Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza GT.

Jazda miejska z korkami ~13-14 l/100 km.

Jazda autostradowa 180-200 km/h - ~15-16 l/100 km.

Pojeżdżawka - RallyCross Tor Toruń (jedynka do odcinki, dwójka do odcinki) - ~30 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... chyba mi się leśnik spsuł. :sad:

Dzisiejsze tankowanko: 45 l przy 190 milach przejeżdżonych tylko w mieście i raczej z klimą... to wychodzi coś koło 15/100... a zawsze w takich warunkach było bliżej 20 niż 15. :roll:

Drogie Bravo, pomóż - co się mogło zepsuć :?:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem, dziś pierwszy raz sprawdziłem spalanie w svx'ie, tzn. probowalem juz kiedys ale wtedy padl przeplywomierz i wynik nie byl miarodajny.

a zatem wyniki na 200km, z czego 150km po mieście normalnie i 50km nienormalnie :twisted: wyszlo.... 38l... czyli jak latwo podzielic przez dwa, równa się: 19l/100km.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy '05 2.0. 100% jazdy w mieście 9.4L (również z klimą), włączając krótkie wypady poza miasto 8.6L, trasa 6.6L. Są to wartości podawane przez komp pokładowy. Jak porównywałem wyniki podawane przez komp z własnymi wyliczeniami, wychodziło że komp zaniża wynik o 3-5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsaw - Augustow

Augustow - Ruciane

dosc zwawo a szczegolnie obwodnica Wyszkowa i Ostrow Mazowiecka pozniej z Lomzy (z malym bagazem 'doswiadczen") juz spokojniej.

W Rucianym Nida na Or.enie wykazalo 10.8l/km WRX 2003 jestem mega zadowolnony nigdy takiej wartosci wczesniej nie widzialem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 2.0D - Po po pierwszych 15k km, według moich obliczeń (ilość wlanego paliwa/ilość km), średnie spalanie ok. 7.5 l / 100km. Chyba nie jest źle, biorąc pod uwagę, że duża część z tego, to dojazdy do pracy mojego ojca (10km, z czego połowa to miasto), a samochód jeździ od listopada (czyli zaczynał prawie zimą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mój STi zużywający zbiornik na 1 motogodzinę na lotnisku nie jest wzorem oszczędności.... :smile:

 

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 10:07 pm ]

no właśnie - wczoraj nowy rekord

250 km na zbiorniku - pojeżdzawka w Toruniu

 

w tym..........100km zrobione na 1100 metrowym torze...... daje 90 okrążeń.......szacun.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu gazu w moim wrx spalanie wynosi :

miasto ( ruszanie dynamiczne bieg do gory w okolicach 6000 obrotow) 15 litrow

trasa w przedziale 0-160 km/h przy wyprzedzaniu redukcja i do 60000 15-16 litrow

trasa w przedziale 160-260 km/h 25 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, jak mozna WRX-a na GAZ przerobic :evil: :shock: ja mam swoje 2.5 w NA pali jak smok niemam pracy i jezdze i nieprzerabiam na GAZ bo tych aut sie na GAZ nie przerabia...

mam nadzieje ze nie tylko ja to skrytykowalem i ze bedzie jeszcze wielu na tym forum co bedzie karcic takich ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, jak mozna WRX-a na GAZ przerobic :evil: :shock: ja mam swoje 2.5 w NA pali jak smok niemam pracy i jezdze i nieprzerabiam na GAZ bo tych aut sie na GAZ nie przerabia...

mam nadzieje ze nie tylko ja to skrytykowalem i ze bedzie jeszcze wielu na tym forum co bedzie karcic takich ludzi...

 

sfaragdas, jakieś rzeczowe argumenty przeciwko LPG, czy nie bo nie? Poczytaj wątek LPG - Dyskusje i pytania. Można tam dowiedzieć się paru interesujących rzeczy, żale też tam możesz wylać. Na szczęście jest tam wielu, którzy będą i twoją postawę krytykowali, w przeciwieństwie, przy użyciu rzeczowych argumentów oczywiście...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, jak mozna WRX-a na GAZ przerobic :evil: :shock: ja mam swoje 2.5 w NA pali jak smok niemam pracy i jezdze i nieprzerabiam na GAZ bo tych aut sie na GAZ nie przerabia...

mam nadzieje ze nie tylko ja to skrytykowalem i ze bedzie jeszcze wielu na tym forum co bedzie karcic takich ludzi...

 

sfaragdas, i już tak zostanie - te 2,5 NA na wieki. Wal do doktora, może jeszcze jest jakaś szansa. A'propos karcenia to aniś mi swat ani brat ani ktokolwiek- trzymaj dystans i się nie spoufalaj trolu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy to nie masz czasami problemów ze znalezieniem auta na większych parkingach? :mrgreen:

 

Kurcze jak byś zgadł :twisted: To jest fakt autentyczny. Zawsze jak wychodzę z marketu to się zastanawiam gdzie samochód postawiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, jak mozna WRX-a na GAZ przerobic :evil: :shock: ja mam swoje 2.5 w NA pali jak smok niemam pracy i jezdze i nieprzerabiam na GAZ bo tych aut sie na GAZ nie przerabia...

mam nadzieje ze nie tylko ja to skrytykowalem i ze bedzie jeszcze wielu na tym forum co bedzie karcic takich ludzi...

 

bo moze masz bogatych rodzicow bo ja niestety nie i za wszystko musze placic sam a co do gazu w wrxsie to nie sadze aby to byl jakis wielki wstyd bo teraz moge sobie jezdzic prawie dowoli niebaczac na odleglosci i cieszyc sie z jazdy tym samochodem (bo mazylem o subaru od 15 lat) a nie cieszyc nim tylko oko

pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seth13, oczywiscie ;-) ze mam ;-)

wiem doskonale tez ze na LPG mozna sobie moc podniesc etc...

1. montaz gazu = 3000zl i 50KG wiecej ;-)

2. co roku placisz 50zl wiecej na przegladzie.

3. wlew gazu brzydko wyglada na zderzaku czy gdzie kolwiek indziej, czestsze tankowania, a pozatym i tak sie odpala na benzynie i tak trzeba ja tankowac... ;-)

 

przejdzmy teraz do technicznych rzeczy. ;-)

4. instalacje gazowa nawet komputerowa trzeba i tak co jakis czas sprawdzac i dostrajac chocby dlatego ze reduktor gazu z biegiem czasu podaje rozne cisnienie...

5. ci mali ludkowie z japoni zaprojektowali ten silniczek pod benzyne czyli paliwo ciekle a nie pod suche jakim jest GAZ.

6. przy gazie trzeba zmieniac czesto filtr gazu, przewody WN oraz Swiece

7. Najmniejsza awaria instalacji gazowej w sesie dawkowania gazu moze sie zakonczyc wypaleniem tlokow, gniazd zaworowych a to dlatego ze nasze subarynki sa wrazliwe na temperature spalin.

8. turbinka jest przystosowana do spalin z benzyny a nie z gazu w ktorej znajduje sie para wodna

9. akcyza na LPG od 2010roku bedzie podniesiona ze wzgledu na kryzys i gaz bedzie kosztowal 2,80 albo 3zl a benzyna ponizej 4zl i to wszystko tak szybko sie nie zwroci...

10. Czyatlem gdzies na forum ze upalanki i tak na benzynie sie robi bo podczas 3 godzinnego upalania na LPG mozna zajechac silnik, w sensie przegrzac.

 

Niewiem jak wy ale ja mojego wolno ssaka uzywam do zabawy ;-)

oczywiscie posiadam LPG ale w VW Passacie ktorym na codzien do pracy jezdze. Oczywiscie jestm zadowolony z tego rozwiazania ale jak juz wspomnialem dla passata gaz ok ale dla subaru??? to tak jak wielu lysych kupuje BMW 750 czy Audi A8 4.2 dla szpanu i pierwsze co jedzie na montaz GAZU ;/ zalosne nawet swojego czasu gdzies uslyszalem takie stwierdzenie "...ty Pleyboy-u w sportowej furze na GAZ..."

wg mnie to montaz LPG w Subaru to tak jak kupowanie Alkantarowego fotela i kladzenie na niego pokrowca... to samo w aucie po co pokrowce na fotele?? to tak jak jedzenie cukierka przez papierek...

Jezeli Subaru ma byc samochodem rozrywkowym to nie ma mowy o LPG... to ma palic ile sie wleje, to ma jechac, a nie zatruwac sie gazem...

 

Grzesiek_67, heee ze spalaniem to bylo takei wyolbrzymienie ;-) pali od 10 do 13,5 ;-) no i jak to dla 2.5 oleju se lyknie troszke ;-)

dlaczego uwazasz ze zostanie te 2.5?? moze mam w planie Boxera Diesla?? :wink:

a czy ja sie spoufalam z Toba :roll: i nie jestem trolem ;-)

 

z drugiej strony ok kazdy szuka tanszego rozwiazania... ale subaru sie nie kupuje po to zeby je zagazowywac... ;/

no ale STI chyba na LPG nie jezdza?? czy jestem w bledzie??

bo ja naprawde rozumiem te N/A je mozna zagazowac...

 

zoowty, a tak wogole to twoja sprawa czy masz Gaz czy nie... ale pamietaj ze jak sie silnik zacznie sypac to bedzie to wina gazu...

 

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 10:51 pm ]

zoowty, nie mam niestety bogadych rodzicow i do wsyztskiego musze docodzic sam... niechcialem Cie urazic ale tak moim zdaniem to troche nie smaczne ;-) a nie myslales o kupnie GT-ka i czegos mniejszego i eko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas wobec tego przepraszam za ten tekst z rodzicami ale sie troche zdenerwowalem , odnosnie gazu tak jak juz napisalem wczesniej lubie bardzo czesto jezdzic tylko dla przyjemnosci ( a wiadomo subaru litra na sto nie pali wiec to dla mnie jest alternatywa , o wiele tansza alternatywa ), od czasu zamontowanie gazu ( 20 lipca 2009) zrobilem juz ok 3500 km ( dzis jest 27 czyli 7 dni) wiec teraz policz sobie ile to kasy i srednio robie jakies 100-150 kilosow dziennie po miescie + wikendowe wypady ( nie zadko 500-700 km)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...