Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobra, z Markgum’a wciąż nie odpowiadają, więc im nie płacę i nie biorę tych "balonów", jak przyślą, to ich strata :wink: teraz sobie znalazłem inne, nówki - 195/65/15 - jak Pirelli :lol: w cenie niespełna stu puszek pasztetu poj.195g. za komplet :shock: :mrgreen:http://www.spozywka.net/modules.php?nam ... e&sid=4785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny, Andremil, tutaj macie najnowsze testy ADAC:

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... ageID=8979

i ich podsumowanie w tabelce:

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... eID=268552

 

Z kolei na tej stronie, po wybraniu rozmiaru opony wystarczy kliknąć na "szczegóły" przy poszczególnych oponach z listy rezultatów, żeby zobaczyć streszczenia ich testów: http://www.oponytanio.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, dzięki, wiem, że w testach np Dunlopy wychodzą świetnie - ale mnie bardziej interesuje kwestia praktyczna użytkowania - tzn jak na tych oponach nasze Subaraki "zachowują się".

Jest dużo pozytywnych postów dotyczących Nokian'a WR G2 - ale ze względu na właśnie pozytywne testy ADACa i nieznaczną różnicę cenową w stosunku do Nokian'a, rozważam również zakup Dunlopa.

I właśnie informacja na temat różnicy w "prowadzeniu się" (jak również zużywania się tych opon) w przypadku naszych aut, chyba będą miały największy wpływ na ich zakup.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, dzięki, wiem, że w testach np Dunlopy wychodzą świetnie - .... rozważam również zakup Dunlopa.

...

 

Miałem ten sam dylemat :???:

 

Kupiłem ostatecznie Dunlop'a 3D, od wczoraj rano mam założone (śnieg ma padać już dzisiaj) ... pierwsze spostrzeżenie:

- wczoraj po południu (lało jak cholera, temp. +7) - trzymają się na mokrym. Miałem wrażenie, że nawet lepiej niż poprzednie Bridgestone'y.... ale czas na oceny będzie dopiero po zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymają się na mokrym

W porównaniu z seryjnymi Geolanderami :?:

Yokohamy niestety, nie miałem okazji testować ... zmieniłem od razu na bridgestone

 

Mogę tylko dodać, że specjalnie wymuszałem dzisiaj uślizg żeby je delikatnie sprawdzić i nie miałem uczucia utraty kontroli jazdy w poślizgu .... więc albo coś dało szkolenie w Kielcach :mrgreen: albo faktycznie opony niezłej jakości ... prawdziwy sprawdzian będą jednak miały w listopadzie na wysokości 1500mnpm ... tam przy zmiennych warunkach się okaże ile są warte

 

.... poza tym jak prześledzi się oceny tej opony w testach to najwyższe noty (w swojej grupie) ma za trakcję na mokrym i lodzie co sugerowałoby rodzaj użytej mieszanki i zastosowany bieżnik ...

 

i tym też generalnie się kierowałem przy jej zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam dylemat rok temu wybralem Dunlopy 3D i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze zachowuja sie na błocie pośniegowym i mokrym asfalcie, a wiec w warunkach ktore sa u nas glownie w zime. Na suchym sa dosc glosne ale w granicach rozsadku. Minus jaki "podobno" maja to ze szybko sie zuzywaja ale po jednej zimie nie zauwazylem szczegolnego zuzycia - powiedzial bym w normie. Mialem kilka razy okazje jechac po dosc glebokim sniegu i tez bylo naprawde ok.

 

W tamtym roku mialem taka sytuacje gdy atak zimy zastal mnie jeszcze na Geolanderach i oczywiscie wiekszosc samochodow z zimowkami nie dawala rady podjechac pod wzniesienia a ja tak (ale to chyba glownie zasluga napedu). Kilka dni pozniej podobna sytuacja spotkala mnie juz na Dunlopach i roznice bylo czuc wyraznie - samochod znacznie pewniej sie zachowywał i skuteczniej hamował (to był głowny problem na Geolanderach przy zmrozonym sniegu i blocie posniegowym).

 

Ja wybieralem pomiedzy Dunlopami 3D a Michelin Alpine (są na pewno cichsze na suchym ale co ciekawe moim zdaniem troche slabiej daja rade w blocie posniegowym - mialem okazje jechac z kolega jego samochodem wlasnie z Michelinami).

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem opinię o Nokianach WR G2. Nie wiem już gdzie to było ale pamiętam, że jednym z minusów tej opony była podatność na aquaplaning. Nie testowałem więc nie mogę potwierdzić.

 

Ja sobie dzisiaj wybrałem Dunlopy 3D. Miałem je w poprzednim samochodzie i dają radę. Wadą jest jednak ich szybkie ubywanie. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo polecam Pirelli Sotto Zero 225/45/17.

Wahalem sie miedzy tymi a Nokian WR G2 i zdaje sie, ze dobrze wybralem.

 

EDIT: gdyby ktos nie wiedzial, to nie mozna porownywac wyniku testu opon np. 195/60/15 do 225/45/17 - tylko nazwa opony jest taka sama, a wlasciwosci juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku wybralem Vredestein Wintrac Xtreme i nie mialem zadnych problemow. Wszystko i tak zalezy od zimy, na ile "ona" sie sprezy i postanowi przetestowac opony. Wintrac jest stosunkowo cichy, przylepny, radzi sobie na roznych nawierzchniach. A jako, ze dodatkowo opona jest ladna, to i na lato przyszly Ultrac by Guigiaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR G2

 

Z tym, ze mocno nie na pewno...

 

Moje Nokiany czeka już drugi sezon zimowy i nie powiem żebym się zawiódł. Przypomniała mi się śmieszna historia koleżki, który mieszka w Norwegii i pojechał z tymi oponami do miejscowego gumiarza. Starszy Pan jak zobaczył oponki zapytał: "Na tym Pan chce jeździć u nas w zimie :?: :shock: ". Skończyło się na tym, że kolega zakupił gumy o nie dającej się wymówić nazwie składającej się z samych spółgłosek :mrgreen:

 

Na szczęście na nasze zimy WR G2 spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...