Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu forestera i mam w związku z tym pytania.

 

1. ile faktycznie kosztują przeglądy XT ? na stronie subaru.pl jest cennik przeglądów w którym są jakieś dziwne kwoty (1988zl mały przegląd, 2700 duży).

2. czy jesteście zadowoleni z nawigacji którą montują do forka ? jak wygląda sprawa aktualności map ? czy nowe drogi które w ostatnim czasie powstały są na mapach widoczne(zachodnia część obwodnicy warszawy, odcinki A1 od łodzi na północ) ? gdzieś tutaj czytałem ze odbierali w 2013 roku forka z mapami z 2011 roku. czy ktoś odbierał w ostatnich tygodniach nowego forka ? nadal w ten sposób wygląda temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu ledów, jak dobrze pamiętam był już podawany link do japanparts :

http://www.japanparts.com/db/partslist.php?KEYWORD=&dealer=1&car=181&middlesmall=2%3A20&maker=&VOLKEY=

post-550-0-99791200-1395236976_thumb.jpg

post-550-0-07779800-1395236997_thumb.jpgpost-550-0-53199000-1395237013_thumb.jpg

 

Dokładnie ten japoński oryginalny zestaw był niedawno na ebayu, w kwocie powyżej 500 baksów ( wysyłka z USA ). Jest też cały wątek na forum:

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f85/lcrazyaznl-2014-forester-xt-jdm-led-diy-info-thread-176297/

 

gdzie pojawia się polski forumowicz, z zamontowanymi ledami zakupionymi na japanparts.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. ale one nie mają homologacji  ;)

 

 

 

Przymierzam się do zakupu forestera

 

 

Gratuluję wyboru  :)

 

Ad.1 Najlepiej jest zapytać u źródła czyli w konkretnym ASO. Podane ceny na stronie SIP to ceny maksymalne, pierwszy przegląd kosztował mnie dużo mniej (dokładnie nie pamiętam, ale przywiozłem na przegląd swój olej), za miesiąc będę robił przegląd po 30 tys. więc będę mógł się podzielić wiedzą o kosztach.

Ad. 2 Sama nawigacja nie jest najgorsza, niestety mapy nie są delikatnie mówiąc najświeższe. W moim są z Q3 2011. Obecnie dostępne są nowe mapy z Q3 2012 :o  Kosz aktualizacji 220 EURo

Nie wiem z jakimi mapami jest sprzedawany obecny rocznik  - trzeba zapytać w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT Comfort za 33000 EUR - po kursie celnym na marzec daje 137405,40 - Wooow

XT Platinum za 37000 EUR

 

całkiem miło z ich strony  B) oczywiście jeśli te ceny to nie jakaś pomyłka ;)

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oczywiście jeśli te ceny to nie jakaś pomyłka ;)

Nie jest to pomyłka. Z mojej strony jestem bardzo usatysfakcjonowany podejściem SIP do klientów, gdyz mnie równierz obejmuje ta cena, chociaż podpisywałem umowę na zupełnie inną cenę. Można było sie trzymać tego co na papierze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem precyzyjne wyliczenie (nie na oko):
Ceny Forestera średnio spadły o:          2 950 EURO
Ceny XV średnio spadły o:                     2 416 EURO

Ceny XV i Forestera średnio spadły o :  2 695 EURO
Największa różnica: XT Comfort             -6 000 EURO
Najmniejsza różnica: XV Active 2.0D      -700 EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne te ceny, choć powiem, że po negocjacjach przy zakupie mojego miałem podobną, a z tego co wiem to te ceny są nienegocjowalne ( choć mogę się mylić ) i opony trza kupić. Ale i tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszą być negocjowalne bo u brokera xt platinum z Estonii ciągle tańszy o 3K euro
Każda nienegocjowalna cena jest do negocjacji ;)

Forek jest na rynku już od roku, ceny więc spadły, a pod koniec produkcji modelu pewnie jakaś akcja promocyjna i rabat. Za samochód zaraz po premierze płaci sie więcej - w zasadzie nic nowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszą być negocjowalne bo u brokera xt platinum z Estonii ciągle tańszy o 3K euro
Każda nienegocjowalna cena jest do negocjacji ;)

Forek jest na rynku już od roku, ceny więc spadły, a pod koniec produkcji modelu pewnie jakaś akcja promocyjna i rabat. Za samochód zaraz po premierze płaci sie więcej - w zasadzie nic nowego. :)

 

Poza tym rabat może mieć różne oblicza, niekoniecznie tylko jako obniżka ceny zakupu. Akcesoria, stały rabat w serwisie, ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy (i o ile) spadła cena Forka D w wersjach Exclusive i Platinum?

Kolega się już prawie zdecydował na właściwą markę, ale się cholera uparł na Diesla :D

A ja próbuję go cały czas na XT przekonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szkoda, że dopiero teraz ta obniżka, pod koniec zeszłego roku żona musiała zmienić auto służbowe i padło na outlandera  :( Mitsubishi pod koniec 2013 mocno obniżyło ceny i teraz sporo ich widzę w Krakowie, a Forków nowych jak na lekarstwo - zwłaszcza diesle były stanowczo za drogie. A teraz to już i tak będzie pewnie zastój na rynku, bo firmy nakupiły dużo aut z "kratką"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...