Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No i szkoda, że dopiero teraz ta obniżka, pod koniec zeszłego roku żona musiała zmienić auto służbowe i padło na outlandera  :( Mitsubishi pod koniec 2013 mocno obniżyło ceny i teraz sporo ich widzę w Krakowie, a Forków nowych jak na lekarstwo - zwłaszcza diesle były stanowczo za drogie. A teraz to już i tak będzie pewnie zastój na rynku, bo firmy nakupiły dużo aut z "kratką"... 

 

Niekoniecznie tak może być, sporo firm czeka też na 1 kwietnia żeby na nowych zasadach kupić auto i odliczyć całe 50% VAT od auta osobowego bez limitu 6000 zł ( Forek nigdy ciężarówką nie był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była ostatnio mocna kampania reklamowa kratek, a liczba rejestracji nowych aut w 2014 wskazuje, że udana, więc tych czekających chyba za wiele nie ma... No ale Subaru to nie auto flotowe więc wielkiego wpływu to może nie mieć  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na 1 kwietnia żeby móc kupić wg nowych zasad. Informacja o niższych cenach na model 2014 trochę mnie przybiła  :(

Ja za rocznik 2013 wersja Exclusive SBD płacę coś ok 125tys. Miałem mieć jeszcze zimówki ale niestety trzeba było odebrać do końca marca żeby móc dostać

opony jako gratis. Pomimo tego, że dealer za samochód zapłacił i czeka on u niego na placu to opony mi się nie należą... wg SIP. szkoda. nie rozumiem tej polityki trochę.

 

A co do niższych cen to ostatecznie wybijają z rąk argument o kupowaniu u broker'a... w końcu. Brawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem mieć jeszcze zimówki ale niestety trzeba było odebrać do końca marca żeby móc dostać opony jako gratis. Pomimo tego, że dealer za samochód zapłacił i czeka on u niego na placu to opony mi się nie należą... wg SIP. szkoda. nie rozumiem tej polityki trochę.

Bo o dkwietnia wiosna to Ci nie będą zimówki potrzebne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni, wybaczcie - jest 280 stron dyskusji - nie bardzo chcę przez to się przebijać. Czy było coś o wydechu do 2,0XT? Center i backbox? Maras montował zajefajny H&S do STi z katami. STi gada niesamowicie i trzyma parametry. Może to jest droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni, wybaczcie - jest 280 stron dyskusji - nie bardzo chcę przez to się przebijać. Czy było coś o wydechu do 2,0XT? Center i backbox? Maras montował zajefajny H&S do STi z katami. STi gada niesamowicie i trzyma parametry. Może to jest droga?

Pumex na razie nic nie było. Póki co na razie tylko tak gada a raczej mówi i nie zanosi się aby było lepiej. Zobaczymy co wymyślą chłopaki w USA w swoich wrx;ach bo układ wydechowy jest ten sam co w Forkach. Całe forum US na to czeka :)

 

Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeszcze parę demówek. Na stronie SIP-u w komisie też ostatnio widziałem kilka (chyba, że nieaktualne). No, ale to nie są już nowe auta.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do niższych cen
 

 

Czy ja dobrze widzę ze ceny rocznika 2014 są niższe od 2013?   :o To kto wykupi 2013 rok?

 

 

Tak źle to chyba nie jest, wersja którą odbieram w przyszłym tygodniu to Forester SBD wersja Exclusive, po rabacie było 125795zł a w cenie dodatkowo są : nakładka na tylny zderzak, wykładzina bagażnika, listwy boczne i pakiet optimum (czyli chyba przyciemniane szyby, już nie pamiętam). To było płatne ekstra a w cenie miały być dywaniki gumowe i zimówki. Jeśli tych zimówek nie dorzucą to trochę lipa. Dealer już i tak za nie zapłacił.... byłoby miło z ich strony.... 

Dzisiaj bazowo taka wersja kosztuje 129tys a jak dołozymy to wszystko to i tak przekroczy 130 kilka.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Pomimo tego, że dealer za samochód zapłacił i czeka on u niego na placu to opony mi się nie należą... wg SIP. szkoda. nie rozumiem tej polityki trochę.

Faktem jest, że "normalna" polityka SIP nie uwzględniała przypadków opóźniania odbioru samochodu ze względu na zmianę przepisów.  Temat został poruszony własnie w tym kontekście podczas spotkania dealerskiego. SIP jest relatywnie małą organizacją, gdzie ew. decyzje wewnętrzne mogą być podejmowane dość ... szybko :)

 

Reasumując - sugeruję kontakt z dealerem :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomimo tego, że dealer za samochód zapłacił i czeka on u niego na placu to opony mi się nie należą... wg SIP. szkoda. nie rozumiem tej polityki trochę.

Faktem jest, że "normalna" polityka SIP nie uwzględniała przypadków opóźniania odbioru samochodu ze względu na zmianę przepisów.  Temat został poruszony własnie w tym kontekście podczas spotkania dealerskiego. SIP jest relatywnie małą organizacją, gdzie ew. decyzje wewnętrzne mogą być podejmowane dość ... szybko :)

 

Reasumując - sugeruję kontakt z dealerem :)

 

Pozdrowienia

 

 

Nie omieszkam tego uczynić  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

duuuzo juz slow padlo w tym watku o SFIV oraz jego cudownym X-MODE.

A co jesli mam w planach (w trakcie realizacji) zakup juz uzywanego 2,5NA 2014 i brak w nim duzego swiecacego aluminium przycisku x-mode, czy to znaczy ze

brak tego systemu w aucie? a co wzamian?

Mowimy o wercji Premium, a nie Sport activ... jakiego zatem rodzaju (naped) moze miec auto w tym automacie?

PROSZE O POMOC.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co jesli mam w planach (w trakcie realizacji) zakup juz uzywanego 2,5NA 2014 i brak w nim duzego swiecacego aluminium przycisku x-mode, czy to znaczy ze brak tego systemu w aucie?

 

... jakiego zatem rodzaju (naped) moze miec auto w tym automacie?
Czy kupujesz auto z automatyczną, czy manualną skrzynią biegów?

Wersje wolnossące 2.5 N/A wyposażone w automatyczną skrzynię biegów również posiadają system X-mode.

Rozważania czy lepszy automat z X-mode czy manual z centralnym mechanizmem różnicowym generalnie sprowadzają się do tego, że każdy chwali swoje. ;)  System X-mode to system elektroniczny, który zastosowano w wersjach z automatyczna skrzynią biegów głównie ze wzgledu na brak centralnego mechanizmu różnicowego. Oczywiście automat z X-mode zastępuje również reduktor (którego wersje wolnossące zostaly pozbawione w nowym modelu), daje również funkcje kontroli predkosci zjazdu ze wzniesienia.

Wg mnie wolnossacy Forek na naszym rynku mógłby mieć odrobinę wiecej mocy/momentu - tyle właśnie co wspomniany przez Ciebie @@arkitekt, silnik FB25. Forek z tym silnikiem jest produkowany równiez z manualna przekladnią, w przeciwieństwie do modelu XT wyposażanego wyłącznie w automatyczna przekładnię CVT. Jesli więc zalezy Ci na posiadaniu dynamicznego manuala - wersję 2,5n/a uwżam osobiście za dobry wybór (sprint do setki około 7,5s - wiec może konkurować z XT). Jesli jednak wybierasz wersje z automatyczna przekładnią, uważam, że wersja turbo doładowana XT to lepszy wybór (silnik jest silniejszy i daje autu wiecej dynamiki).

Wykres dla 2,5N/A

13MY_FOR_25DOHC_small.png

 

wykres dla 2,0n/a

13MY_FOR_13B_F_20E_small.png

wykres dla 2,0DIT

13MY_FOR_13B_F_20TE_small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...