Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Bo oto odpowiedź na to samo pytanie, jaką właśnie dostałem od "sprzedawcy":

 

"Niema różnicy , są to dwie identyczne opony, dwa różne magazyny mają różnicę w nazewnictwie identycznych opon."

Ujawnij kto to i zmien dealera!

JED napisał/a:

Stomil tez jest czescia czegos, i co?

 

 

I nic :smile: . To tylko obiektywna bez przymiotnikowa informacja. Firestone jest częścią Bridgestone i Firestone mam na zimę. Yokohama nie jest częścią niczego i G900 jest do d.

To bylo pytanie retoryczne.

To, ze cos jest czescia czegos, nie znaczy, ze od razu staje sie dobra np. opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama nie jest częścią niczego i G900 jest do d.

 

ja wlasnie mam G900 na forku i nie narzekam - na tym sniegu ostatnio trzymaly rewelacyjnie - mimo ze nie sa zimowkami

 

na zime wlasnie zamowilem nokiany wr g2 xl 215/60/16 po 370 pln sztuka + 35 pln przesylka 4 szt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakładam na Forestera 2L S Turbo 205/70/15, chociaż będzie się wygodnie po dziurach jeździło...

 

no ja nie zaloze takich bo mam 294 mm hamulce przod

moglbys zalozyc, gdybys mial odpowiednie R-15 felgi :wink: :razz:

 

 

p.s. w zakupie gropowym - taniej :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continentale TS 830

 

Jeżdziłem na tej oponie dwa lata temu. Fakt, całkiem przyzwoita guma ale może to za przyczyną kompletnie innego profilu (215/55/16) w porównaniu do sottozero (205/40/17) była po prostu gorsza. I na śniegu i na mokrzyżnie i na suchym.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla napisał/a:

Continentale TS 830

 

 

Jeżdziłem na tej oponie dwa lata temu. Fakt, całkiem przyzwoita guma ale może to za przyczyną kompletnie innego profilu (215/55/16) w porównaniu do sottozero (205/40/17) była po prostu gorsza. I na śniegu i na mokrzyżnie i na suchym.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Grzesiu dwa lata temu nie mogłeś na niej jeździć, bo jeszcze nie była produkowana. Jeżeli mówisz o tych oponkach ode mnie, to były TS810 w rozmiarze 205/55R16, no i nie zapominaj że nowe to one nie były - tylko tak z 25 tyś miały już nakólane.

Pozdrawiam "inżynier zapałka" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass,

 

o sam Pan widzi, Panie inżynierze , że gdzieś dzwoniło :mrgreen: Do tej pory kochany te opony są jeżdzone, przejeżdziły całą ubiegłą zimę i obecne (zakończone już niestety) lato i kolega (użytkownik forum) był się wypowiedział, że są very cool, jeno problem był na mokrym w lato :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Pozdrawiam

Mamoniątko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kochany te opony są jeżdzone, przejeżdziły całą ubiegłą zimę i obecne (zakończone już niestety) lato i kolega (użytkownik forum) był się wypowiedział, że są very cool, jeno problem był na mokrym w lato :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ależ te opony sie najeździły i włascicieli nazmieniały :shock: Toż samochód mojej babci jak dokona żywota swojego to nie bedzie miał połowy przebiegu i właścicieli co te gumki. Jednym zdaniem super oponki :!: Brać, kupować nie żałować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 gr w tym wątku - polecam Nokian WR. Sam użytkuję takie w rozmiarze 205/50 R 16 i jestem zadowolony. Kiedyś miałem Pirelli SnowSport 210 (chyba tak się nazywały) i Nokiany wypadają lepiej. Dodatkowo dobry stosunek value for money. No i chyba Finowie (ew. Fini :mrgreen: ) wiedzą coś o zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra drodzy państwo - proszę o konkretną radę - co wybrać w rozmiarze 215/45/17: NOKIAN WR czy WR G2?

Bo tak szczerze to już zgłupiałem (lepsza symetryczna czy asymetryczna :roll: ) a wyboru muszę dokonać na dniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...