szlabanie którym steruje ekstremista religijny i nie otwiera go nawet jeżeli jest odstęp 10 minutowy to warto wyłączać silnik. w przybliżeniu licząc 10minut stania jest = z 1KM drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pb95 spod znaku orła 2-3 mpg gorzej :!: Też macie takie doświadczenia :?: Leję najtańszą najtańszą w okolicy N24 Pb95 i różnica pozytywna jest zauważalna i to nie jest pierwszy raz.. różne orły i różne N24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, fajne ale przy takiej mocy już jest kiepsko z trakcją (włącznie do 3ciego biegu), prawda bol, ?? :smile:

 

Też jeżdżę takim Mondeo (tylko 2.0 tdci 160KM/415Nm) i wiem, że ciężko utrzymać trakcję, u mnie ze względu na moment, a u Ciebie moc nadrabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jadę o 8 to nie ma nigdzie korków :mrgreen:

 

Taaa, a nasze remonty na KAŻDEJ ulicy :?: :???:

Ostatnio jeżdżę tak, że prawie nie napotykam na roboty. Pabianicka, Politechniki, Piłsudskiego, Kopcińskiego są OK. Włókniarzy też da się przeżyć jeśli chodzi to remont mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 100-150 = 11,5

Trasa 130-160 = 12,5

Miasto spokojnie = 13,5

Miasto troszkę dynamiczniej = 15-16

Kielce = 34-40 (w zależności od charakteru i intensywności próB), ale może być więcej bo ja oszczędzam samochód :smile:

WRX - silnik seria + wydech + mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pb95 spod znaku orła 2-3 mpg gorzej :!: Też macie takie doświadczenia :?: Leję najtańszą najtańszą w okolicy N24 Pb95 i różnica pozytywna jest zauważalna i to nie jest pierwszy raz.. różne orły i różne N24...

 

IMHO takie podejście nie ma sensu.

Jak wlejesz lepszą benzynę, to mniej jej spalisz na 100; cenowo wychodzi na to samo - a mniej syfu (być może ;D) działa na silnik.

Chyba, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rejestrować sobie tankowania.

Po kiku można już wyciągnąć jakąś średnią :arrow: niniejszym lądują w podpisie.

 

Legacem trzymam formę, chociaż tendencja jest wyraźnie zniżkowa :razz:

Ale to tylko dlatego, że ostanio byłem w trasie :cool:

Obiecuję poprawę :wink:

:arrow: po pierwszym wklepanym tankowaniu wyszło 13.92 :mrgreen:

Jak na dwulitrowego wolnego ssaka całkiem nieżle :wink:, chociaż przyznaję - jeździłem wtedy niezłym ogniem :twisted:

Co ciekawe komputer w Legacu nieco zawyża (wtedy 14.2), a w Forsterze wręcz odwrotnie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w czasie jazdy z górki - w większości hamowanie silnikiem,

delikatnie muskany gaz, zaraz po tankowaniu, przejechany 1 kilometr :mrgreen:

(AdaSch - Cienista street :wink: )

 

20091103001.jpg

 

taka ciekawostka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlejesz lepszą benzynę, to mniej jej spalisz na 100; cenowo wychodzi na to samo - a mniej syfu (być może ;D) działa na silnik.

Chyba, że się mylę.

 

Ku mojemu zaskoczeniu, wg moich obserwacji, najmniej spalam pb95 z neste (13,23 l/100), następnie 98 - 14,1, najwięcej "LOTOS dynamic" który wyróżniłem jako shell v-power - 14,2.

 

Może to dlatego, że na dynamicu jeździłem mało i tylko po mieście ;) statystyki kontynuuję, najświeższe dane dostępne za 1 kliknięciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Apal, mi na kompie tego nie pokazuje, co za wredne japońce nie dały mi tego w forku (albo od kilku lat nie wiem, ze to mam, to by była kompromitacja stulecia) Zegarek mamy taki sam :D

 

AdaSch - Cienista street

Jak nic droga na basen :wink:

 

Ku mojemu zaskoczeniu, wg moich obserwacji, najmniej spalam pb95 z neste (13,23 l/100), następnie 98 - 14,1, najwięcej "LOTOS dynamic" który wyróżniłem jako shell v-power - 14,2.
.

 

98, jest słabsza niż 95, wiele razy to udowadniano. 98 z dodatkomi są silniejsze. Mam na myśli dynamic, verwa, vpower racing, bo tam dodano coś poprawiającego szybkość spalania. Co gorsze jest też wyższa temp spalania, a to już nam nie za bardzo służy. Za czasów nissana zweryfikowałem to. W forku, bardzo nie powtarzalne sa wyniki, przez ten beznadzejny nawiew na ic w Vtech. Jak się mocno nagrzeje to trace z 10KM.

 

BTW, apropos spalania.

 

Z pracy do domu mam dwie drogi. jedna 25km. bez korków. oraz 16 z korkami. W pierwszym przypadku spalania 11/100 w drugim 13/100

 

a teraz zapraszam, do sprawdzenia którędy bardziej się opłaca jeździć :cool:

w bardzo wiele ludzi popełnia en sam błąd patrząc na średnią a nie na efektywność, zadanie-cel, wykorzystane zasobów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98, jest słabsza niż 95, wiele razy to udowadniano. 98 z dodatkomi są silniejsze. Mam na myśli dynamic, verwa, vpower racing, bo tam dodano coś poprawiającego szybkość spalania.

 

Dokładnie to dodaje się tam (tzn do Dynamic-a) KEROPUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, mi na kompie tego nie pokazuje, co za wredne japońce nie dały mi tego w forku (albo od kilku lat nie wiem, ze to mam, to by była kompromitacja stulecia) Zegarek mamy taki sam

 

Masz navi? To musisz mieć spalanie i zasieg, pogmeraj w opcjach, bo to można włączyć lub wyłączyć :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz navi? To musisz mieć spalanie i zasieg, pogmeraj w opcjach, bo to można włączyć lub wyłączyć .

 

mam, ale nigdy tego nie widziałem :oops::oops::oops: . Czy to się gdzieś włącza tylko w opcjach czy gdzieś głęboko jest to ukryte?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, nie pamiętam teraz, ale w opcjach licznika A i B musisz poszukać (pod ekranikiem są guziczki do tego :mrgreen: ) i włączyć opcję spalania średniego i zasięgu, ja sobie z tym radzę, to Ty tym bardziej :wink: :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 12:16 pm ]

A może Ty masz po prostu tylko tą linijkę ze spalaniem/zasięgiem schowaną?

W dolnym prawym rogu wyświetlacza masz taki trójkącik? Dotknij go i się wyświetli.

:roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety forek na 3 dni wylądował u Zdanowicza -> wielka akcja naprawa dyfra. Ale nie kojarzę, żadnych takich przycisków. Pod ekranem mam 5 guziolów,

 

to jak w tym, ale no nie mój

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9471153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, specjalnie dla Ciebie zrobiłam fotkę tego co mi się wyświetla po naciśnięciu guziczka INFO:

20091104003.jpg

 

druga zakładka to właśnie liczniki A i B i ich ustawienia...

 

to jest zresztą ulubiony ekranik mojej córki, bo w górnym polu pokazuje się aktualne spalanie i ona widzi kiedy "gazuję" :mrgreen: :wink:

 

Może więc Ty masz inaczej :roll:

to byłoby dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...