Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

wracalem niedawno z wloch i na autostradzie w niemczech 160km/h czasami 180 generalnie dosc szybko i spalanie mojgo Forka 10,5/l na zimowych bez tempomatu i klimy 2,0 XT

zobaczcie jaka roznica na jakosci paliwa - masakra bo w polsce trzeba doliczyc ze 2 litry :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd na 4 koła swoje robi

samochód jest na dotarciu

może jak przejdzie 3000 km to będzie mniejsze spalanie, ale i takie jestem w stanie zaakceptować

Odbierany był w marcu wiec już to nie był taka straszna zima

Obecnie wskazania to 7,4 l

Przejechane około 1300 km

 

Pęknie się sprawuje, cichutki, szybki dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu licząc koszty przy moich przebiegach (60.000 rocznie) mocno mysle o klekocie ale opinie sa dwojakie

musze sie wglebic w temat i pogadac na plejadach z uzytkownkami :D

 

Muchozol jest tańszy, kiedyś liczyłem pobieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ostatnio ponownie zrobić pomiar. Trasa Tarnów- Nowy Sącz- Piwniczna- Krynica- Tuchów- Tarnów (dość górzyście) , ta sama w 2 dni pod rząd. W trasie prędkość 80- 100 km/h bez unikania wyprzedzeń. Na krętych dróżkach i serpentynach w okolicach Nowego Sącza i Krynicy zabawa prawie do odcinki (w wolnym ssaku tak trzeba :) ) ok 40% trasy włączona klima. Dziś tankowałem i ciężko mi było uwierzyć...7,4l (silnik 2.0 125KM, benzyna 95 z BP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania - STi 2.0 320KM, podczas powrotu z Niemiec na autobahnie udało mi się zrobić 600km na zbiorniku, więc spalanie wyszło ~ 9 l / 100 km :D w Polsce takie wyniki są raczej nie osiągalne, ale jak widać wynik podawany przez producenta [ 8,5 na setkę chyba ] jest możliwy do osiągnięcia. Całkiem emerycko nie jechałem, więc przy odrobinie silnej woli i z zegarkiem doładowania można by zejść jeszcze niżej... tylko po co :twisted::twisted::twisted: boxer musi przecież bulgotać :mrgreen:

 

Tak czy siak, taka ciekawostka 8) jak miałem wcześniej wrx'a 2.5 to w cyklu mieszanym miałem średnio wynik 16/100 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spalania - STi 2.0 320KM ... ~ 9 l / 100 km ... Całkiem emerycko nie jechałem

tzn jak :?:

najlepiej w km/h 8)

 

~ 130-140 km/h + ograniczenia + kilka pociągnięć powyżej 200 8) ogólnie spokojnie i zachowawczo, autem jechałem pierwszy raz więc nie ma co szaleć zanim się nie pozna samochodu :oops: przy okazji nie mogłem za bardzo szarżować, żeby Berlingo w dieslu mi w tyle nie zostało [ jechaliśmy w 2 auta ].

 

No i zaznaczam, że 650km autostrady zrobiłem w 99% procentach na 6 biegu :P

 

Wiem, że w naszym pięknym kraju takie wyniki są nieosiągalne, ale tak jak mówię - taka ciekawostka, że nawet STi można pojechać ekonomicznie :mrgreen:

 

BTW., dla porównania na tej samej trasie i przy takim samym stylu jazdy:

 

Berlingo 1.6 HDi 110km - 7,2 l ropy / 100km

STi 2.0 320km - ~ 9 l benzyny / 100km

 

Po przekroczeniu granicy statystyki uległy 'delikatnej' zmianie :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracalem niedawno z wloch i na autostradzie w niemczech 160km/h czasami 180 generalnie dosc szybko i spalanie mojgo Forka 10,5/l na zimowych bez tempomatu i klimy 2,0 XT

zobaczcie jaka roznica na jakosci paliwa - masakra bo w polsce trzeba doliczyc ze 2 litry :x

 

myślę, że to nie kwestia jakości paliwa, tylko możliwego do osiągnięcia stylu jazdy. autobahn versus drogi krajowe, zwalnianie, przyspieszanie, wyprzedzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na szczęście od dzisiaj będę rozwijał normalne prędkości i spalanie wróci do normy.

No właśnie, z jakimi przeważnie prędkościami podróżujecie?

U mnie generalnie jest to w zakresie 110-130kmh, trasa oczywiście, w mieście jak się da... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Morgiana

trasa Wiedeń-Warszawa

specjalnie wolno nie było, bo w 6,5h przejechałam te 700 km

aczkolwiek jak się już rozpędziłam to trzymałam się w zakresie 4krpm, więc w sumie eco-driving był :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

10,8 l/100km na austriackiej 98

11,8 l/100km na polskiej 98... :roll:

z własnego doświadczenia wiem, że niestety jest różnica w jakości paliwa i to spora...

Subaru i tak zalewane 98 więc jest lepiej, nie ma jakiejś kolosalnej różnict, jednak w Toyocie Starlet różnica była ok 120km na baku...

a bak miał aż całe 35 litrów, więc... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tankowanie zeruję licznik. Wczoraj jechałem z Warszawy do Kątów Rybackich (koło Krynicy Morskiej) po drodze tankowanie w Ostródzie zwykłą 95. Trasa z Ostródy do Kątów jazdą emerycką 90-100 km/h spalanie 8,0 l, a przez chwilę nawet 7,8 l/100km :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa z Ostródy do Kątów jazdą emerycką 90-100 km/h spalanie 8,0 l, a przez chwilę nawet 7,8 l/100km :shock:

troche duzo jak na wolnossaka

 

Myślę, że to niezły wynik. :roll: Producent podaje spalanie w trasie nieco poniżej 7 litrów, a jechałem w mocnym deszczu, z wyprzedzaniem i pod koniec trasy sporo ostrych zakrętów. Także nie była to jednostajna jazda po autotradzie ;)

 

 

A i jeszcze klima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa z Ostródy do Kątów jazdą emerycką 90-100 km/h spalanie 8,0 l, a przez chwilę nawet 7,8 l/100km :shock:

troche duzo jak na wolnossaka

7,8l/100km to był chyba najniższy wynik w trasie, jaki zaobserwowałem w swoim GC8 2.0 N/A (jadąc samemu, w deszczu). Częściej w granicach 8,5l. Przy czterech osobach, z bagażami i klimą - potrafiło dobijać do 9l/100km. Prędkość podróżna w granicach 120km/h. Wyprzedzania zwykle z "gazem w podłodze", jeśli nie na dwupasmówce (na dwupasmówce za to podróżna w granicach 140). Prędkości licznikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa z Ostródy do Kątów jazdą emerycką 90-100 km/h spalanie 8,0 l, a przez chwilę nawet 7,8 l/100km :shock:

troche duzo jak na wolnossaka

7,8l/100km to był chyba najniższy wynik w trasie, jaki zaobserwowałem w swoim GC8 2.0 N/A (jadąc samemu, w deszczu). Częściej w granicach 8,5l. Przy czterech osobach, z bagażami i klimą - potrafiło dobijać do 9l/100km. Prędkość podróżna w granicach 120km/h. Wyprzedzania zwykle z "gazem w podłodze", jeśli nie na dwupasmówce (na dwupasmówce za to podróżna w granicach 140). Prędkości licznikowe.

jest duza roznica pomiedzy jazda emerycka 90-100km/h a jazda z utrzymywaniem predkosci podruznej ok 120km/h i wyprzedzaniem innych aut

mi pali 50zl na 30 mil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duza roznica pomiedzy jazda emerycka 90-100km/h a jazda z utrzymywaniem predkosci podruznej ok 120km/h i wyprzedzaniem innych aut

 

A w ogóle to jaka jest definicja jazdy emeryckiej ?? :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...