Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

A nie jest tak, że keus zmienia się co 3 miesiące? Pamiętam, że była już o to awantura i Dyrekcja zadeklarowała wykup opcji walutowej co miało ustabilizować kurs w dłuższym okresie czasu. Proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które podałem w poprzednim poście, pochodzi od dealera, u którego u ub. roku kupowałem swojego Forka. Interesowałem się tym istotnie, bo odbiór mojego auta się mocno opóźniał, a miałem już swoje doświadczenia z zakupem subaru i kursem EUR. W 2008r. kupowałem OBK i chciałem, żeby od początku do końca był taki, jak chcę. Niestety nie było takiego dostępnego i nie pozostało mi nic innego, jak zamówić - oczekiwanie kilka miesięcy, albo wziąć co jest - różnica w efekcie dotyczyła tylko koloru. Zdecydowałem się wziąć auto ze stocku. Było to we wrześniu. Chwilę po tym zaczała się pamiętna gra na osłabienie złotówki. Gdybym zamówił, a nie wziął ze stocku, byłbym do tyłu kilkadziesiąt tysięcy ...

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy światła halogenowe w nowym foresterze pełnią również rolę świateł do jazdy dziennej? gdyż zauważyłem na kloszu oznaczenie 03B/00RL

W halogenach są dwie żarówki. Jedna to dzienne, druga to "standardowy" halogen.

Dokładnie tak, choć budzi to zdziwienie u niektórych kierowców na drodze i czasem wsród znajomych :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Mechanik.

 

Dla zainteresowanych tak wygląda wyłącznik czujników.

 

Miałem pomalować oryginalne felgi na czarno, ale muszę to przesunąć. Może za rok...

O żeż w cycki syrenki, jak to tandetnie wszystko wygląda z tego dolnego kata, porażka normalnie! :huh:

Co w sumie nie zmienia faktu, że wciąż jestem fanem, żeby nie było. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie istotne jak czesto !  To swiadczy jedynie o mlosci do detali i wykonczenia. W sumie nic dziwnego, ze merc jest pare €  drozzszy.

Moj Legacy tak samo wydlada od spodu :wacko:

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami. Nie dyskwalifikuje to auta w żadnym wypadku. Miło by było jednak gdyby styki były zasłonięte ot co. Kawałek "czegoś" było by mile wskazane. Z innej strony to co by nam tam wystawili, szmatke? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Forku trasa Gdańsk - Bydgoszcz, A1 na tempomacie 160km/h spalanie 10.0ltr/100km;

Bydgoszcz Gdańsk tempomat 140km/h spalanie 8.6ttr/100km;

w codziennej eksploatacji około 9.6 do 9.8 ltr/100km wszystko wg. komputera - jak zaniża, to nawet dobrze ;):) ;

@@przemekka, super filmik :thumbup:

Forek 2.0i. Dwie osoby plus bagaż. Bielsko-Biała -> Konstancin Jeziorna. 

6,4l/100 km

 

Outbackiem dieslem mój rekord na tej trasie to 4,9... :)

 

Oczywiście jazda nakierowana na ekonomię spalania nie szybkość.

S

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj czas przejazdu ale w dobach bo w godzinach wyjda zbyt duze liczby ;)

 

OT: najnizsze spalanie jakie mialem to w Forku dieslu 5,8l/100 ale musze sie przyznac, ze im wolniej i delikatniej jechalem tym wieksza we mnie zbierala agresja. Dlatego nie patrze na zuzycie paliwa, dzieki temu jestem spokojniejszy :)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem teraz w trakcie rajdu Forkiem XT - tryb sport Sharp i ta skrzynia podczas dynamicznej jazdy po zakrętach są super!! Nawet nie zmienialem na manualny tryb bo automatyczny tak swietnie zmienia, redukuje, dobiera przełożenia, ze szok! Sama przyjemność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauwazyles np. zmiane czulosci wspomagania kierownicy? Wydaje mi sie ze jest mniej wspomagane. I hamulec jest tez bardziej agresywny. Nie bede ukrywal, ze jak mi Izka pozycza auto to jezdze tylko na #S, czasami na I bo lepiej wyrywa spod swiatel. Potem szybko #S i wio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...