Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Dwoje kierowcow (zona i ja) jazda 50% miasto 50% trasa. Wyswietla sie 7.2 - 7.4.

A ile spalacie "naprawdę" czyli dolewając do pełnego na stacji i zapisując dane ? Ciekaw bym był także innych wrażeń z dotychczasowej eksploatacji samochodu.

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile spalacie "naprawdę" czyli dolewając do pełnego na stacji i zapisując dane ? Ciekaw bym był także innych wrażeń z dotychczasowej eksploatacji samochodu.

Hnery, nie kontroluje "prawdziwego" zuzycia, pewnie przez lenistwo. Nigdy jakos nie udalo mi sie utrzymac rezimu i notowac. I tak bylo (niestety?) zawsze przy kolejnych samochodach. W koncu i tak leje do pelna i jade. Jesli nawet z obliczen wyniknie jakas roznica miedzy "prawdziwym" a "komputerowym" zuzyciem to na pewno nie bedzie na tyle duza aby z tego powodu rwac wlosy z glowy (zakladajac ze "prawdziwe" jest wyzsze, bo mogloby byc na odwrot :grin: ). Ktos moglby jeszcze zapytac: " A jestes pewien ze licznik pompy na stacji pokazuje prawidlowo, jest certyfikowany? itp. To bylaby paranoja!

A co do wrazen. Przejechane dopiero ok. 4500. Ja nie mam zastrzezen i dowiaduje sie dopiero z opinii forumowych tzw. "ekspertow" ze podobno zawieszenie nie takie jakie byc powinno (dlaczego nie pracuja dla Subaru?), samochod "skacze po drodze" itp. A wczoraj, po powrocie zony z kilkusetkilometrowej trasy uslyszalem: " Wiesz , zaczynam uwielbiac ten samochod". To chyba jest najlepsza rekomendacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa w piątek w okolice Grodziska Wlkp ( Błonie ), od Piotrkowa Tryb. dwupasmówką, 496 km - średnia 9,97. Tankowane do odbicia na wyjeździe i tak samo na powrocie. Prędkość w okolicach 110-120 względnie płynnie na ile można płynnie tam jechać :wink: - fotograf co 5 km ( co niektóry nabity podobno ), co 4 km ograniczenie do 70 km :evil: bo światła itp. W porywach 140- 160 ale nie szalałem zbytnio. Powrót cały czas w deszczu ( padało masakrycznie fatalne warunki do jazdy ) i na klimie bo szyby parowały - 3 osoby na pokładzie. Kupując Forka zakładałem ostrożnie spalanie ok 13l/100km, więc wyniki jakie notuję są dla mnie jak najbardziej akceptowalne. Auto mam na 100% sprawne :razz: - gdyby ktoś wątpliwości miał :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mieszkał w mieście, i jeździł/stał głównie w korkach, to zapewne zużycie paliwa byłoby takie jak u większości użytkowników takiego silnika. Aby uzyskać zużycie w okolicach 14 l/100km musiałbym nie wychodzić poza "trójkę" i wciągać wszystko co się da na drodze :razz: - w końcu Forek taki trochę do odkurzacza podobny jest :mrgreen: .

Powtórzę się, ale cieszę się, iż zakupiłem turbo, bo gdybym kupił nieturbo i spalanie byłoby takie samo to byłaby porażka - a tak jak się wiatrak już zakręci to i radocha z jazdy jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forek w ciągu 2 miesięcy jego posiadania i 4 tysięcy km z (haczykiem), przejechanych przeze mnie, mieści się pomiędzy nie mniej niż 11,2 i nie więcej niż 12,9. To 11,2 to było w 80% w trasie i z rodziną, a więc na spokojnie. Gdy jeżdżę sam, nie dostrzegam większych różnic w spalaniu pomiędzy trasą a warszawką. Autko to Forek 2.0 turbo w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... poczytałem troszkę, co mistrzowie jazdy o kropelce tutaj dopisali i jednym chyba tylko mogę skomentować: nie bez powodu Wiślak w jakimś tam daaaawnym TVN TURBO (gdy był to jeszcze program motoryzacyjny) potwierdzał, że jedyną wadą Forka jest drobiazg taki... że na baku przejeżdża się jakieś 350 km. :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mine w WRXie to od 14 w gore :) i za cholere nie da rady zejsc mniej :razz:

 

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 8:15 pm ]

No. Swój chłop, a nie jazda o kropelce. Chcecie oszczędności to se zmieńta na cinkłe czento :twisted: albo kupcie dyszla :mrgreen::twisted: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i sam się przekonasz jak jeździ i ile pali 2.0XT

jezdzi niezle, pali... roznie :grin:

 

zazwyczaj nie lubie i staram sie nie pisac o spalaniu w swoich turbo Subarakach ( :mrgreen: ), ale Forek ostatnio przyjemnie mnie zaskoczyl - na jednym baku, wracajac z zona z Plejad, pobilismy nasz rekord i przejechalismy cos ok. 570 km (do zapalenia sie kontrolki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, mój tak właśnie pali. przy mieszanej jeździe głównie poza miastem raz szybciej raz wolniej robie 550-600 w porywach. Jak sie bardziej spiesze to 500

Moim zdaniem całkiem znosnie i juz sie przyzwyczaiłem

Kochany silniczek i kochane autko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIREK, dzięki za propozycje przejażdżki, chętnie przy okazji skorzystam :)

Ile L ma bak w Waszych Foresterach :)?

 

pisz jak by co na PW to sie spikniemy jak wrócę

Forek ma 60 litrów w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy miesiąc jeżdżenia moim forkiem 16l :D na zimówkach...

później oszczędnie jeżdżąc zszedłem do 11-12

na wiosnę założyłem opony 205 zamiast 215 bridgestone, przy silnym

ekodrivingu schodzę do 9l/100km w cyklu mieszanym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu napisałem, iż mój Foryś pali pomiędzy 11,2 a 12,9 litra, w dniu dzisiejszym zaszły pewne zmiany :sad:, spalanie w mieście z dwóch ostatnich dni, w korkach piekielnych w rzeczy samej, ale wyniosło 13,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heee ;-) litrazowki z was ;-)

 

ja zalalem do pelna w opolu zrobilem 340km i zalalem 45l przy czym pedal byl caly czas w podlodze bo mialem godzinne opoznienie ;-) cos w granicach 13,2 ;-)

 

z wawy do mikolajek juz jechalem spokojniej bo w wawie dogonilem ekipe ;-) i spalanie wyszlo cos kolo 42l na 400km ;-) czyli 10,5 ;-)

 

hmmm ponizej 10 chyba nie zejde ;-)

 

ale bylem mile zaskoczony ze przy takiem wariowaniu spalanie bylo tylko 13,2l ;-)

 

[ Dodano: Pon Lip 06, 2009 10:40 pm ]

na mazurach spalanie wzroslo do okolo 14 bo od wtorku do piatku byly poranne przejazdzki po OS-ach ;-) no i korki w Mikolajkach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Forki turbo paliły na Mazurskich szutrach powyżej 20 l, prawda to??

 

mój pociągnął 35 litrów pierwszego dnia (tankowany rano przed pierwszym dniem Plejad). zdaje się, że licznik pokazał że poszło to na 200 km. Ale rekord spalania to Ułęż - zeszło powyżej 30l/100km :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...