Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mam do Was pytanie techniczne. Pierwszy raz będę jeździł automatem z klasycznym (nie elektronicznym) ręcznym.
 

 

to auto o którym mowa to nowy Forester XT ze skrzynią CVT  ?

 

nie wiem jak to jest rozwiązanie w Subaru ale zazwyczaj taki "dopinany" sprzęgłem wielopłytkowym napęd rozpina się w momencie pojawienia się sygnału z hamulca ręcznego

 

przez tą chwilę gdy ręczny jest "aktywny" auto zachowuje się "automatycznie" jak FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wcale nie jest potrzebny ręczny. Fakt ESP nawet znieczulone ingeruje, ale dopiero jak założysz kontrę kierownicą. Klasyczne bączki można kręcić bez problemu. Przynajmniej w OBK z CVT.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w szyku niczym Mistrz Yoda. :D;)

 

To, że ręczny zablokuje tylne koła na śliskim nie oznacza, że sprzęgło wielopłytkowe jest rozpięte i nie stawia oporu. IMO

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy XT posiada jakiś fabryczny alarm? Ew. znacie jakichś dobrych magików od alarmu w okolicach Wrocławia? Najlepiej, żeby również takowi montowali jakiś system odcięcia dopływu paliwa lub zapłonu (ale to chyba już ISR źle zniesie...). Mam na myśli coś takiego "dotknij klamkę i śrubkę to będziesz mógł odpalić"

 

Mojemu ojcu ukradli spod domu samochód w zeszłym tyg, więc trochę mnie strach obleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy XT posiada jakiś fabryczny alarm? Ew. znacie jakichś dobrych magików od alarmu w okolicach Wrocławia?

Alarm mozesz dokupic w ASO np. we Wroclawiu. Z tymi zabezpieczeniami jest tak, ze nie istnieje takie na ktore zlodzieje nie maja sposobu. Wykup dobre AC najlepiej od wartosci auta na fakturze i tyle. Pocieszeniem jest fakt ze Subaru to auta ktore  gina nie czesto :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...