Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

lokalizacja: trójmiasto

auto: Subaru Impreza 2.0 N/A MY'07

 

Spalanie:

9 litów (miasto/emerty-style :D)

11,5 (miasto- dynamiczna jazda z lekkim ogniem z włączoną klimą w 35 stopniowym upale)

 

8 litów w trasie (spokojna jazda (90-110km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto - 15l to moje najmniejsze spalanie w te upały (klima i automat "potrzebują") potrafi zupełnie bez problemów 17 i więcej.

trasa - 10-12l (trudno nim jeździć oszczędnie - chyba nie po jest skonstruowany) :wink: Silnik aż prosi żeby mu dop...ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT rok 2000 , wszystko seria oprócz wydechu : trasa UK -> polska -> UK średnie spalanie około 8.5 l/100 km [jeden pasażer, full bagażnik i tylna kanapa], prędkość między 60-80 mph (~100 - 130 kmh), turbo cały czas na marginesie. Najlepsze spalanie między tankowaniem : 6.5 l/100 km przy prędkości około 105km/h .

 

Dojechałem szczęsliwie i pobiłem rekord w spalaniu poprzednich wózków, którymi robiłem ten sam dystans : Astra 1.4 (75 KM) ,Accord 2.2 coupe 16V (150 KM), golf MK3 2.0 GTi 8V 115 KM). Tak więc jaki jest sens "niemania" Subary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnia aktualizacja:

 

Dynamiczna jazda miejska (częsty gaz w podłodze): 17mpg (us) czyli ok 13,8l/100km.

Jazda mocno emerycka (miasto): 20mpg czyli ~11,8l/100km.

 

Średnia z ostatnich 2kkm wyszła 19mpg czyli 12,4l/100km (w 90% cykl miejski) i taki wynik dla WRX MY09 265PS w mieście wydaje się najbardziej powtarzalny.

 

-- 19 sie 2010, o 14:09 --

 

Trasa Kąty Rybackie -> Gdańsk -> Kąty Rybackie, nowy rekord przy jeździe ekstremalnie emeryckiej ;) 7,9l/100km. :shock: prędkość 70-90 km/h.

W podobnych warunkach wrx spalił mi 8l 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Kąty Rybackie -> Gdańsk -> Kąty Rybackie, nowy rekord przy jeździe ekstremalnie emeryckiej ;) 7,9l/100km. :shock: prędkość 70-90 km/h.

W podobnych warunkach wrx spalił mi 8l 8)

Jestem w stanie w to uwierzyć, jadąc WRXem na wolnych obrotach bez załączonej turbinki, jak najbardziej jest to możliwe. Szczególnie, że po Gdańsku trochę pojeździłem, także to było spalanie w cyklu mieszanym, w samej trasie było mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...