Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niestety odnotowałem dość słaby wynik na trasie Wa-wa - Dźwirzyno - Wa-wa => 11,3 l/100km Pb95 przy klimie non-stop w pełni zapakowane auto, jazda niestety w środku dnia w tłoku przy usilnych próbach trzymania 140kmh przy zaporach drogowych jadących 70-80kmh czyli: kick-down + odcinka, hamowanie itd itp... Niestety.. jadąc rok temu do Chorwacji wynik był sporo (min. 10%) lepszy ze średnią 120-130kmh no ale to głównie autostradami..

 

ps. osiągi mocno spadły (odczuwalny spadek dynamiki + wzrost spalania) po zatankowaniu Pb95 na Shellu - obwodnica Chojnic (wcześniej Statoil w Wa-wie Wydawnicza a w powrotnej drodze już BP w Chojnicach przy McDs :wink: - te dwie stacje OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio policzyłem spalanie mojej Imprezy. Silnik 1,8 M/T

Na trasie z Żyrardowa do Częstochowy "gierkówką" jadąc emerycko 90-100 km/h we dwie osoby i z powrotem wyliczyłem 7,2 l /100 km PB95. Wydaje mi się, że to całkiem sporo jak tak mały silnik. :roll: Muszę wymienić filtry i olej niedługo.

 

Maksymalne podczas zabawy na polnych drogach wyszło mi ponad 12 l /100 km :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 2.5 A/T Piotrków Trybunalski - Radom.

Ponad 100KM, trasa jechana po raz pierwszy w życiu.

 

:mrgreen: Spalanie 6.8 L/100km :mrgreen: Rajd o kropelce :wink:

Nigdy mi się nie udało zejśc Forkiem poniżej 7.9L/100 km z takim samym silnikiem.

To musiała być jazda za tirem na holu i z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio policzyłem spalanie mojej Imprezy. Silnik 1,8 M/T

Na trasie z Żyrardowa do Częstochowy "gierkówką" jadąc emerycko 90-100 km/h we dwie osoby i z powrotem wyliczyłem 7,2 l /100 km PB95. Wydaje mi się, że to całkiem sporo jak tak mały silnik. :roll: Muszę wymienić filtry i olej niedługo.

 

Maksymalne podczas zabawy na polnych drogach wyszło mi ponad 12 l /100 km :shock:

 

:shock: :?:

Mnie wolnyssak 2.0 podczas "pojeżdżawki" zimowej (-20 i po osie śniegu) łyknął 17 gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :?:

Mnie wolnyssak 2.0 podczas "pojeżdżawki" zimowej (-20 i po osie śniegu) łyknął 17 gazu...

 

No właśnie w zimę i po osie śniegu w Twoim przypadku. A ja to 12 l podaję z zeszłego tygodnia na lekkim szutrze przy 2-3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to się uspokoiłem :) Moje GT'99 spala średnio 12,5l/100km (średnia z 3 lat). Ostatnio miałem tygodniową "wizytację" rodziców i subarak spalił średnio 9,2l/100km na dystansie prawie 1500km. Już zacząłem bać się że coś jest nie tak bo tak mało spalił :P (240KM, 1,2bara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków -> Suchedniów -> Kraków -> Nowy Sącz -> Kraków (plus kilka kilometrów po samym Krakowie by dobić do 600km) i średnia to 8,6l/100km :)

 

To chyba ciągle z górki miałeś. :shock: Tyle to Kąąbi mi nigdy nie wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tychy - Rovinji (Chorwacja) - 970km - spalanie 7,33. Forek 2.0 N/A, 2 osoby, sporo bagażu, włączona klima przez 30% czasu.

W drodze powrotnej spalanie 7,65 bo klima przez 80% czasu i korki w Chorwacji.

Uwielbiam ten samochód :mrgreen:

 

I jeszcze fota sprzed amfiteatru w Puli

 

IMG_9477_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie drogi szybkiego ruchu wielopasmowe. W Czechach i w Austrii kilkanaście kilometrów po dwukierunkuwkach ale mimo to utrzymywałem swoje tempo. W Słowenii były jakieś wzniesienia, że czułem że Forek zdycha więc redukowałem i trzymałem na obrotach.

Prędkości 90-120. Oczywiście jakieś wyprzedzania z większymi prędkościami się zdarzały, generalnie nie unikałem tego. Lubię spokojną jazdę bo wtedy mogę zrobić naprawdę duży dystans. Do Amsterdamu 1250km zrobilem sam. Teraz do Chorwacji też byłem jedynym kierowca bo moja kobitka nie czuje się jeszcze wystarczająco pewnie za kółkiem. :)

 

Dodam, że zrobiłem na jednym baku 680km, zalałem do pełna i wyszło, że w baku mam jeszcze 10 litrów paliwa z poprzedniego tankowania. Generalnie w takich warunkach jestem w stanie zrobić Forkiem 800 na jednym baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 2.5 A/T Piotrków Trybunalski - Radom.

Ponad 100KM, trasa jechana po raz pierwszy w życiu.

 

:mrgreen: Spalanie 6.8 L/100km :mrgreen: Rajd o kropelce :wink:

Nigdy mi się nie udało zejśc Forkiem poniżej 7.9L/100 km z takim samym silnikiem.

To musiała być jazda za tirem na holu i z górki.

 

To masz Pan widocznie zepsute auto :mrgreen::P Albo zbyt kanciaste ... a może geolandary dodają 1L na 100 ? :mrgreen: :wink:

 

Jechałem cały czas 80-110 poza zabudowanym, również przejazdy przez jakieś mieściny żółwim tempem, i kilka wyprzedzań ... nie wspominam o klimatyzacji bo cały rok jest na AUTO :)

 

Od wczoraj za to, mam 13L bo cały czas jeżdżę w.......y z miejsca na miejsce :evil:

 

Generalnie to kocham mój samochód ... ale chciałbym Miśka GL450CDI albo 500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zdam raport 8)

 

Forester S-Turbo MY99 z sekwencyjną instalacją LPG (modyfikacje mogące wpływać na większe spalanie: większy dolot+stożek oraz doprowadzone powietrze z poza komory, turbo TD04,remap,wydech 2,5'',blow-off, ~255PS. - więc ponoć spalanie mogło wzrosnąć w stosunku do serii) jeżdżony ok 50% na benzynie, 50% na LPG (z tego względu aby nie uszkodzić zaworów przy stałej jeździe na LPG- tak przynajmniej radzą...) Więc:

 

Trasa:

- 12,5l/100km bez klimy, 14l/100km na klimie (prędkości do 130 km/h) LPG

- 11l/100km bez klimy, 12,5l/100km na klimie PB 95/98

 

Miasto:

-14l/100km bez klimy, 17l/100km na klimie LPG

-12-13/100km bez klimy, do 15l/100 z klimą PB 95/98

 

Jazda ,,torowa"

-30-40l/100 km (bez klimy), na klimie nie wiem bo szkoda mocy :twisted: na Shell V-Power Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leźnik 2.5XT MY09

 

Trasa latem/zimą - ok.11-11.5

Trasa wiosną/jesienią - ok. 10-10.5

Miasto latem/zimą - ok. 13

Miasto wiosną/latem - ok. 11.5-12

 

Minimalne spalanie jakie nam się udało osiągnąć to 8.8 (trasa Berno-Zurych, leniwa autostrada szwajcarska, tempomat ustawiony na 120km/h)

 

Przy okazji - samochód pali więcej na polskiej benzynie (w porównaniu do szwajcarskiej/niemieckiej) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...