Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

FXT mam już i ja :)

Po 150 km pali 13l. i nie planuje spaść...

Poza tym BAJKA!!! :)

Ale dziady! A mi nie chcieli zamontować LEDó w "skrzelach" bo podobno już Subaru tego nie homologuje :-/

 

hmmm, a może nie chcieli ich zamontować "w cenie zakupu auta" tylko za dopłatą ;) w każdym razie dziwne, że ASO nie chce czegoś montować, no, chyba, że rzeczywiście są jakieś zagwozdki z homologacją :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast LED-ów w skrzelach zainwestuj w dzienne LED-y w światłach przeciwmgielnych.

 

Dużo lepiej wygląda i działa, a poza tym masz mocniejsze LED-owe przeciwmgielne. :)

wiesz przemekka, to już rzecz gustu, Dyrekcja prezentowała te LED'y chyba na Levorgu i wyglądały nieźle, ale są tacy, co wolą montować je w skrzelach - pytanie jest, dlaczego ASO nie chciał ich montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po dotarciu spalaniu ciut spadnie. Przy normalnej, sprawnej miejskiej jezdzie w takiej Warszawie poniżej 11 zejść ciężko co i tak jest niezłym wynikiem.

Mojej żonie po Krakowie w zimie pali 10,4 w lecie litr mniej... nie wiem jak ona to robi..

 

Krawiec

Wy tam w Krakowie wolniej jezdzicie bo przez smog gorsza widoczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast LED-ów w skrzelach zainwestuj w dzienne LED-y w światłach przeciwmgielnych.

 

Dużo lepiej wygląda i działa, a poza tym masz mocniejsze LED-owe przeciwmgielne. :)

wiesz przemekka, to już rzecz gustu, Dyrekcja prezentowała te LED'y chyba na Levorgu i wyglądały nieźle, ale są tacy, co wolą montować je w skrzelach - pytanie jest, dlaczego ASO nie chciał ich montować
Mi się tam bardziej w skrzelach podoba...az sie prosi o ledy w tym miejscu.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast LED-ów w skrzelach zainwestuj w dzienne LED-y w światłach przeciwmgielnych.

 

Dużo lepiej wygląda i działa, a poza tym masz mocniejsze LED-owe przeciwmgielne. :)

 

mowa o LED-ach... a to ja jestem specjalista od tych zagadnień.... :)

 

Zatem miałem/mam już 3 wersję:

1. Ledy w skrzelach zakupione na aliexpress - po zamontowaniu w ASO - okazało się, iż nie działają poprawnie...

2. Ledy w skrzelach - samoróbka ASO - pojeździłem prawie 1 rok - potem sprzedałem - FXT wygląda fajnie tylko widoczność pojazdu bardzo słaba, mrugali nawet światłami...

3. Ledy 2w1 - aktualne rozwiązanie w miejscu fabrycznych dziennych - 100% zadowolenia i widoczności - polecam bardzo!

Do tego wyglądają jak były by oryginalnie montowane....

 

 

Czarne_Koronkowe - Chcesz sobie poczytać o tych LED-ach 2w1 więcej - kliknij na:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/?p=2295928

 

oraz poklikaj na foto:

http://forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/5085-20150804-115821/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeśli mowa o modyfikacjach - wymyślił /przetestował ktoś może coś z tymi fotelami z XT

 

Wiem, ze kolega Krogulec - zamienił skórę na alcantare... - ładnie wygląda ale co z trzymaniem?

http://forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/2508-fotele01/

 

ja mam wersję Comfort -więc częściowo trzyma mnie materiał ale i tak wciąż brakuje trzymania bocznego...

 

Wiem wiem zapinać pasy i dociągać jak uczą w SJS - atak ale i to nie zdaje egzaminu...

 

Zatem pytanie zasadnicze - czy da się przerobić u tapicera fotele od XT lub też wstawić od innych modeli Subaru np. Levorga

ew. firm typu Recaro etc.

 

Przyglądał się ktoś temu zagadnieniu; rozważał ; jak z kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast LED-ów w skrzelach zainwestuj w dzienne LED-y w światłach przeciwmgielnych.

 

Dużo lepiej wygląda i działa, a poza tym masz mocniejsze LED-owe przeciwmgielne. :)

 

mowa o LED-ach... a to ja jestem specjalista od tych zagadnień.... :)

 

Zatem miałem/mam już 3 wersję:

1. Ledy w skrzelach zakupione na aliexpress - po zamontowaniu w ASO - okazało się, iż nie działają poprawnie...

2. Ledy w skrzelach - samoróbka ASO - pojeździłem prawie 1 rok - potem sprzedałem - FXT wygląda fajnie tylko widoczność pojazdu bardzo słaba, mrugali nawet światłami...

3. Ledy 2w1 - aktualne rozwiązanie w miejscu fabrycznych dziennych - 100% zadowolenia i widoczności - polecam bardzo!

Do tego wyglądają jak były by oryginalnie montowane....

 

 

Czarne_Koronkowe - Chcesz sobie poczytać o tych LED-ach 2w1 więcej - kliknij na:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/?p=2295928

 

oraz poklikaj na foto:

http://forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/5085-20150804-115821/

 

 

Czyli jedyny typ, ktorego nie testowales to ten oficjalnie teraz oferowany przez SIP do skrzeli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mowa o LED-ach... a to ja jestem specjalista od tych zagadnień.... :)
no i pozamiatane skoro specjalista LED'owy się wypowiedział ;) w sumie cenne (a raczej drogie) doświadczenie przez kolegę przemawia :D

 

 

tak faktycznie trochę TO kosztowało...

 

wracając do tych ledów w pionie - tak FXT wygląda w nich fajnie i drapieżnie - problem jest tylko taki, że skrzela w zderzaku Forka są ukształtowane po skosie i efekt jest taki, że ledy świecą bardzie po bokach niż na wprost - cieszą się więc przechodnie i my /ale tylko jak wchodzimy w zakręt/ - zaś pozostali kierowcy widza nas zazwyczaj bardzo słabiutko....

 

Ledy w miejscu dziennych są już umieszczone na wprost kierunku jazdy więc i walą odpowiednio...

do tego faktycznie można sobie załączyć je tez jako przewciwmgłowe i wówczas ładnie kolorystycznie się to komponuje z xenonami

- jeśli oczywiście kogoś taki duperel obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie chcieli zamontować LEDó w "skrzelach"

Podziękuj im, po prostu w delikatny sposób nie pozwolili Ci spaskudzić auta. Wyglądają paskudnie, a wykonanie to tandeta na maxa.

Obecnie auta mają dzienne lady w reflektorach. Takie wstawki w zderzakach jak w starym Citroenie C4  to 5 lat temu był szał.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, ze kolega Krogulec - zamienił skórę na alcantare... - ładnie wygląda ale co z trzymaniem? http://forum.subaru..../2508-fotele01/

 

Z tego co wiem, to kolega Krogulec robił większe modyfikacje niż tylko zamiana skóry na alcantarę, bo wybitnie nie dogadywał się z fotelem w Forku. Było lepiej ale w dalszym ciągu fotel nie spełniał jego oczekiwań. Nie wiem, czy to była główna przyczyna ale dosyć szybko Krogulec wziął z forkiem rozwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zatem pytanie zasadnicze - czy da się przerobić u tapicera fotele od XT lub też wstawić od innych modeli Subaru np. Levorga ew. firm typu Recaro etc.
Da się zrobić wszystko, tylko kwestia ceny i tego jak długo zamierzamy auto trzymać. Sprzedając auto dostaniemy zwyczajnie cenę rynkową, ale jeżeli takie przeróbki wykonywać to zdecydowanie odrazu po zakupie imho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamiast LED-ów w skrzelach zainwestuj w dzienne LED-y w światłach przeciwmgielnych.

 

Dużo lepiej wygląda i działa, a poza tym masz mocniejsze LED-owe przeciwmgielne. :)

wiesz przemekka, to już rzecz gustu, Dyrekcja prezentowała te LED'y chyba na Levorgu i wyglądały nieźle, ale są tacy, co wolą montować je w skrzelach - pytanie jest, dlaczego ASO nie chciał ich montować
Mi się tam bardziej w skrzelach podoba...az sie prosi o ledy w tym miejscu.
Zrobiłem w grudniu u Kopera. Szybko, sprawnie i bezproblemowo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o jakiej tandecie mechanik mówisz. U mnie dziala to ponad rok, świecą mocno i razem z a'la dziennymi w głównym kloszu. Razem wyglada to dobrze, dziala ladnie, nikt nigdy mi nie mrugal. Praktycznie większość czasu jeżdżę na pozycyjnych, wtedy mi tak swieci, tyl tez i jestem widoczny i nikogo nie oslepiam.

 

Tandeta to czujniki parkowania - wymeczylem u Kopra, by je zamontowali to teraz na mrozie tyl piszczy zawsze na wstecznym. Nie da sie tego wylaczyc ani sciszyc. Tego nie polecam montowac. Ja chciałem dla żony a dziś żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Forka w którym pojedyncze ledy były zamontowane w  otworkach wywierconych w oryginalnych zaślepkach - robi wrażenie rękodzieła. Chodzi mi równiez o to ,że Forester ma dość subtelny design a te dodatkowe swiatła robią z niego choinkę - ale 'te gustibus...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...