Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

(sprint do setki około 7,5s - wiec może konkurować z XT)

 

Chętnie się zmierzę moim XT-kiem z takim 2,5 NA (może być nawet starszej generacji) ;) 

Mam Imprezę z takim silnikiem i uwierz mi, że to nie przyspiesza tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Imprezę z takim silnikiem i uwierz mi, że to nie przyspiesza tak samo.

Cześć :)

W Imprezce masz silnik EJ25, nowy Forek ma silnik FB25 (FB25 nie był montowany w Imprezach). To nie są te same silniki.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tyle, że 2.0 NA przyspiesza w 10s, a 2,5 ma niewiele więcej  mocy i momentu, więc nie sądzę, żeby był w stanie "urwać" aż 2,5s.  :)

 

NA stronie Subaru USA znalazłem, że X-Mode jest dostępny w wersjach 2.5i Limited2.5i Touring, więc może obawy kolegi @@arkitekt, są uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik,

przemekka,

 

Panowie wlasnie o tym mowie ze model 2,5NA sport active nie ma x-mode dlaczego? co to znaczy dla auta skoro nie ma systemu to co odpowiada za przydzial/rozklad mocy? gdzie jest cos co bylo reduktorem? jak tym jezdzic ???

Ja celuje w te wyzsze modele czyli Limited lub Turing (te maja x-mode) ale i tak chyba nie wszystkie bo widze na foto ze wersja Limited powyzej lewarka ma juz tylko podgrzewanie i BRAK przycisku x-mode.

Zatem co tu odpowiada za sterowanie ...

 

Tomasz

post-6571-0-76146700-1395905282_thumb.jpeg

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik,

 

ale czy widzisz tam gdzies przycisk X-Mode??? czyli co ma x-mode tylko jak zalaczany? jesli ma CVT to tylko w turbo

sa lopatki ???

Przepraszam, ale wole takie pytania zadac braci forumowej niz blaznic sie w ASO.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie jeździł przynajmniej tak samo dobrze, jak Forek poprzedniej generacji z klasycznym automatem, w którym X-Mode nie było w ogóle. 

 

X-Mode, z tego co mogłem zaobserwować u siebie, zmniejsza "wrażliwość" pedału gazu, umożliwia pokonywanie zjazdów ze stałą prędkością (oczywiście w granicach praw fizyki), bez "świadomego" używania hamulca, i prawdopodobnie (tak myślę) wyjściowo bardziej "spina" sprzęgło wielopłytkowe. Natomiast system kontroli trakcji, dostępny w każdym modelu, odpowiada za przyhamowywanie kół, które tracą przyczepność, więc "emuluje" blokady dyferencjałów. 

 

Polecam filmy na YT z udziałem Subaru XV + CVT, w którym X-Mode nie występuje. Jego brak wcale nie przeszkadza im w radzeniu sobie w "terenie"  :)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od Waszej dyskusji....na wyświetlaczu przy każdym odpalaniu samochodu pojawia się info by sprawdzić opony ( 2 tyg temu wymienione ),zapewne jest to informacja kalendarzowa by pamiętać o zamianie opon. Jak ją wykasować , pali się ze trzy dni.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekka,

 

czyli jakby nawet w wersji Limited brakowalo x-mode i model byl fajnie wyposazony to ciagnac auto zza wielkiej kaluzy i sie nie martwic???

Dzieki, czyli podjazdy i maly przypadkowy off da sie klasycznie pokonac, to dobra wiadomosc.

Ale to CVT jak wasze doswiadczenia to szybsza skrzynia niz w moim poprzednim Forku 4EAT (sport-shift)???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jeździłem poprzednimi modelami z automatem, więc nie mam porównania, ale opinie dot. CVT są pozytywne. W XT-ku działa wyśmienicie, ale to inny silnik ;)

 

Możesz jeszcze, odnośnie twojego pytania, poszukać na forum amerykańskim Forestera. Może tam ktoś coś napisał o braku X- mode

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od Waszej dyskusji....na wyświetlaczu przy każdym odpalaniu samochodu pojawia się info by sprawdzić opony ( 2 tyg temu wymienione ),zapewne jest to informacja kalendarzowa by pamiętać o zamianie opon. Jak ją wykasować , pali się ze trzy dni.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Mam to samo :)  :D

Nie mam ostatnio czasu, aby tym się zająć.

Jeśli ktoś podpowie jak to zresetować - również będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się, że chyba niektóre wersje mają inną skrzynie.

X- mode to układ elektroniczny i raczej nie ma nic wspólnego z budową skrzyni. Inna (mocniejsza) skrzynia jest w modelu XT oraz w Outbacku SBD CVT, co związane jest z wyższą mocą i momentem silników. Na rynku japońskim jest jeszcze CVT z centralnym mechanizmem róznicowym w Legacy DIT. O innych różnicach nie słyszałem, ale jestem tylko zwykłym forumowiczem ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciagnac auto zza wielkiej kaluzy i sie nie martwic???
@@arkitekt, Właściwie to po co Ci 2,5i? Jeżeli jest w automacie, osiągi ma bardzo podobne do 2,0i oferowanego w PL. Nie lepiej kupić XT? - obecnie cena jest bardzo korzystna.

 

Bo cena 2.5 ze ściągniętego ze stanów, zwłaszcza jak po kolizji, będzie pewnie o niebo bardziej korzystna niż nowego XT w salonie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestawaim przypomnienie o parę tysięcy km. dalej.

Przy okazji pamiętam by sprawdzić dokręcanie kół ;-)

 

U mnie się to pali też od jakiegoś czasu i przestawianie dat czy kilometrów nie pomagało. Cały czas się świeci. U znajomego tez nie można wykasować. Inne opcje typu olej czy przegląd przestawiałem i działało, a opony nie.  :(

Podjadę do serwisu to może powiedzą dlaczego - i tak się do nich wybieram. Operator error ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to CVT jak wasze doswiadczenia to szybsza skrzynia niz w moim poprzednim Forku 4EAT (sport-shift)???

 

W ogóle nie ma żadnego porównania. Sposób jazdy CVT jest liniowy, na najwyższym dostępnym momencie, tu w ogóle, poza wirtualnymi, nie masz żadnych biegów (niektórzy porównują do napędu w tramwaju  ;)) Wszystko dzieje się szybko i podejrzewam, że już silnik 2.5 bez turbiny daje frajdę z używania tej skrzyni. 4EAT to solidny kawał mechaniki, dający frajdę, dzięki długiej jedynce, przy starcie na światłach, ale niestety wolny.

 

 

przemekka powiedział 2,5 ma niewiele więcej mocy i momentu, więc nie sądzę, żeby był w stanie "urwać" aż 2,5s. Masz rację i też jestem zdziwiony, wersja 2,5i CVT setke robi w 9,9s.

 

Tu jest napisane, że nawet 9.3s. http://autos.ca.msn.com/reviews/2014/2014-subaru-forester-first-drive-14

I recenzentom wersja z CVT wydaje się szybsza i żywiej zestawiona z pedałem gazu...

Edytowane przez yossarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik,<br /><br />odpowiedz jest prosta mialem juz SFXT i kusilo do zbednej brawury. Urodzila sie corcia (musze zwolnic, ale nie do zolwiowego 2,0). Drugim powodem jest LPG jezdzic bede sporo, a XT chwilowo JAKO odradza gazowac, Trzeci powod to nadal obawa o zbyt duzo elektroniki i nienaturalnie wysokie koszty servisu...<br /><br />Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...