Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

lukass, no bo mam prace do konca lipca w tym sensie ;-) ;-)

 

zoowty, eeee no to jak takie przebiegi robisz to juz rozumiem ;-) ja w ciagu roku subaraczem zrobilem okolo 15tys km a reszta to passatem ;-) ale jak w WAWIE bede mieszkal to przebiegi sie zdecydowanie podniosa ;-) ale wiem ze gazu nie zamontuje bo mi sie to nie oplaca narazie... bo i tak 2.5 wylatuje wiec montaz wtryskow do 230km odpada, zestrojenie,

sie wacham nad SWAP-em na Diesla albo WRX-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak wy ale ja mojego wolno ssaka uzywam do zabawy ;-)

A my używamy do codziennej jazdy, mając z tego radochę.

Nie wyciągamy auta raz w tygodniu, na przejażdżkę z rodziną do kościoła (wcześniej - obowiązkowo myjnia :wink: ).

 

:razz: :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Lip 28, 2009 12:34 am ]

4. instalacje gazowa nawet komputerowa trzeba i tak co jakis czas sprawdzac i dostrajac chocby dlatego ze reduktor gazu z biegiem czasu podaje rozne cisnienie...

5. ci mali ludkowie z japoni zaprojektowali ten silniczek pod benzyne czyli paliwo ciekle a nie pod suche jakim jest GAZ.

6. przy gazie trzeba zmieniac czesto filtr gazu, przewody WN oraz Swiece

7. Najmniejsza awaria instalacji gazowej w sesie dawkowania gazu moze sie zakonczyc wypaleniem tlokow, gniazd zaworowych a to dlatego ze nasze subarynki sa wrazliwe na temperature spalin.

8. turbinka jest przystosowana do spalin z benzyny a nie z gazu w ktorej znajduje sie para wodna

9. akcyza na LPG od 2010roku bedzie podniesiona ze wzgledu na kryzys i gaz bedzie kosztowal 2,80 albo 3zl a benzyna ponizej 4zl i to wszystko tak szybko sie nie zwroci...

10. Czyatlem gdzies na forum ze upalanki i tak na benzynie sie robi bo podczas 3 godzinnego upalania na LPG mozna zajechac silnik, w sensie przegrzac.

 

Urban legend.

Na szczęście cywilizacja idzie do przodu.

Pogadaj z Jako, ile zrobił km na LPG... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja sie chyba starzeje... no oki... niech wam bedzie prosze bardzo... ok poddaje sie...

 

przepraszam ide sie powiesic...

 

oki w takim razie robie swapa na 2.0T z STI + instalacja gazowa... niemaproblemu...

 

a niech ktos mi slowo powie ze costam to zatluke ;-)

 

to ja tu od roku czasu nie zakladam instalacji LPG bo na przywitanie jak napisalem ze w planach jest to dostalem taki OPR... i za te chinskie lampiszcza tez... a teraz dostaje za to ze karce gazownie w WRX... oki...

 

myslalem o 2.0D boxerku do mojej coupety... pomyslalem gazowac niebede a w dieslu jeszcze nie ma zadnej coupeji... zrobi sie 200kucy moment kolo 400NM wiec powinno byc jak WRX 225km cos kolo tego... ale ok w takim razie lepiej kupic starego STI za 13klocow przelozyc napedy silnik i wszystko i do tego gazownie za 4 a reszte sprzedac...

 

hmmm jestem ciekaw czy odglosy silnika na borlu z LPG sa takie same jak na PB ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tu od roku czasu nie zakladam instalacji LPG bo na przywitanie jak napisalem ze w planach jest to dostalem taki OPR... i za te chinskie lampiszcza tez... a teraz dostaje za to ze karce gazownie w WRX... oki...

Bo się chłopie nie przejmuj tym, że ktoś Cię opier...krzyczał, tylko rób swoje. Masz kasę, lejesz benzynkę, bo jest najkochańsza dla Subaraków, nie masz kasy, gołą dupę i słabe perspektywy lejesz LPG.

 

Co do STi, znam dwa jeżdzące na LPG, po Mapteku (wykręcone na 320 i 350 KM). I na Bigasoskiej instalce LPG dają radę. Oczywiście instalacja LPG by BIGAS nie kosztuje 2.000 PLN (tyle kosztuje chłam, z ktorym są potem niebotyczne problemy) tylko około 5.000 PLM.

 

sfaragdas, bo ty nie jesteś zły Chłopak - myśl sam i działaj sam. Nie "kupuj" każdego siana, które Ci ktoś próbuje wcisnąć.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek miałem do pokonania trasę Warszawa - Łódź (przez Rawę Mazowiecką)

Ponieważ miałem mnóstwo czasu postanowiłem sprawdzić ile Forester 2.0 automat potrafi spalić najmniej benzyny na tym odcinku (zmierzone jedynie na 125 km, nie na całym baku).

Zalałem pod korek na stacji Shella na trasie Katowickiej (tam gdzie jest Mc Donald) i w Łodzi w centrum na BP - do odbicia.

 

Trzymałem się zasad:

1. jazda na tempomacie między 85 - 95 km/h

2. przyspieszanie na tempomacie (baaardzo po woli, czyli nie przekraczając 3 tys obr/min)

 

Wyprzedził mnie Polonez kombi (a'la Forester) i Skoda Felicia :(

Jakże zabolało kiedy mijała mnie Impreza GT :( chyba pomyśleli, że jechałem w trybie awaryjnym...

 

5 km spędziłem na trasie w korku, ale objechałem go lasem :mrgreen:

Dla bezpieczeństwa 3 krotnie wcisnąłem podczas wyprzedzania gaz do dechy i dalej znowu tempomat

 

Na stacji oczom nie mogłem uwierzyć

6,79 l

dojechałem na miejsce za 38 zł :)

 

Ale co się umęczyłem to chyba jesteście sobie w stanie wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak kolega powyzej oczom nie moglem dzis uwierzyc!!!

Zatankowalem na Shellu V-powerka..pojechalem do Londynu i spowrotem,wjechalem na ta sama stacje,ten sam dystrybutor i po przejechaniu 160,9344km ;) spalil mi 14 litrow :!: :!:

Nie wiem o co kaman bo testowalem juz 3 razy wczesniej...

Po zakupie gdy wracalem do domu w maju 2008 wyszlo mi 9,1...kiedys tam 9,9 a jakies 3-4 miechy temu 9,7,ale

 

dzis...8,7 :!: :idea:

 

Czekalem pod stacja poniewaz akurat tankowali sie..nie wiem czy to ma z tym cos wspolnego ale normalnie az nie moge uwierzyc...tylko prosze nie piszcie ze moze mam WRX...mam STI po remapie :arrow: 320km...

Jaja,no nie?? :mrgreen:

 

Ps.do tego jeszcze stalem w delikatnym korku i przejechalem kilkanascie km w miescie...

Aha. Predkosc na autostradzie ok 110-120 km/h...2500rpm przewaznie....

Spotkaliscie sie juz z czyms takim...?

 

Ps.2... I jak tu nie kochac STI'ka :mrgreen::mrgreen: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna... jeszcze bardziej "spsułsię" leśniczek :roll:

Rozumiem... czysto trasowo... z onąż na prawym, co przy każdej próbie ustawienia prawej stopy w stan odpoczynku cykorrączkę urwać chciała... ale żeby wyszło 10 na 100 :?: :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin - Wdzydze, piątek po 19:00, trochę korków, raczej powoli, może ze 20-30 kilometrów zabawy z SVX-em, średnie spalanie 9.7, to taki standard na "spokojnych" trasach. W mieście zależnie od ilości kick-down-ów, 13,6 do 20,5 - ale to zima, defrostery itp, itd :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaczalem nowa prace - 80km dojazdu w jedna strone autostrada - moj 2002 WRX USDM Kombi wyciaga 9l/100km - srednia predkosc 120km/h, spokojna jazda - silnik podkrecony do okolo 285KM. W cyklu mieszanym wychodzi mi 12-13l/km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poznałem pewnego gościa. Był rok 1990. Facet chwalił sie nowym Fordem Scorpio MKI. Robiło to wrażenie zwłaszcza, że w tych czasach samochód robił oszałamiające wrażenie. Szok minął kiedy wszedłem do niego do mieszkania. Mieszkanie puste, zaniedbane, bez Tv i innych takich.

 

Samochód miał. Nic poza tym nie posiadał. Jednym słowem wrażenie robił do swojego mieszkania. Potem czar pryskał.

 

Kupić to jedno - utrzymać to drugie. Mnie nie przeszkadza, że zbieram punkty w tempie szybszym niż średnia krajowa, zwłaszcza jak robię 2000-3000 km miesięcznie. LPG - nigdy nie brałem pod uwagę. Dla mnie Subaru to nie tylko dupowóz ale jakiś tam styl. Ale ten argument nie musi przekonywać innych. Hummera H3 i Porsche Cayenne tankującego gaz już widziałem. Pozostaje jeszcze Maybach i Porsche 911 model 997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony artykułem w plejadach postanowiłem się zbliżyć ile to możliwe do wyników spalania tam opisanych czyli jakieś ok 5l/100km foresterem D. Trasa numer 10 niecałe 300km szczecin-tuczno-szczecin. Udało się zejść do 6l/100km według komputera (realnie jakieś 6,3-6,4) przy prędkościach 90-110. Wnioski mam dwa. Wyłączyć klime zejść do 80km/h i pewnie koło 5l by się udało. Wniosek drugi. By taką ekonomike uzyskać trzeba mieć żelazne nerwy i cierpliwość. Stanowczo wyłączam u siebie "emeryt mode".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje swój wynik minimum:

STI, trasa 1000 km w tym 10% po mieście, zmiana biegów przy wskazaniu swiatelka - ok 3 tys obr, w trybie Inteligent, spalanie wg kompa 9,6 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...