Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ta cena jest trochę "zaporowa", dlatego myślałem o Yosanie, ale skoro mówicie, że President lepszy. :unsure:

 

@@Kristofuros, a czym się różni Johnny III od Harry III ?

Harry ma możliwość zmiany kanału ( góra/dół ) w gruszce - 2 przyciski na górze gruszki, a tak poza tym to chyba te same radia ( może różnią się jakimiś szczegółami, ale funkcjonalnie oprócz tych przycisków w gruszce nie widzę różnic - zaznaczam, że używam CB na zasadzie włącz i nie majstruj ;) )

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomymiłem Presidenta Harrego z Henrym - sorki.

Tak, czy owak - Presidenta polecić mogę szczerze.

Myślę, że warto zastanowić się nad montażem antenki CB/FM w jednym, np takiej oto:

http://allegro.pl/antena-cb-sirio-twin-car-cb-fm-2-systemowa-i3971909754.html

lub taka:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anteny/samochodowe/antena-cb-cbfmgsm-sirio-triflex,,rid,617.html

 

Może sam się skuszę ;)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jest to opcja dla mnie, ponieważ na wyjazdy muszę zamontować box-a na dachu.  :(

 

Zastanawiałem się natomiast nad montażem anteny do relingu lub bagażnika (belki), tylko nie wiem, czy tak zamontowana antena działa lepiej/gorzej niż taka na magnesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiałem się natomiast nad montażem anteny do relingu lub bagażnika (belki), tylko nie wiem, czy tak zamontowana antena działa lepiej/gorzej niż taka na magnesie?
Z tego co wiem, antenki mocowane na stałe są lepsze, gdyż nie są izolowane od masy samochodu. Nie jestem elektrykiem i nie wyjaśnie problemu dokładnie.

Jeśli jednak porównujesz antenę magnetyczną do tej mocowanej uchwytem np. do relingu - jakość sygnału bedzie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta cena jest trochę "zaporowa", dlatego myślałem o Yosanie, ale skoro mówicie, że President lepszy. :unsure:

 

 

 

Yosan to bardzo przyzwoita marka, od wielu wielu lat produkująca m.in radia CB i chyba ciężko jednoznacznie określić która marka produkuje lepszy sprzęt

Ososbiście używam radia tej marki (używałem wielu a moja przygoda z CB zaczeła sie jakoś 20 lat temu - ach ta wypasiona onwa) i spełnia oczekiwania.

Automatyczny squelch to bardzo przydatna funkcja choć fakt, czasami w szumach można usłyszeć ważne "informacje drogowe" - zawsze można wyłączyć i przejść na sterowanie ręczne  ;)

Antena....wiadomo im dłuższa tym lepsza (ważny parametr to zysk podawany w dBd - im więcej tym lepiej) ale nie dajmy się zwariować 

I tak nie istnieje coś takiego jak zasięg - jest mnóstwo czynników które na to wpływają a wiele z nim są niezależne od sprzętu

przemekka - montaż na relingu to bardzo dobry pomysł tylko pamiętaj że antena musi masować.

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie dobrego instalatora - niestety w Krakowie nie znam nikogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kilometr wszytkie działają dobrze ;) . Proponuję szukać krótkiej anteny: długa przy jazdach blisko drzew, skał itp. i np. w garażach podziemnych albo uciekając przed zamykającym się szlabanem bardzo często ląduje na drodze. Z tego co pamiętam to chyba jedna połama się na Krymie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak człowiek był młody to siadał na śniegu zakładał skorupy i też było spoko B)

 

Jak człowiek był młody to jechał na narty autobusem, wnosił je na plecach 2 kilometry pod górę, z butami w plecaku. Nie było ratraków, w kolejce do wyciągu stało się pół godziny albo dłużej itd. ;)

 

A w Forku to porządnych podestów nie zrobili, żeby boxa zapakować. :huh:

 

Co za czasy :unsure::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawostka: W roczniku modelowym MY14 moc XT-ka wzrosła do 241 KM

 

Ale kW pozostało tyle samo ;)  :)  

 

Dokładnie i to jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...