Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwe LED-y do jazdy dziennej powinny się w momencie zapalenia świateł mijania przygasić a nie wyłączać w pełni jak to jest zapewne w tym wynalazku z Wrocławia. Dyrekcja niestety, ciągle nie udzieliła odpowiedzi co z oryginalnymi LED-ami (w skrzelach) Subaru.

No a jak jest z aktualnymi światłami do jazdy dziennej? Te muszą się wyłączać jak zapalają się światła mijania. Jeśli tak jest to te Ledy działają tak samo, gdyż są podpięte pod ta samą instalacje. Nie jestem pewien czy jeśli Ledy są osobno od reflektorów to mogą być przygaszone.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około miesiąca na stronie SUBARU pojawiła się aktualizacja map do nawigacji do Forestera MY 2013 oznaczona "2012 Q3".

Czy ktoś z Was ją nabył i zainstalował ? 

 

Czy mógłbyś wkleić link, bo przeglądałem stronę i nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od około miesiąca na stronie SUBARU pojawiła się aktualizacja map do nawigacji do Forestera MY 2013 oznaczona "2012 Q3".

Czy ktoś z Was ją nabył i zainstalował ? 

 

Czy mógłbyś wkleić link, bo przeglądałem stronę i nie znalazłem. 

 

Masz rację, powinienem to od razu zrobić, przepraszam ...

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=100427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś w sklepie internetowym(chińskim ;) ) panel LED do forka XT za... 149dolarów. http://www.aliexpress.com/item/Subaru-Forester-2013-led-drl-daytime-running-light-black-version-No-damage-exact-installation-9-Osram/1608512969.html lub http://www.aliexpress.com/item/Subaru-Forester-2013-led-drl-daytime-running-light-No-damage-exact-installation-top-quality-fast-shipping/1518748723.html . Co do sklepu to raczej ufam, zamawiałem stamtąd już nie raz i zawsze przychodziło bez problemów, bardziej martwię się, czy uda się to jakoś ładnie zamontować. Co myślicie, Panowie?

 

w temacie ledów - tak też mi się bardzo spodobały zamówiłem - czekałem ponad miesiąc i ....ostatecznie wtopiłem.

 

Światła LED te 9 punktowe - kosztowały z przesyłką ok. 550,00zł

 

W sobotę umówiłem się na ich montaż w ASO - wycenili sobie to pierwotnie na ok 800 - 900zł za założenie.  Potem osobiście dogadałem się z nimi na bardziej realne koszty i wyszło, że zapłacę za czas ich montażu 180zł/godzina + VAT. Po ok  2 godzinach - były już wstawione i podłączone /zamiast dziennych w halogenach/ - ale niestety Ledy okazały się uszkodzone!

 

Więc powrót do stanu pierwotnego i teraz walka o wymianę /chociaż już nie mam do nich i tak zaufania/

lub ew. /co pewnie jeszcze trudniejsze/ o zwrot kasy...

 

Wnioski: - radzę lepiej poczekać na oryginały w ASO

- będzie i homologacja i gwarancja i ew. naprawa na miejscu...

 

Mi nie chciało się czekać i mam jak mam.

 

Ps. Fajnie zachował się Dealer Subaru w Bydgoszczy - w związku z tą niespodzianką - nic mi nie policzyli za robotę!

Umówiliśmy się, że jak ściągnę dobry zestaw świateł wtedy raz jeszcze zrobią montaż i skasują normalnie jak za pojedynczą robotę...

post-15606-0-58478300-1395046898_thumb.jpg

post-15606-0-75066700-1395046899_thumb.jpg

post-15606-0-74507000-1395046900_thumb.jpg

post-15606-0-75051800-1395046901_thumb.jpg

post-15606-0-59133200-1395046902_thumb.jpg

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie zachował się Dealer Subaru w Bydgoszczy - w związku z tą niespodzianką - nic mi nie policzyli za robotę!

 

 

ładnie z ich strony ale dziwne, że nie sprawdzili LED przed montażem. W sumie od tego powinni zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Dyrekcja niestety, ciągle nie udzieliła odpowiedzi co z oryginalnymi LED-ami (w skrzelach) Subaru.

Niestety oryginalne LED-y nie uzyskały homologacji unijnej    :(

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Unia to jakoś sensownie uargumentowała ?

Nie wiem. Szczerze powiedziawszy nie chcę też o takie szczegóły pytać zostawiając ew. "życzenia" z naszej strony do bardziej istotnych, czy też możliwych do zrealizowania tematów.

 

 

czy ktokolwiek orientuje sie jak szybko zmieniają sie biegi w skrzyni cvt dedykowane do XT..?

Niestety nie pamiętam wartości podawanych przez inżynierów FHI. Pamiętam, że było nieco szybciej niż w DSG.

W internecie znalazłem tylko wartość dla 2.5 N/A ( Legacy ) - 90 milisekund ( w XT ma być szybciej - nowsza skrzynia ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie znalazłem tylko wartość dla 2.5 N/A ( Legacy ) - 90 milisekund ( w XT ma być szybciej - nowsza skrzynia ).

O takiej wartość też kiedyś czytałem, ale wskazano, że dotyczy to trybu automatycznego, a w trybie manualnym reakcja skrzyni trwa  dłużej, ale nie podano, o ile.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

O takiej wartość też kiedyś czytałem, ale wskazano, że dotyczy to trybu automatycznego, a w trybie manualnym reakcja skrzyni trwa  dłużej, ale nie podano, o ile.

Hmmm, nie sądzę. W trybie automatycznym opisanej skrzyni ... nie ma zmiany wirtualnych biegów, przełożenia są zmieniane płynnie.

Dopiero w przełożeniu "Manual" przełożenia będą zmieniane. 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O takiej wartość też kiedyś czytałem, ale wskazano, że dotyczy to trybu automatycznego, a w trybie manualnym reakcja skrzyni trwa  dłużej, ale nie podano, o ile.

Hmmm, nie sądzę. W trybie automatycznym opisanej skrzyni ... nie ma zmiany wirtualnych biegów, przełożenia są zmieniane płynnie.

Dopiero w przełożeniu "Manual" przełożenia będą zmieniane. 

 

Pozdrowienia

 

 

To ja tylko tylko zapytam, bo z racji na brak wiedzy biorę to na logikę, a nie technikę - na tę płynną zmianę przełożenia też jakiś czas jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Co do LEDów Józefa, to faktycznie mogli najpierw podłączyć by sprawdzić działanie. Ja chyba zdecyduję się na te Samsunga, nie są drogie. Jeżeli pójdzie coś nie tak, założę nowe zaślepki i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Co do LEDów Józefa, to faktycznie mogli najpierw podłączyć by sprawdzić działanie. Ja chyba zdecyduję się na te Samsunga, nie są drogie. Jeżeli pójdzie coś nie tak, założę nowe zaślepki i po kłopocie.

 

no tak faktycznie mogli to sprawdzić a potem dopiero brać się za mokrą robotę - ale sami byli zaskoczeni, że to nie działa

- bo te Ledy są dosyć przyzwoicie wykonane - więc nie było żadnych podejrzeń na wejściu  - że coś może być nie tak....

 

Zaś co do Ledów Samsunga - mogę polecić - mam takie zamontowane w wozie żony od ponad roku i działają - bez problemu, do tego mają silne światło i wstępnie też się nad nimi zastanawiałem - ale wybrałem niestety te a'la oryginały bo lepiej wizualnie mi się komponowały i nie wyglądały na taką domową robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oryginalne LED-y nie uzyskały homologacji unijnej    :(

 

Pozdrowienia

 

Dziękuje bardzo za poświęcony czas nad tą sprawą. Zostaje kombinowanie we własnym zakresie.

 

 

Ledy mogą się przygasic ale wtedy pozycja nie może się świecić. Więc albo pozycja z mijania albo ledy przygaszone z mijania

 

To też niestety zła informacja bo jak już będziemy mieć DRL-y to albo mamy przygaszone LED-y i nie mamy tych fajnych obwódek z głównych lamp albo świecą się normalnie pozycyjne z mijania i bez LED-ów.

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też niestety zła informacja bo jak już będziemy mieć DRL-y to albo mamy przygaszone LED-y i nie mamy tych fajnych obwódek z głównych lamp albo świecą się normalnie pozycyjne z mijania i bez LED-ów

A nie dałoby się przerobić tych naszych ledowych pozycyjnych 'obwódek' aby świeciły się jako DRL? To znaczy z czysto technicznego punktu widzenia - na pewno tak. Natomiast co o tym myślicie?

Jest jeszcze opcja jeżdżenia na pozycyjnych jako DRL, ale świecą się wówczas niepotrzebnie światła tylne, tablicy rejestracyjnej. Dodatkowo oświetlenie tablicy rozdzielczej i wyświetlacz przechodzą w tryb nocny - co mnie drażni niesamowicie.

Te oryginalne 'dzienne' umówmy się - designem nie powalają, a te fajne obwódki, które zauważyłem już na samym początku jak pokazano MY2013 okazały się mało widocznymi pozycyjnymi.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą @mechanik. Obwótki są bardzo ładne. Pamiętam, że ktoś z forum podał jedyny plus obecnego rozwiązania. Żarowka jest tańszy jak się przepali. ;-)

Swoją drogą wolałbym porządnie świecące halogeny i obwódki jako światła dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...