Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Impreza WRX '05:

- miasto - zazwyczaj ok 12l/100 km (ale mój WRX to jeden z najdelikatniej i najwolniej powożonych w całej Wawie ;-) )

- trasa - zazwyczaj ok 14,5 l/100 km, przelotowa ok 140 km/h

- absolutne minimum uzyskane kiedyś w trasie to 9.8l/100 km, ale nie przekraczałem wtedy 110 km/h i nie było żadnego wyprzedzania :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się za 170 zł pół Polski przejechać. :P:mrgreen:

 

pewnie że się da :twisted::P

 

tomaszów mazowiecki - praga - łódź (w jedną stroną do autostrady przez cieszyn, z powrotem przez typowy polski krajobraz :wink: )

razem 1134km, średnia prędkość 75kmh, 12:51h jazdy i 1:52 w korkach :P (autostradą trzeba było pogonić bo bym się spóźnił :roll: a ta autostrada jakościowo gorzej od gierkówki tylko traktorów i skrzyżowań nie ma :wink: )

 

6,0 8)

 

(czyli 600km = 36l, po 4,65 - statoil gold - 167,4zł :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa-Elbląg wyjazd5 rano.Komputer pokazał 7,0/100 Pb.Rzeczywiste zużycie LPG 9,8l/100.Średnia coś koło 90km/godz. :D Zmieniłem przed wyjazdem olej i jemu przypisuję takie spalanie,zobaczymy jak będzie dalej bo dopiero zrobił 2tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 XT, zaraz po przeglądzie 105k. Przejazd z Władysławowa do Kołobrzegu, omijałem główne drogi. Po drodze napotkałem dwa auta, które wyprzedziłem :) Średnia prędkość na trasie 90km/h. Najniższe jak dotąd zanotowane przeze mnie spalanie :)

 

:arrow: 8,68 l/100km

:shock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moj nowy nabytek pali 6,5l na 100km przy predkosci vmax=160

przy 100km/h pali 4,5l na 100km -> oczywiscie benzyny ;-) zgadnijcie co to ;-) podpowiem ze zaczyna sie Su........ ;-)

 

forester 2.0 2007 -> spalanie na autostradzie przy wyzszych predkosciach kolo 13l/100km

przy okolo 100-120km/h okolo 10l/100km

 

STi lanos -> 56l na 130km ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie trzy pomiary : 9,8; 10,6; 9,65 - głównie trasa ( jakieś 15% z tego to tzw. "dookoła komina" ), benzyna 98 - jak dla mnie Forek 2,5XT jest bardzo ekonmicznym samochodem 8) - co niektóre dyszle o podobnej mocy mają zbliżone spalanie jak je podgonić :mrgreen: .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% miasto wynik z ostatnich 100km spokojnej jazdy (w tym korki) : 11,5litra

 

*Pb95

 

Korki to chyba 1% a 99% płynna spokojna jazda bez korków w Twoim przypadku? ;) Mój najlepszy wynik z korkami w przewadze to 12l a mam wolnossaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że jazda była celowo max płynna i spokojna, przy wyłączonej klimie (męka;)), z tymi korkami to różnie - poruszam się po mieście głównie w godzinach szczytu.

Przy znacznie żwawszej jeździe w podobnych warunkach utrzymywał się zwykle wynik 12,5 - 13l.

 

To są oczywiście wskazania komputera pokładowego ;) - przy najbliższej okazji sprawdzę na ile wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moj nowy nabytek pali 6,5l na 100km przy predkosci vmax=160

przy 100km/h pali 4,5l na 100km -> oczywiscie benzyny ;-) zgadnijcie co to ;-) podpowiem ze zaczyna sie Su........ ;-)

 

forester 2.0 2007 -> spalanie na autostradzie przy wyzszych predkosciach kolo 13l/100km

przy okolo 100-120km/h okolo 10l/100km

 

STi lanos -> 56l na 130km ;-)

 

To moze byc tylko Suczka przez niktorych zwana Suzuczka w wydaniu zmniejszonym prawdziwego samochodu 1:1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po 6500 km

 

do 120 km/h (90% autobahn 10 % miasto) - 6,4 L/100 km

do 160 km/h Autobahn - 7 L/100km

do 210 km/h :D Autobahn 100 km z czego 40 km nieograniczone reszta ograniczona do 120 - 8,2 L/100km

 

Dodam, ze spalanie ponizej 7 L/100km jest strasznie trudne taka frajde daje Auto. Aktualnie mam srednie 7,5 na 6500 km. Wiedzialem, ze tak bedzie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że jazda była celowo max płynna i spokojna, przy wyłączonej klimie (męka;)), z tymi korkami to różnie - poruszam się po mieście głównie w godzinach szczytu.

Przy znacznie żwawszej jeździe w podobnych warunkach utrzymywał się zwykle wynik 12,5 - 13l.

 

To są oczywiście wskazania komputera pokładowego ;) - przy najbliższej okazji sprawdzę na ile wiarygodne.

 

Stawiam, ze malo - moj WRX '05 ma o 1/5 mniejszy silnik, wazy mniej, a ponizej 14l za chiny nie chce zejsc nawet toczac sie dostojnie po miescie bez przekraczania 3.500rpm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie korki masz, co miasto to jednak inne warunki. Jak przestaniesz używać hamulca i obroty nie będą przekraczać 2,5 tys. to spalanie zejdzie w dół... Twoje zdrowie psychiczne pewnie też ;)

 

Korki raczej mniejsze od przecietnych polskich, wiekszosc czasu jezdze emerycko bo i nie ma sensu rozpedzac sie, zeby za 500 metrow znow hamowac na swiatlach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...