Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo po zakupie Junkersa 2.0T LPG Powered.

13 L/100, dystans niecałe 600 km, z czego ponad 400 km to "trasa".

Wiedziałem, że masz lżejszą nogę. 8)

Da się za 170 zł pół Polski przejechać. :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość podróżna w granicach 120km/h.

jest duza roznica pomiedzy jazda emerycka 90-100km/h a jazda z utrzymywaniem predkosci podruznej ok 120km/h i wyprzedzaniem innych aut

Prędkość podróżna != prędkość średnia!

Po prostu, poza wyprzedzaniami, nie rozpędzam się bardziej niż do tych 120km/h. Na wyprzedzaniach maksy zwykle GPS notował w granicach 138-139km/h, sporadycznie dobijał do 140 ;-) .

Gdy nie ma dobrych warunków do wyprzedzania (a zwykle jestem przy tym przesadnie ostrożny), to jedzie się jak reszta. Taka oto jest moja definicja prędkości podróżnej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się za 170 zł pół Polski przejechać. :P:mrgreen:

Za 200 zł tam i z powrotem do Wawy. Nawet samemu - taniej niż PKP, w 4 osoby (hipotetycznie, bo nie jeżdże w więcej niż 2 :roll: ) - bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duza roznica pomiedzy jazda emerycka 90-100km/h a jazda z utrzymywaniem predkosci podruznej ok 120km/h i wyprzedzaniem innych aut

 

A w ogóle to jaka jest definicja jazdy emeryckiej ?? :mrgreen::mrgreen:

dmuchasz w pedal gazu zamiast naciskac :P

ja np u siebie w STI wlaczam tempomat i jego uzywam do przyspieszania (nie da sie nikogo wyprzedzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duza roznica pomiedzy jazda emerycka 90-100km/h a jazda z utrzymywaniem predkosci podruznej ok 120km/h i wyprzedzaniem innych aut

 

A w ogóle to jaka jest definicja jazdy emeryckiej ?? :mrgreen::mrgreen:

dmuchasz w pedal gazu zamiast naciskac :P

ja np u siebie w STI wlaczam tempomat i jego uzywam do przyspieszania (nie da sie nikogo wyprzedzic)

 

W takim razie jechałem prawie emerycko ;) bo z wyprzedzaniem ale płynnym bez dmuchania w padał gazu. Po prostu unikałem hamulca, a gaz delikatnie muskałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI 2005r 280km na trasie nie testowałem miasto od 17l przy dotykaniu na gaz do udało mi sie 27l przy ostrej jeżdzie

 

Przy ostrej jeździe to mój wolnossaczek też może tyle palić albo i więcej :mrgreen: Myślę, że tu nie ma górnej granicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mandaryna przepluła ze 25 litrów w kilka kilometrów przez wydech.

2 wtryski non stop otwarte :mrgreen:

 

Ile wam pali w tym wypadku nie ma miejsca - mandaryna po prostu leje na wachę :mrgreen: :wink:

Szczur nalał pod korek :twisted::mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czyli Diesel faktycznie pali o "połowę mniej" :twisted:

oszczednosci policzysz, jak przyjdzie czas na wymiane DPF'a czy innych dupereli :wink: :P:mrgreen:

 

chyba ze sprzedasz wczesniej... :D

 

przy moich przebiegach :mrgreen: - na te wydatki, chyba zdążę do tego czasu uzbierać w skarbonce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czyli Diesel faktycznie pali o "połowę mniej" :twisted:

oszczednosci policzysz, jak przyjdzie czas na wymiane DPF'a czy innych dupereli :wink: :P:mrgreen:

 

chyba ze sprzedasz wczesniej... :D

DPF'a to sie wycina i wio na allegro z tym badziewiem do tego lekki sofcik i diesel sie nadaje do jazdy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po zakupie Junkersa 2.0T LPG Powered.

13 L/100, dystans niecałe 600 km, z czego ponad 400 km to "trasa".

 

ciekawe ile w mieście skoro po za 13 :roll:

 

tak czy inaczej 50%

 

jak się jeździ na gazie? zadowolony?

 

dzisiaj paliwo 95 na lotosie przy "7" 4,79pln :!: Kogoś zdrowo porąbało :x :x :x :x

 

jak "wygram wybory" to zrobię taki sam manewr jak Chińczycy :D

 

czyli target dla wszystkich dostawców. Nie mieścisz się=wypadasz z rynku 8)

 

tam na sprawy ogólnospołeczne ma wpływ bezpośrednio rząd. Sprawy energetyczne i itp. są sterowane przez państwo i nie ma zmiłuj się :mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po zakupie Junkersa 2.0T LPG Powered.

13 L/100, dystans niecałe 600 km, z czego ponad 400 km to "trasa".

ciekawe ile w mieście skoro po za 13 :roll:

tak czy inaczej 50%

jak się jeździ na gazie? zadowolony?

dzisiaj paliwo 95 na lotosie przy "7" 4,79pln :!: Kogoś zdrowo porąbało :x :x :x :x

 

Przejechałem od tankowania 250 km i jeszcze nie widzę, żeby LPG się kończył, może do 350km dobiję, spalanie wyszłoby 12 L/100 :mrgreen: po Trójmieście :mrgreen:

4,79 mówisz, ja tankowałem V-power Racing po 5,35 czy jakoś tak, pełny bak :D tylko że starczy mi on na parę miesięcy :mrgreen:

 

Aha, jak się jeździ na LPG? zaje... fajnie. Czasem jak się wysiądzie to minimalnie czuć kwaśne spaliny (normalne przy LPG), ale zgniłych jajek nie czuć 8) poza tym ja mam upośledzony zmysł węchu więc nie robi mi to :lol:

Dynamika i praca silnika super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...