Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą - miał ktoś do czynienia z takimi dywanikami http://www.aliexpres.../887405320.html ?

 

Gratulacje.

 

Dywaniki idealne dla mojej latorośli.

Mam trzy gadżety do kupienia:

1. ledy,

2. listwy nadkoli.

3. dywaniki "korytka"

...

w przyszłym tygodniu zamawiam :D

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT w kolorze Quartz Blue kupiony ;)

Gratuluję dobrego zakupu. A co to za kolor ? to to samo co Marine Blue Pearl ? bo na stronie subaru.pl nie ma tego koloru, na stronie .de także brak, na USA nie ma, na Litwie też nie...

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT w kolorze Quartz Blue kupiony
gratulacje zakupu - teraz pewnie trudno z zasypianiem ;) faktycznie promocja na XT by się przydała.

A porops koloru - sprawdzałem w necie i podany przez Ciebie nie występuje jako kolor Forestera :huh: - tu są wszystkie kolory Subaru ;) : http://gtcarlot.com/colors/Subaru/All/ chyba, że coś się zmieniło.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quartz Blue to kolor na rok 2014 - zastępuje Marine Blue. Pewnie kojarzycie Forka w limitowanej edycji japońskiej - X-BREAK. To właśnie ten kolor.

I to też jest perła, a miałem nadzieję, że metalik.

 

Tu są aktualne kolory http://www.subaru-global.com/2014forester_ex360.html

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quartz Blue to kolor na rok 2014 - zastępuje Marine Blue. Pewnie kojarzycie Forka w limitowanej edycji japońskiej - X-BREAK. To właśnie ten kolor.

 

Na tym zdjęciu ten kolor wygląda genialnie, w praktyce niestety jest już chyba trochę mniej niebieski. Tu co prawda na XV, ale daje to jakiś pogląd (na tym drugim prezentuje się bardzo fajnie):

 

crosstrek14-side2.jpg

 

crosstrek14-side13.jpg

 

(via: cars101.com)

 

Niemniej jednak gratuluję zakupu :) (choć szkoda, że od brokera)

 

Jak tylko go dostanę pokombinuję coś z aktualizacjami, no bo w końcu to iGo, to powinno jakoś ruszyć. Orientuje się ktoś czy ten panel ma Windows'a CE ?

 

Ja już kombinowałem, ale bez sukcesów. Natomiast udało mi się lekko stuningować kilka drobiazgów - niedługo wrzucę poradnik na ten temat. A pod spodem prawdopodobnie jest Windows CE.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamówiony był Marine Blue, ale że niedostępny, to szybka decyzja na Quartz Blue. Zobaczymy jak przyjedzie, mam nadzieję, że będzie OK.

 

Jak Windows CE to powinno dać się jakoś odblokować, podmienić czy coś. W końcu na wielu urządzeniach tak się robi.

 

@krogulec

Napisz proszę co próbowałeś robić. Karta jest zabezpieczona przed zapisem? Ma jakieś ukryte partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że niedostępny bo ten nowy Quartz Blue zapowiada się znacznie lepiej ;)

 

Karta nie jest zabezpieczona przed zapisem, na razie dograłem m.in. bazę fotoradarów oraz pozmieniałem niektóre ustawienia konfiguracyjne (np. zmniejszające laga przy wypowiadaniu instrukcji głosowych). Nie ma sensu jednak rozpisywać się tu na ten temat żeby nie zaśmiecać wątku, jeżeli interesują Cię szczegóły to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że niedostępny bo ten nowy Quartz Blue zapowiada się znacznie lepiej ;)

 

Karta nie jest zabezpieczona przed zapisem, na razie dograłem m.in. bazę fotoradarów oraz pozmieniałem niektóre ustawienia konfiguracyjne (np. zmniejszające laga przy wypowiadaniu instrukcji głosowych). Nie ma sensu jednak rozpisywać się tu na ten temat żeby nie zaśmiecać wątku, jeżeli interesują Cię szczegóły to zapraszam na PW.

Ale to nie jest zaśmiecanie wątku (dotyczy nowego Forka) i zapewne kombinacje z nawigacją przydadzą się zarówno aktualnym jak i przyszłym właścicielom Forków ;) także śmiało :)

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest zaśmiecanie wątku (dotyczy nowego Forka) i zapewne kombinacje z nawigacją przydadzą się zarówno aktualnym jak i przyszłym właścicielom Forków także śmiało

 

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Jak pisałem w poprzednim poście:

 

Natomiast udało mi się lekko stuningować kilka drobiazgów - niedługo wrzucę poradnik na ten temat.

 

Jak sprawdzę dokładnie ustawienia i je przetestuję w praktyce to wrzucę jednego zbiorczego posta (może w formie artykułu) z instrukcją krok po kroku co i jak zmienić. Pierwszych kilka trików prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. Natomiast nie ma sensu publicznie toczyć tu dyskusji natomiast na temat eksperymentów bo: 1) to by zaśmiecało wątek technobełkotem 2) ktoś może na własną rękę zacząć kombinować na bazie niesprawdzonych informacji i coś uszkodzić (u mnie np. po ostatniej turze restartuje się nawigacja - muszę przywrócić z backupu poprzedni stan).

 

Krótko mówiąc opis będzie wkrótce. To co na razie udało mi się uzyskać to właściwie tylko dograć bazę fotoradarów oraz zmodyfikować ustawienia systemowe tak aby komendy głosowe były wypowiadane odrobinę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się poddaję, wgrałem kilka zdjęć na kartę SD, chcąc zmienić ekran powitalny. Wszystko robię zgodnie z instrukcją, ale za cholerę nie mogę tego uruchomić. W ustawieniach wybieram osobiste i dupa. Ktoś może to przerabiał?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po długim czasie oczekiwania (dziękuje Agrykolex :evil2: ) odebrałem swojego Forka.Jako że jestem maniakiem grzebania w ustawieniach przewertowałem całą instrukcję (także tą navi/audio !!!!) i zaciekawiło mnie brak w moim modelu ustawień dźwięku SVC i ASL.To znaczy SVC jest na wyświetlaczu ale nieaktywny (nie pozwala na żadną zmianę) a tego drugiego w ogóle nie ma.Czy komuś z foumowiczów udało się to wykminić? W ogóle ustawienia jakości dźwięku jakieś bidne jak na sprzęt niby z wyższej półki....

Za to wrażenia z jazdy niesamowite :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak iGo na pokładzie to da radę zaktualizować przez podmianę plików i tak będę kombinował (iGo na wszystkie platformy ma dokładnie te same mapy), a tymczasem jak ktoś ma trochę umiejętności to może spróbować podmieniać z mapami z tych wątków http://tnij.org/05cws9y i/lub http://tnij.org/bo8fzqh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jak iGo na pokładzie to da radę zaktualizować przez podmianę plików i tak będę kombinował (iGo na wszystkie platformy ma dokładnie te same mapy), a tymczasem jak ktoś ma trochę umiejętności to może spróbować podmieniać z mapami z tych wątków http://tnij.org/05cws9y i/lub http://tnij.org/bo8fzqh

 

Już testowane ;) nie działa ... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z foumowiczów udało się to wykminić?

 

Odpowiem jak nasz administrator w biurze - "u mnie działa" ;) SVC z tego co pamiętam ma 3 ustawienia: wyłączony, +1 i +2 - regulujesz plusem i minusem - też tak masz?

 

W ogóle ustawienia jakości dźwięku jakieś bidne jak na sprzęt niby z wyższej półki....

 

Ja wiem czy bidne - jest rozbudowany equalizer, jak chcesz to mogę Ci podać swoje ustawienia do których doszedłem metodą prób i błędów. Natomiast jeżeli chodzi o jakość dźwięku to musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości - głośniki muszą się rozegrać (wygrzać), czyli popracować kilkadziesiąt godzin dla uzyskania pełnej sprawności co będzie skutkować m.in. trochę lepszym basem.

 

Za to wrażenia z jazdy niesamowite

 

Tak jak mówisz! ;) Połączenie tego silnika + napędu + skrzyni jest genialne :)

 

Tak sobie myślę, że jak iGo na pokładzie to da radę zaktualizować przez podmianę plików i tak będę kombinował (iGo na wszystkie platformy ma dokładnie te same mapy)

 

Życie byłoby zbyt proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z foumowiczów udało się to wykminić?

 

Odpowiem jak nasz administrator w biurze - "u mnie działa" ;) SVC z tego co pamiętam ma 3 ustawienia: wyłączony, +1 i +2 - regulujesz plusem i minusem - też tak masz?

 

Też tak mam ale jest wszystko na szaro (nieaktywne)

 

W ogóle ustawienia jakości dźwięku jakieś bidne jak na sprzęt niby z wyższej półki....

 

Ja wiem czy bidne - jest rozbudowany equalizer, jak chcesz to mogę Ci podać swoje ustawienia do których doszedłem metodą prób i błędów. Natomiast jeżeli chodzi o jakość dźwięku to musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości - głośniki muszą się rozegrać (wygrzać), czyli popracować kilkadziesiąt godzin dla uzyskania pełnej sprawności co będzie skutkować m.in. trochę lepszym basem.

 

To poproszę na pw :)

 

Za to wrażenia z jazdy niesamowite

 

Tak jak mówisz! ;) Połączenie tego silnika + napędu + skrzyni jest genialne :)

 

Tak sobie myślę, że jak iGo na pokładzie to da radę zaktualizować przez podmianę plików i tak będę kombinował (iGo na wszystkie platformy ma dokładnie te same mapy)

 

Życie byłoby zbyt proste :P

Edytowane przez mjed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...