Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

TAK całkiem przyzwoicie - tylko jak się nauczyć tak delikatnie :D  jeździć XT

ja próbuję już 2 lata - ale to wciąż mało.....

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje w tym samochodzie? To, że na górnym wyświetlaczu TYLKO JEDEN ekran nie pokazuje średniego spalania (ten, na którym widać doładowanie turbiny). To człowieka denerwuje, a ja mam słabe serce ;-)

Tak to bym tylko płakał podczas tankowania, a tak to całą drogę muszę się martwić ;-)

 

Wystarczy w opcjach wyłączyć wyświetlanie spalania i po nerwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie świateł za dnia w naszej szerokości geograficznej to wogóle paranoja. Pomysł ze Skandynawii i tam ma sens.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Absolutnie sie z Tobą nie zgadzam. Używanie świateł do jazdy dziennej uważam za jeden z lepszych pomysłów ostatnich lat. Od razu widać czy pojazd znaprzeciwka jedzie czy stoi na poboczu. Uważam ze to zdecydowanie bezpieczniejszym czyni wyprzedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się przejechłem XT, całkiem mile wrażenia, jeden mankament, od wcisnięcia gazu do reakcji w postaci przyśpieszenia czasem mija sporo czasu, ale potem idzie zajebiszczo, po przesiadce na diesla miałem czasem wrażenie że się gaz zepsuł

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się przejechłem XT, całkiem mile wrażenia, jeden mankament, od wcisnięcia gazu do reakcji w postaci przyśpieszenia czasem mija sporo czasu, ale potem idzie zajebiszczo, po przesiadce na diesla miałem czasem wrażenie że się gaz zepsuł

A to dziwne rzeczy. Wlasnie xt przed zakupem wywarl na mnie wrazenie z powodu narowistosci przynajmniej w trybi s i s#. Baaa po dzis dzien jak chce delikatnie podjechac czesto zdarza sie ze rodz8na wali glowa w zaglowek. Dzikosc ma na drugie. Nie wiem czym wcz3sniej jezdziles. Ja dlugiej kartoteki ni mam wiec forczyslaw mnie poniewiera do dzis.

 

Pozdrawiam, promil_one

Edytowane przez promil_one
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj się przejechłem XT, całkiem mile wrażenia, jeden mankament, od wcisnięcia gazu do reakcji w postaci przyśpieszenia czasem mija sporo czasu, ale potem idzie zajebiszczo, po przesiadce na diesla miałem czasem wrażenie że się gaz zepsuł

A to dziwne rzeczy. Wlasnie xt przed zakupem wywarl na mnie wrazenie z powodu narowistosci przynajmniej w trybi s i s#. Baaa po dzis dzien jak chce delikatnie podjechac czesto zdarza sie ze rodz8na wali glowa w zaglowek. Dzikosc ma na drugie. Nie wiem czym wcz3sniej jezdziles. Ja dlugiej kartoteki ni mam wiec forczyslaw mnie poniewiera do dzis.

 

Pozdrawiam, promil_one

 

Może masz inny soft. Mój fajnie idzie, ale żeby nagle przyśpieszyć, to już nie - chwila czekania na skrzynię i turbo i dopiero jazda. Narowisty jest, jak się przełączy na ręczną zmianę biegów i trzyma 4k rpm.

 

Ja teraz bardzo chciał bym przejechać się innym egzemplarzem. Właśnie z uwagi na reakcję i jeszcze bardziej denerwujące mnie drżenie kierownicy. Wymieniałem opony na gwarancji, optymalizowałem, badałem na maszynie z testem drogowym, letnie - zimowe, felgi 18 czy 17 - jeden czort - tak mam od nowości. Przy większej prędkości kiera się trzęsie - nie jest to widoczne okiem - tragedii nie ma, ale szczególnie jak układ jest napięty na długim łuku, to czuję, że coś nie tak. W innym aucie miałem taki problem, jak się zatarł krzyżak na wale, ale do ASO to zgłaszałem kilka razy i twierdzą, że jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał, chyba z rok temu. Nie pamiętam teraz z jakiej były firmy, ale efekt był fajny, a cena akceptowalna. Sam się zastanawiałem wtedy nad takimi. Średnica chyba 10cm. :)

 

Musisz chyba przekopać ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabial temat chromowanych końcówek-nakladek wydechu w XT-ku? Bo te końcowe wydechy bez nakładek delikatnie mówiąc nie robią szału... Widziałem na ebay, ale cena była trochę przesadzona...

Ja przerabiałem. Teraz mam końcówki o średnicy 100mm, mieszczą się idealnie i bardzo fajnie wyglądają (w mojej opinii). Końcówki są ścięte pod kątem 45 stopni i lekko przekrzywione aby dobrze współgrały z krzywizną tylnego zderzaka.

 

gallery_13044_341_19982.jpg

 

gallery_13044_341_7287.jpg

 

Więcej fotek w galerii:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...