Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam forum i w temacie co można jeszcze zmienić w nowym Forku, to w wersji na rynek japoński oprócz ledów w skrzelach są chromowane listwy wokół całych okien a nie tylko u dołu, próg ma również wykończenie w chromie.Co forumowicze na to, jak wam się to widzi.Niestety filmik na którym to wszystko widać gdzieś mi się zapodział.Może wyszperam go znów na you tube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji na rynek japoński oprócz ledów w skrzelach są chromowane listwy wokół całych okien a nie tylko u dołu, próg ma również wykończenie w chromie.Co forumowicze na to, jak wam się to widzi.

 

Według mnie trochę za dużo tych chromików - Forester to nie limuzyna, nie do końca to wg mnie pasuje. Abstrahuję od tego czy da się w ogóle coś takiego zamontować (z ramkami wokół szyb pewnie byłby duży problem, listwy pewnie bez problemu) i ile by taka zabawa potencjalnie kosztowała.

 

2014-Subaru-Forester-52%255B5%255D.jpg

 

Osobiście gdybym miał się bawić w dalej idące przeróbki to raczej w tę stronę:

 

Subaru-Forester-Sport-Concept-2013-Tokyo-Auto-Salon-3.jpg

 

Ale wszystko to kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji na rynek japoński oprócz ledów w skrzelach są chromowane listwy wokół całych okien a nie tylko u dołu, próg ma również wykończenie w chromie.Co forumowicze na to, jak wam się to widzi.

 

Według mnie trochę za dużo tych chromików - Forester to nie limuzyna, nie do końca to wg mnie pasuje. Abstrahuję od tego czy da się w ogóle coś takiego zamontować (z ramkami wokół szyb pewnie byłby duży problem, listwy pewnie bez problemu) i ile by taka zabawa potencjalnie kosztowała.

 

2014-Subaru-Forester-52%255B5%255D.jpg

 

Osobiście gdybym miał się bawić w dalej idące przeróbki to raczej w tę stronę:

 

Subaru-Forester-Sport-Concept-2013-Tokyo-Auto-Salon-3.jpg

 

Ale wszystko to kwestia gustu :)

 

Oj tak matowy grafit bylby cudny. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trochę za dużo tych chromików - Forester to nie limuzyna, nie do końca to wg mnie pasuje. Abstrahuję od tego czy da się w ogóle coś takiego zamontować (z ramkami wokół szyb pewnie byłby duży problem, listwy pewnie bez problemu) i ile by taka zabawa potencjalnie kosztowała.

Ja czekam właśnie na wycenę ;) W zamówionym "czarnuszku" likwiduje wszystkie chromy, ale idę Twoją drogą i będę je zaklejał folią.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta faktycznie dyskusji nie podlegają - mnie bardzo podobają się chromy w nowym Forku :) . Też zauważylem, jak Kolega @@trewq, , że na niektórych rynkach Forki mają wiecej chromów (wokół okien i na dole, na linii końca drzwi. Tak jest np w USA, Australii i nie mam pewności ale zdaje, że się na Ukrainie. Więcej chromów mają tam jednak wyższe wersje wyposażenia. Jako wyposażenie opcjonalne montowana jest jednak owiewka nad rtylna szybą :huh:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest zaśmiecanie wątku (dotyczy nowego Forka) i zapewne kombinacje z nawigacją przydadzą się zarówno aktualnym jak i przyszłym właścicielom Forków także śmiało

 

No więc zapraszam do lektury: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/69195-nawigacja-nowego-typu-xv-forester-outback-tips-tricks/

 

Jak widać można jeszcze sporo wykrzesać z naszej nawigacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było,ale od gdzieś 10minuty - test łosia - takie Audi jedzie ,jak po sznurku ,a Subaru rzuca po całej drodze zamiatając tyłem i rozwalając pachołki - to mniej więcej jest to co mówiłem

Ale oczywiście test był stronniczy ,Subaru miało letnie ,do tego łyse opony ,a inni zimówki z kolcami :D

Link

http://auto.sme.sk/c/5696455/ktory-pohon-4x4-je-najlepsi-porovnavame-audi-bmw-mercedes-a-subaru.html

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test jest stronniczy bo nie ma tam Forestera ;), a Waćpan jako zawsze OT. ;)

ale dlaczemu mialby byc tam Forek, skoro zestawione byly klasyczne osobowki???

 

btw, bardzo fajny test, z przyjemnoscia poogladalem, wiec dzieki madox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test faktycznie fajny,znam go prawie na pamięć;-)

W bardzo wielu konkurencjach wygrał legacy,tyłem zarzuca w teście z pacholkami ,bo subaru przy wylaczonej kontroli trakcji jest wyjątkowo narowisty i wtedy naprawdę trzeba umieć jeździć,przy włączonej natomiast system reaguje blyskawicznie i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox będzie bardzo zadowolony z nowego Forka XT: jedzie jak po sznurku!. Chłopie, trafiłeś idealnie z tematem! Za diabła nie chce dupką zamiatać. Trzeba naprawdę ostro się napocić żeby oglądać drogę przed sobą przez boczne okno.

 

P.S. Madox, już Cię zbanowali na innych forach? Uuuuu, widzę, że masz kupę przyjaciół.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest zaśmiecanie wątku (dotyczy nowego Forka) i zapewne kombinacje z nawigacją przydadzą się zarówno aktualnym jak i przyszłym właścicielom Forków także śmiało

 

No więc zapraszam do lektury: http://www.forum.sub...ck-tips-tricks/

 

Jak widać można jeszcze sporo wykrzesać z naszej nawigacji ;)

 

Jak wiadomo fabrycznie dostarczone mapy do nawigacji są 'dosyć' nieaktualne (2012?)

Znalazłem na allegro to ale jak widać na płycie dvd.

Jak to się ma do aktualizacji jeśli mapy w nowym Forku są na SD?

Czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia z wgrywaniem aktualniejszych map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne mapy są chyba z Q3 2011. Nowy mają być lada moment do kupienia w ASO - niestety cena powala (~1750 zł)...

 

A to co linkujesz to jakiś fake... Być może autor tej aukcji ma na myśli poprzedni model Forestera z nawigacją Kenwooda.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne mapy są z Q3 2011. Nowy mają być lada moment do kupienia w ASO - niestety cena powala (~1750 zł)...

 

A to co linkujesz to jakiś fake... Być może autor tej aukcji ma na myśli poprzedni model Forestera z nawigacją Kenwooda.

 

Też tak mi się wydawało że fake ze względu na atrakcyjną cenę ale ta z ASO to już 'lekka' przesada.......

Ja mam na karcie SD: 2012 Q3.

Edytowane przez mjed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej navi mam już A1 Włocławek , więc aż takie stare nie są.

 

Ja w swojej też mam, ale to często tak jest, że dostawcy map nanoszą drogi wcześniej bazując na (zapewne) informacjach na temat szacowanej daty oddania do użytku, a u nas jak wiadomo często są opóźnienia. W efekcie na starszych mapach pojawiają się drogi, które były oddane niedawno lub nawet nadal jeszcze nie są oddane. Przykładowo nawigacja na smartfonach Nokii grubo ponad rok przed oddaniem do użytku pokazywała odcinek S8 pomiędzy Wrocławiem, a Oleśnicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W mapach z 2012 roku są odcinki oddane do niedawna i generalnie większość dróg jest. Aktualizacja - DVD w Mercedesie kosztuje chyba koło 3200 zł i nadal nie ma po Polsku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wklejałem ,jako porównanie słynnego SAWD ,a miałem to z tego forum :D tylko innego wątku

A Outbacka lubię i nie wykluczałbym następnego Subaru gdyby

-poprawiono jakość wykładzin podłogowych

-dano plastiki ,które się nie rysują ,nie muszą być miękkie -ja mam ok ,ale widzę i czytam ,że to dziadostwo

-dano mocniejszy lakier ,wiem ,że wszystkie są słabe ,ale te Subarowskie wyjątkowo,już widzę ,jak trzeba będzie o niego dbać

-mocniejszy diesel 180km i 400nM

-trochę lepszy design

Poza tym fajne auto - mówię o Outbacku lepsze od Forestera ,dużo lepsze :yahoo:

Nooo...chociaż ,jakby mi ktoś płacił za paliwo ,to bym wolał xt....

Ale diesel vs diesel - Outback lepszy

Jak wiecie mało nie kupiłem Outlandera nowego ,fajne auto ,ale po zakrętach zdecydowanie lepiej jedzie Outback (mówię o asfalcie)

Najlepsze auto to jednak BMW X3 - dla mnie ,Volvo ,jakoś przestałem po wszystkich testach i przemyśleniach lubieć-nie za napęd ,za ogólny feeling ,chociaż design wnętrza i nagłośnienie b.dobre i 5 cylindrów biturbo ryczy ładnie

Cała reszta mi nie pasi - albo technicznie ,albo z wyglądu ,albo z wyglądu typowo babskiego-jak cx5 ,super fajne auto ogólnie,ale tak babskie ,że bym chyba się wstydził tym jezdzić

Więc jak Subaru dołoży trochę jakości i designu i wzmocni diesla ,może znów kupie sobie Subaru......no chyba ,że się zacznie psuć moje obecne ,ale wtedy "rozreklamuję" je nawet u dalekiego plemienia w dalekiej afrykańskiej wiosce

Bo godzę się na sporo niedociągnięć ,ale ....ma się nie psuć

 

P.S Bo nie zwróciłem uwagi , te auta z owego testu jezdziły z wyłączonym ESP podczas omijania pachołów?

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...