Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, miałem go kiedyś na testach przez weekend i nie zauważyłem żadnych problemów z wyprzedzaniem. Nie wiem Madox ,ile Wy tam w mieście musicie mieć kucy pod maską ,by bezpiecznie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,mój Outback to igiełka ,34 tys km ,nie dotknięty ,książeczki ,faktury,przeglądy, z pierwszej ręki -osobiście wyszukany,dawno temu tym handlowałem ,ciężko mnie oszukać ;)

 

Cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, cha, che, che, cheeee, cha ,cha ,cha, cha, cha, cha, cha!

 

Takiej komedii dawno nie zaznazlem. Dzieki.

 

Zeby nie bylo OT: wczoraj trasa Poznan-Berlin-Poznan, 600 km, predkosc 150 do 170 km/h plus oganiczenia. Zuzycie srednie 11,4 l/100 km. Na pokladzie 4 dorosle osoby i troche bagazu: gdzies tak 350 kg calosc.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ta marka powinna być naprawdę wdzięczna za fanów,tyle miłości z powodu czterech kół napędzanych ,bo nic więcej nie ma,wszyscy inni są daleko z przodu

Nie chodzi ,że nie da się wyprzedzić,chodzi o to ,że nie da się tym agresywnie pojechać,bo jest za wolne,do niedzielnej dynamicznej jazdy się nadaje ,nic poza tym i mówię oraz mówiłem to ,zanim to jeszcze kupiłem ,to z tego powodu uznałem ,że mogę wydać powiedzmy 60% ceny nowego,żeby zobaczyć co to za auta,ale nie zdecydowałbym się kupić nowego,bo auto za 140tys ma jechać.Pamiętacie jak mówiłem o dwóch emerytach w Fabii 1.2tsi z którymi SBD będzie miał problem?To właśnie o to chodzi,jedzie,ale tak samo jedzie Fabia 1.2tsi

W takiej marce z takim nacechowaniem sportu w wizerunku ,to kompletna niespójność ,no powiedzmy,że jest moda taka,komuś takie auto potrzebne,więcej mocy nie potrzeba,ale są tacy którym potrzeba i na litość ,jest jakiś producent aut na świecie,który ma jednego diesla z jedną mocą w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox, ale Ty cierpisz człowieku.... złóż CV do Subaru i wyprodukuj auto jakie chcesz ... jeśli się uparłeś na to Subaru.

Nie rozumiem Cię zupełnie ( jeśli w ogóle ktokolwiek Cię rozumie) .... takie te Subaru niedobre i w ogóle ble..... a kupujesz Subaru i unieszczęśliwiasz się na siłę.

 

 

Zobacz, tu kierownikowi 52KM wystarcza i daje radę:

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) chodzi o to, że nie da się tym agresywnie pojechać, bo jest za wolne

 

kazda rzecz, w tym auto, ma swoje zastosowanie / przeznaczenie

 

od kiedy podwyzszone kombi "w dizlu" jest przeznaczone do agresywnej jazdy? owszem, i superkarem mozna jechac na ryby, tylko po co?

chcesz dynamiczne podwyzszone kombi, kup OBK 3.6R (z nowym jest problem, chyba ze z US), ale tak czy siak kupiles uzywke... nie stac sie na benzyne? ale czy to nasz problem???

 

poza tym, inne marki tez oferuja uterewione kombi, wiec wybor jest (Audi, Volvo)

ew. zrob remap w swoim OBK i przestan juz biadolic, wstydu (sobie) oszczedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko gwoli przypomnienia.

W Polsce, jak również w zdecydowanej większości krajów nas otaczających, obowiązuje coś takiego jak Kodeks Ruchu Drogowego, który reguluje m.in. dopuszczalne prędkości w terenie zabudowanym, oraz poza nim w zależności od rodzaju drogi. Chciałbym tylko przypomnieć madoxowi, że maksymalna dopuszczalna prędkość w Polsce to 140km/h. Jeżeli do w miarę dynamicznego osiągnięcia tej prędkości, jak również do w miarę dynamicznego wyprzedzania w ramach dopuszczalnych w Polsce prędkości maksymalnych nie wystarcza 150KM, to pozostaje mi jedynie współczuć i liczyć na to, że nie spotkamy się na drodze.

 

I kończąc, bo nie mam zamiaru wciągnąć się w kolejne dywagacje z madoxem, stwierdzam tylko, że musi on mieć na prawdę bardzo smutne życie, albo jakiś kompleks.

Nikt cię nie zmuszał do zakupu Subaru, wręcz przeciwnie, większość z nas odwodziła cię od tego pomysłu. Kupiłeś więc cierp, albo zamień na Skodę czy Volvo i idź nudzić na inne fora (bo tam pewnie też będziesz narzekał, że Volvo jednak nie jedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ta marka powinna być naprawdę wdzięczna za fanów,tyle miłości z powodu czterech kół napędzanych ,bo nic więcej nie ma,wszyscy inni są daleko z przodu

Nie chodzi ,że nie da się wyprzedzić,chodzi o to ,że nie da się tym agresywnie pojechać,bo jest za wolne,do niedzielnej dynamicznej jazdy się nadaje ,nic poza tym i mówię oraz mówiłem to ,zanim to jeszcze kupiłem ,to z tego powodu uznałem ,że mogę wydać powiedzmy 60% ceny nowego,żeby zobaczyć co to za auta,ale nie zdecydowałbym się kupić nowego,bo auto za 140tys ma jechać.Pamiętacie jak mówiłem o dwóch emerytach w Fabii 1.2tsi z którymi SBD będzie miał problem?To właśnie o to chodzi,jedzie,ale tak samo jedzie Fabia 1.2tsi

W takiej marce z takim nacechowaniem sportu w wizerunku ,to kompletna niespójność ,no powiedzmy,że jest moda taka,komuś takie auto potrzebne,więcej mocy nie potrzeba,ale są tacy którym potrzeba i na lito,mść ,jest jakiś producent aut na świecie,który ma jednego diesla z jedną mocą w ofercie?

 

Yhy, yhy, hmm, taaak. Poczytaj watek o WRX STI2015. Mysle ze nie zrozumiesz od razu ale po kilku nocach zlapiesz o co chodzi. Na tym forum jestes niedoswiadczony i nie masz kompletnie wiedzy o marce. Sprawy ktore poruszasz dotycza lat 2008-2009 - my juz to strawilismy. Rada: zamin zaczniesz gdziekolwiek indziej nowa znajomosc z innym forum, innej marki, lepiej poznaj jej historie, strategie i ludzi. Potem zacznij ich opluwac.

Szczerze wierze, ze stac Cie na rozsadne i madre podejscie do sprawy. Swiadczy o tym bardzo inteligetny krok w postaci zakupu Subaru. Jescze troche na tym Forum i beda z Ciebie ludzie. Powodzenia i wytrwalosci!

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię temat, bo ile można w końcu rozmawiać o Outbacku dieslu w wątku o Foresterze.

 

Z wykonanego w poniższym filmiku testu wynika, że w trybie Sport, lekkiej przygazówce i przy założeniu, że jedziemy sami a nie z pasażerem można nowe XT rozpędzić do 100km/h w czasie ok. 6,5 sek. Ten wynik jest już bliższy danym amerykańskim 0 - 96 mph 6,1 sek

 

http://www.youtube.com/watch?v=LSO-W2CIiWc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykonanego w poniższym filmiku testu wynika, że w trybie Sport, lekkiej przygazówce i przy założeniu, że jedziemy sami a nie z pasażerem można nowe XT rozpędzić do 100km/h w czasie ok. 6,5 sek.

 

Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tą przygazówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ma 35tys :) '

Kończąc ten wstydliwy temat ,powiem tylko,że tu o emocje chodzi Pany, a Subaru POWINNO MIEĆ emocje W STANDARDZIE , jakby w DNA (jeśli chce być inne nie tylko dlatego,że jest go relatywnie mniej niż innych ,bo z tego powodu inny jest też Ssang Yong)

SBD ,obojętne czy w Foresterze czy OBK, to KOMPLETNY BRAK emocji.

I dobrze wiecie o czym mówię,nie wiem tylko,czemu udajecie,że nie wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że ta marka powinna być naprawdę wdzięczna za fanów,tyle miłości z powodu czterech kół napędzanych ,

 

Ta marka powinna byc rownież dumna, ze ma takich upartych wrogów, bo to znaczy ze budzi wlasnie EMOCJE :)

 

PS ciekawe, ze co jakiś czas musi sie przytrafić taki jeden co bedzie na całym forum smrodzil i narzekał w każdym możliwym temacie - co starsi stażem pamietają pewnie jeszcze niejakiego krzysioma - identyczna sytuacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było całkiem OT to teraz w weekend znów obcowalem z Forkiem XT i przyznam, ze w porównaniu do Rascala to ma moment i kopa i idzie jak burza - subiektywnie przynajmniej :) ale za to siedzi sie jak na stołku a kierownice można obracać jednym palcem (czego w BRZ zdecydowanie nie można :P ).

 

Strasznie fajne, ale strasznie INNE auto! Dobrze by mieć oba w garażu ;)

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Strasznie fajne, ale strasznie INNE auto! Dobrze by mieć oba w garażu ;)

 

Forek zdecydowanie inny niż te co były i inne auta Subaru ale da się to lubić. Dlatego, drogi Panie, się, że tak powiem, mocno zastanawiam. Ale czekam co nowego w STI. Opcje takie: Forek XT, zostaje WRX i na deser BRZ. Albo Forek, WRX idzie won i STI. Trudna decyzja ;):biglol: W pierwszym przypadku miałbym dwa światy Subaru co jes dość intrygujące i kuszące. Druga wersja nie jest tak ekstreamalna ale ... szybsza.

 

AAAAaaaaaaaaa jak było,trza było napisać,że było i mam rację ,nie będę przecie forum 5lat do tyłu przeglądał

 

Kupujesz auto nie zasięgając języka, nie czytając Forum, nie pytając konkurencji czy chociażby nie zaglądając do gazet? Przecież niedawno pisałeś, że zajmowałeś się sprzedażą aut. Wydawało mi się to oczywistą oczywistością. Dzięki za informację i przepraszam Cię za to, że uważałem Cię za tak mało inteligentnego, że nie rozumiesz czytanego tekstu. Poprostu jesteś leniwy. A jak to mówią, lenistwo to pierwszym stopień do piekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy wróciliśmy z nart w Dolomitach we Włoszech.

Autko zapakowane, z boxem na dachu, w środku 2+2 osoby. Prędkości przepisowe (na autostradach 120-130km/h, poza tym około 400km bocznymi górskimi drogami). Spalanie wg komputera 10,8l (rzeczywiste około 0,6-0,8 wyższe).

 

Jak na 2 tony napędzane 4x4 i z aerodynamiką stodoły to myślę, że wynik jest przyzwoity. :)

 

Aha, auto na śniegu jechało stabilnie, wyprzedzało bez strachu u kierowcy czy załogi, nie zarzucało w zakrętach o ile kierownik tego nie chciał. ;)

 

A poniżej krótka migawka z przepięknej przełęczy Sella, która była zasypana w drodze na narty (przez co dołożyliśmy 150km drogi nocą, ale dzięki temu zobaczyliśmy m.in. oświetlone "Małyszowe" skocznie w Predazzo i zaliczyliśmy jazdę przez zaśnieżoną przełęcz Lavaza, gdzie "sprawdził" się tryb S#, szczególnie na zjazdach :evil2: ).

Na szczęście w drodze powrotnej była już otwarta, pomimo, że w nocy spadło 20 cm świeżego śniegu.

 

Ze szczególną dedykacją dla ślizgającego się po śniegu madoxa :biglol:

 

 

Przepraszam za jakość, ale kręcone było "z ręki" smartphonem.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...