Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

witam

właśnie mineło 2 tyś kilometrów na nowych nokianach gr2 wr 215/60/16 zaliczyłem już i sniego i lód suche i mokre ......i moja ocena......

 

uważam że za tą cene nie kupisię nic lepszego .....zapłaciłem z nowe z 2009roku 350zł za sztczke więc cena dość dobra

 

jeździłem już na róznych oponach od chinczyków bo pirelli itp i stwoerdzam że nokianom bliżej do tych drugich

 

opona bardrdzo twarda nie pływa ( czytaj dobra ) rewelacja na suchym i na mokrym

po przetarci stała się naprawde cicha

 

na lodzie troche gorzej ale pokarzcie mi opone bez kolców która zachamuje na ślizgawce w miejsu??

 

na 100% opona godna polecenia dla tych którzy chcą wydać na oponke poniżej 400zł za szt!!!! a można je za tyle znaleźć w necie ( ludzie nie kupujcie opon na tych 2 najbardziej znanych portalach oni mają praktycznie najdroższe opony w sieci poza naprawde nielicznymi wyjątkami

)

 

wpiszcie sobie na ceneo nazwe opony i rozmiar a sami zobaczycie!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdaję sobie sprawę ze kilka razy to pytanie sie pojawiało w tym wątku ale przebiłem się przez kilka ostatnich stron i nie znalazłem. Szukam jakiegos wyższego profilu na zimę dla 215/45/17.

205/50/17 bedzie dobrym zamiennikiem czy wyjdzie na to samo i trzeba przejść na 16". Jeśli tak to jaki rozmiar będzie najbliższy oryginałowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem opony 195/70/15, ale kumpel mówi, że chyba nie wejdą i jak to jest? Kurde skubany może mieć rację tym bardziej, że mam sprężyny obniżające (~3cm)

Chlopaki, co tu sie kurna dzieje, nie mam nic na mailu a Wy tu juz pincet wpisow zrobiliscie :evil: To ma byc komuna?

 

MIKKI, mam w Legacy aktualnie 195/65/15 i 205/55/16. Wchodza i dobrze pracuja, ale na wyrypach potrafi dobic i nadkole (wylozone poliweglanem) jest uwalone guma. To sa stare rozmiary z jakimi autko kupilem, teraz schodze do 195/60/15 i 205/50/16. Nie chodzi o dobijanie tylko licze ze przy mniejszych kolach auto bedzie sie lepiej napedzac.

 

Napisz mi co tam ostatecznie do Dziadunia upchnales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 215/45/17.
i trzeba przejść na 16". Jeśli tak to jaki rozmiar będzie najbliższy oryginałowi?

205/50R16 ciut mniejsza śrenica i 205/55R16 ciut większa

 

Dzięki,

A jakbym pozostał przy 17 to mogę wrzucić 205/50/17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii na 16 " to jest 205/55/16 według instrukcji. Odpowiednikiem według instrukcji na 17" będzie 215/45/17. Osobiście myślę ż możnaby zastosować wyższe opony, ale jak instrukcja tak wskazuje to nie ma co wydziwiac. A i opony w tych rozmiarach są powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, tyle to maja seryjnie nasze Imprezy... a nasze Turbo-Dziadki maja 205/60/15.

Moim zdaniem lepiej isc w troche (a nawet duzo) mniejsze kola, niz w za duze. Zaznaczam rowniez, ze dostepnosc 205mm na 17" jest b. skromna. Szukalismy koledze zimowek do Qaszaqa, nedza!

 

Gazik, ja bym 17" oprawil w sliki na twardy tor, a w pozostalych przypadkach zostal przy 16". Bo Ty masz chyba hamulec dlubniety, 4 tloczki? Slika dal bym w profilu 45%, twarde barki ma to sie falga nie powygina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy ale ja nie szukam zimówek to turbodziadka. :mrgreen: Tu mam 205/55/R16 i nic nie kombinuję :mrgreen:

 

Auto jest na letniej serii 215/45/17 i zastanawiałem się co wrzucić na zimę. 205/50/17 byłoby trochę węższe i ciut tańsze.

 

Propozycje:

Dunlop Sport Winter 3D

ContiWinter Contact 830

Goodyear UG Performance

no i Bridgestone LM25.

 

Na Dunlopach jeżdziłem ze 2 lata temu turbodziadkiem, tylko nie pamiętam czy 3 D czy cuś innego. Było przyzwoicie. Ale sie starło :mrgreen:

UG 7 też znam. OK. A jeżdził ktoś na tych Performansach? :wink:

LM jest od lat więc na pewno ktoś na tym jeżdzi - jak wrażenia?

No i to Conti 830, jak oceniacie?

 

Chociaż zima taka że może nie warto sobie zawracać głowy :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku chodziło mi o to, że instrukcja jako odpowiednik 215/45/17 wskazuje 205/55/16.

 

Gazik, a jaką masz szerokosc felgi, bo jak 7 cali lub więcej to 205 może wyglądac jak naleśnik. U mnie na 7,5 cala min. to 215.

 

Chociaż zima taka że może nie warto sobie zawracać głowy

 

Ja zmieniłem w zeszły weekend i sie zastanawiam po co. Tylko ciacham te zimówki, które trzymają tak jakby chciały a nie mogły w porównaniu z letnimi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaziku, jak Cie stac to:

- ContiWinter Contact 830

- Goodyear UG Performance

 

4T bardzo poleca LM-25. Nie wiem o co chodzi, ale wszystkie gazetowe testy pokazuja ze to jest opona z drugiej dziesiatki. Obiektywnie zas... to juz zabytek.

 

W Imprezie mamy TS830 i sa zacne. Chyba wypuscili ostatnio wersje sport tych opon. Natomiast Turbo-Dziadek smiga na najlepszych... uzywkach znalezionych na Allegro. Oczywiscie w pasztetowej cenie. Teraz ma torowe Fuldy 205/50/16 i uliczne BFGoodridge 195/60/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi paują te Conti, ale cena 17 wymiata 750zł. Ciekawe czy warte są tej ceny?

A tak na marginesie to gratuluję zakupu antyka, Mam nadzieję że się szybko uda spotkać i pooglądać na żywo. Jeśli chodzi o pasztety do legaca to nie pobijesz mojego rekordu. 4 szt jakiś malezyjskich 16" za 30zł :twisted: I wytrzymały 2 Ułęże :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o zimówkach 205/50 R16? Warto mieć taki rozmiar na zimę, czy jednak za niski profil troszke będzie (taki mam rozmiar zalecany) czy lepiej 195/60 R15? Może jakieś ciekawe propozycje odnośnie producentów. Rozważam Dunlop'y SP Winter, BF Goodrich podobno są ok, może Bridgestony albo jakieś michałki lepiej? Szukam nowych i używek w stanie "jak nowe". Chyba że takie na około 2 sezony lekko zjechane ale w dość korzystnej cenie. Jakieś sugestie?

 

A ten wynaazek?

Pirelli Carving

Albo te Michelin Alpin 3?

http://moto.allegro.pl/item851412379_opony_nowe_zimowe_michelin_alpin_a3_195_60_r15_88t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat oba rozmiary. Do cywilnej jazdy na zime polecam profil 60, do upalania lepiej 50. Jednak dzis nie chcialo mi sie kol zmieniac i cala pojezdzawke zrobilem na 195/60/15 BFGoodrich... tylko raz mi ja z felgi zdjelo i Bryk polewal ze znow na balonach latam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje:

...

Goodyear UG Performance

...

UG 7 też znam. OK. A jeżdził ktoś na tych Performansach? :wink:

 

W poprzedniej furze miałem UG7 i mi pasowały. Ponieważ UG7+ nie ma w odpowiednim indeksie, to teraz do subarynki kupiłem właśnie UG Performance (215/45 R17). Na suchym dość dobrze, ale po śniegu (od wczoraj Trójmiasto zasypane dość konkretnie) moim zdaniem bardzo fajnie dają radę. Na razie nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka sluszna.

 

205 jak z kolcami to beda trzymac. Bez kolcow na suchym tez bdb. Na syfie lepiej 195, ale nie bedzie dramatycznej roznicy. Profil 50 na tor, 55 na ulice, ale 205/55/16 to za duze do GT.

 

Rocznik 2005 da rade. Norma mowi, ze nie wolno sprzedawac starszych niz 3 lata jako pelnowartosciowe, ale po 5 latach nie ma zauwazalnego pogorszenia trakcji. W jakims czasopismie motocyklowym byl test starych i nowych opon na Poznaniu, roznice w czasach byly nieistotne statystycznie.

 

A w GTeku do przyszlej zimy i tak nie przetrwaja :mrgreen:

Pierwszy tydzien zimy a mnie juz polowe opon zjadlo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTek to w przenośni, chodzi o GLa :wink:

mam letnie 205/55 i czasem obcierają o chlapacze - więc ten rozmiar jest jak najbardziej OK.

195/55 były by lepsze pod każdym względem, ale nie mogę znaleźć. Na 185 z kolei nie mam felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...