Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem dziś w sklepie internetowym(chińskim ;) ) panel LED do forka XT za... 149dolarów. http://www.aliexpres...1608512969.html lub http://www.aliexpres...1518748723.html . Co do sklepu to raczej ufam, zamawiałem stamtąd już nie raz i zawsze przychodziło bez problemów, bardziej martwię się, czy uda się to jakoś ładnie zamontować. Co myślicie, Panowie?

Powiem Wam, że te do "zwykłego" bardziej mi się podobają niż propozycja oryginalna od sklepu Subaru.

 

Może zakup grupowy LEDów i nakładek. Ja jestem zdecydowany :D

 

 

Mi się podobaja te LED-y - są mocniejsze od tych oryginalnych - japońskich - niedostępnych jeszcze w PL,

które mają zresztą tylko 5 diod i świecą dosyć słabo... - tak to bynajmniej wygląda na filmikach na YT

 

Zatem zapuściłem w tej sprawie zapytanie do dealera czy podejmie się ich montażu - jak będzie info zwrotne - dam znać

 

Zaś co do zakupów grupowych - ja jestem na TAK - to było by całkiem rozsądne...

 

A i temat Madoxa - wg. mnie szkoda czasu na te jałowe dyskusje, kolega Madox celowo bawi się forumowiczami i generuje tylko zbędne posty...

 

Ja też dopiero od 1 m-ca jeżdzę AWD - wcześniej przez 20 lat FWD - ale mi się nic nie slizga i nie tańczy bokiem, bo wiem, że dostosowanie prędkości to nadal podstawa bezpiecznej jazdy - zwłaszcza że XT rozpędza się na śniegu super - ale hamuje jak wszystkie inne i to już może być niekiedy problemem....

 

a zimą w mieście - jak po szynach to idzie tylko... tramwaj na pewno nie Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero od 1 m-ca jeżdzę AWD - wcześniej przez 20 lat FWD - ale mi się nic nie slizga i nie tańczy bokiem, bo wiem, że dostosowanie prędkości to nadal podstawa bezpiecznej jazdy - zwłaszcza że XT rozpędza się na śniegu super - ale hamuje jak wszystkie inne i to już może być niekiedy problemem....
Dokładnie, jestem tego samego zdania. I ja i moja żona od 2 miesięcy jeździmy Forkiem i oboje mamy 100% 'fanu'. Oboje czujemy auto, a na pustej osiedlowej drodze jak Iza przywiozła mnie z lotniska na moje pytanie jak jej sie jęździlo po śniegu - zademonstrowała jazdę bokiem :D . Uważam więc że nie trzeba nie wiadomo jakich zdolności aby mieć frajde z jazdy AWD.

Tak więc myślę,że @madox zwyczajnie się z Forumowiczami drażni ale nie wnikam, nawet w to czy faktycznie ma OBK czy Golfa II.

 

Powiem Wam, że te do "zwykłego" bardziej mi się podobają niż propozycja oryginalna od sklepu Subaru.

 

Może zakup grupowy LEDów i nakładek. Ja jestem zdecydowany :D

Te światełka faktycznie bardzo fajne i trzeba przyznać, że bardzo pasują do naszych Forków, natomiast czy można być pewnym trwałości? :unsure: Jakby miały po miesiącu świecić częściowo to szkoda zachodu.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam więc że nie trzeba nie wiadomo jakich zdolności aby mieć frajde z jazdy AWD.
Ale f(t)aux pas ;) Módl się Pan żeby żona nie przeczytała jak niskie mniemanie masz Pan o niej ;):)

 

Więcej szczegółów w wątku "cham na drodze"
Po prostu jeszcze nie przywykłeś do tego jak inni traktują Subarowców. Pan był zdziwiony, że jadąc Forczysławem jeszcze nie wyjechałeś z tego rowu, tylko babrzesz się jak w piaskownicy jakiej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy -jak sobie radzicie z obmarzaniem przedniej szyby? Kurczę trochę to upierdliwe, nie chodzi nawet o skrajny prawy narożnik ale wogóle bardzo łatwo na przedniej szybie tworzy się lód zwłaszcza po stronie pasażera (na szczęście).

Ostatnio na stacji kupilem kncentrat płynu zimowego do spryskiwaczy (temperatura zamarzania -82 C) i dolałem do zbiornika. Nie wiem czy pomoże ale mam nadzieję że tryśnięcie taką mieszanką na lód zadziała jak odmrażacz.

Dziś też skoryguję ustawienie dyszek spryskiwaczy - chcę aby tryskały wyżej - bardziej w obrębie 'strefy' trudnej do ogrzewania. A tak btw - przydałoby się elektryczne ogrzewanie przedniej szyby - spotkalem się kiedyś z takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam więc że nie trzeba nie wiadomo jakich zdolności aby mieć frajde z jazdy AWD.
Ale f(t)aux pas ;) Módl się Pan żeby żona nie przeczytała jak niskie mniemanie masz Pan o niej ;):)

Ale ja miałem na myśli również siebie :P poza tym moja żona jeździ naprawde bardzo dobrze, chodziło mi raczej o to, że nie wybraliśmy się jeszcze na żadne szkolenie (a mamy zamiar wybrać się do SJS) i że mimo braku profesjonalnego treningu jesteśmy w stanie zachowania AWD opanować - odpowiedź na stwierdzenie @madox'a że w zimie - FWD lepsze od SAWD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szyba zamarza w prawym narożniku wycieraczka ślizga się po oblodzeniu w efekcie końcowym - pióro prawe do wymiany.

Jedyne co wymyśliłem to farelka samochodowa ( ceramiczna ) .... jak za PRL w F125 ;)

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te światełka faktycznie bardzo fajne i trzeba przyznać, że bardzo pasują do naszych Forków, natomiast czy można być pewnym trwałości? :unsure: Jakby miały po miesiącu świecić częściowo to szkoda zachodu.

 

W roku 2007 jak urządzałem mieszkanie to zakupiłem do każdego pokoju i przedpokoju drogie oświetlenie włoskie. W łazience z kolei wylądowała chińszczyzna, podróba markowego sprzętu włoskiego - wyglądały identycznie.

Bardzo się tego obawiałem, ale okazało się że we włoskim sprzęcie w połowie mieszkania trzeba było już przynajmniej 1 raz wszytko wymienić a ta chińszczyzna w łazience działa jak nowa od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wymyśliłem to farelka samochodowa ( ceramiczna ) .... jak za PRL w F125

 

Można jeszcze zamontować jakieś ustrojstwo dedykowane do podgrzewania szyb np. coś takiego:

 

856684_BB_00_FB.EPS_1000.jpg

 

http://www.conrad.pl/Płyta-grzewcza-16501-na-szyby-samochodowe-115-cm,-12-V,-200W.htm?websale8=conradπ=856684&ci=SHOP_AREA_17276_0315025

 

ale też badziewnie to wygląda jak taka farelka. Osobiście to ja już wolałbym co jakiś czas zetrzeć ten śnieg ręcznie i co najwyżej częściej wymieniać wycieraczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..może i nie takie złe to SAWD ,jeszcze załatwiam ubezpieczenia i przerejestrowanie i jutro tego nie dokończę ,bo nie mam czasu (se kurna faktury zakupu dziś do wydziału kom.nie wziąłem,została w etui Subaru i pod okienkiem zonk )będę tam dopiero w poniedziałek ,a zdjąłem już tablice i tak tylko na placu pod firmą popróbowałem....może i będzie jezdzić gdzie chce....zobaczym po testach w poniedziałek pewnie(jak będzie jeszcze śnieg)

adam12 w aucie były te same ciulate dywaniki welur by Subaru ,które kiedyś opisywałeś na forum i też ślad pod pedałem gazu widzę,dałem nówki gumowe i teraz butem nie włazi się w to miejsce.A Ty jak?Jezdzisz z dziurą ,czy jakąś reparaturkę wymyśliłeś,dziury jeszcze nie ma u mnie ,ale ślad jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam12 w aucie były te same ciulate dywaniki welur by Subaru ,które kiedyś opisywałeś na forum i też ślad pod pedałem gazu widzę,dałem nówki gumowe i teraz butem nie włazi się w to miejsce.A Ty jak?Jezdzisz z dziurą ,czy jakąś reparaturkę wymyśliłeś,dziury jeszcze nie ma u mnie ,ale ślad jest

 

wstawiłem większe gumowe aftermarketowe. Przetarcie jakieś tam zostało ( ok. 2 cm ) ale teraz przykryte dywanikiem i nie ma problemu. Ori dywaniki są trochę za krótkie i średnio chronią wykładzinę.

No chyba, że ktoś jeździ tylko po bułki i tylko w kapciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja i żona jak do meczetu do Forka wsiadamy.
Znaczy kamizekli z C4 w kieszonkach macie? ;)

Tak, kamizelki w kieszonkach mamy :biglol: .

 

Mój tablet doprowada mnie do pasji. Mamy tu tor kartingowy, którego niedługo nie będzie. Wczoraj jeździłem :yahoo: . Kiedyś należał do PZMot, teraz prywatny. 1h 50 PLN :wacko: . Oczywiście super przygotowany........... ale dla panczenistów -_-. W życiu nie jeżdziłem po takim lodzie, słowo, jak pod hokeja. No i lepszej szkoły chyba miał nie będę. Nie chcę ględzić, ale trochę się rozczarowałem. Przede wszystkim umiejętnościami kierownika, trochę upirdliwą kontrolą trakcji, która się włącza automatycznie. Ale myślę, że ośką to bym nawet z miejsca nie ruszył. Żeby Wam zobrazować po jakiej szklanie jeżdziliśmy z koleżką, wystarzcy, że powiem iż zatrzymaliśmy się na chwilę na lekko profilowanym zakręcie, ja na wewnętrznej, i on zaczął normalnie zsuwać się w moją stronę. Musiałem uciekać. FWD bym nawet z miejsca nie ruszył.

No i jeszczs jedno, nie umiem jeżdzić po lodzie. I nauczyło mnie to pokory poraz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja i żona jak do meczetu do Forka wsiadamy.
Znaczy kamizekli z C4 w kieszonkach macie? ;)

Tak, kamizelki w kieszonkach mamy :biglol: .

 

Mój tablet doprowada mnie do pasji. Mamy tu tor kartingowy, którego niedługo nie będzie. Wczoraj jeździłem :yahoo: . Kiedyś należał do PZMot, teraz prywatny. 1h 50 PLN :wacko: . Oczywiście super przygotowany........... ale dla panczenistów -_-. W życiu nie jeżdziłem po takim lodzie, słowo, jak pod hokeja. No i lepszej szkoły chyba miał nie będę. Nie chcę ględzić, ale trochę się rozczarowałem. Przede wszystkim umiejętnościami kierownika, trochę upirdliwą kontrolą trakcji, która się włącza automatycznie. Ale myślę, że ośką to bym nawet z miejsca nie ruszył. Żeby Wam zobrazować po jakiej szklanie jeżdziliśmy z koleżką, wystarzcy, że powiem iż zatrzymaliśmy się na chwilę na lekko profilowanym zakręcie, ja na wewnętrznej, i on zaczął normalnie zsuwać się w moją stronę. Musiałem uciekać. FWD bym nawet z miejsca nie ruszył.

No i jeszczs jedno, nie umiem jeżdzić po lodzie. I nauczyło mnie to pokory poraz kolejny.

Ale jak to ma być przygotowane wg Ciebie, solą posypane? :facepalm:

Właśnie na tym lodzie najlepiej jest się uczyć, w bezpiecznych warunkach oczywiście, które zapewnia tor...

No ale już tylko do marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko w kapciach.

A ty myślałeś, że jak ?!? :huh: W butach do środka ?! Fuj !

 

B):biglol:

No ja i żona jak do meczetu :) do Forka wsiadamy.

No ja i żona jak do meczetu do Forka wsiadamy.
Znaczy kamizekli z C4 w kieszonkach macie? ;)

Tak, kamizelki w kieszonkach mamy :biglol: .

 

Mój tablet doprowada mnie do pasji. Mamy tu tor kartingowy, którego niedługo nie będzie. Wczoraj jeździłem :yahoo: . Kiedyś należał do PZMot, teraz prywatny. 1h 50 PLN :wacko: . Oczywiście super przygotowany........... ale dla panczenistów -_-. W życiu nie jeżdziłem po takim lodzie, słowo, jak pod hokeja. No i lepszej szkoły chyba miał nie będę. Nie chcę ględzić, ale trochę się rozczarowałem. Przede wszystkim umiejętnościami kierownika, trochę upirdliwą kontrolą trakcji, która się włącza automatycznie. Ale myślę, że ośką to bym nawet z miejsca nie ruszył. Żeby Wam zobrazować po jakiej szklanie jeżdziliśmy z koleżką, wystarzcy, że powiem iż zatrzymaliśmy się na chwilę na lekko profilowanym zakręcie, ja na wewnętrznej, i on zaczął normalnie zsuwać się w moją stronę. Musiałem uciekać. FWD bym nawet z miejsca nie ruszył.

No i jeszczs jedno, nie umiem jeżdzić po lodzie. I nauczyło mnie to pokory poraz kolejny.

Ale jak to ma być przygotowane wg Ciebie, solą posypane? :facepalm:

Właśnie na tym lodzie najlepiej jest się uczyć, w bezpiecznych warunkach oczywiście, które zapewnia tor...

No ale jeNo uż tylko do marca...

A to ty zbierasz kasę z tego toru? Solą sobie jajka posyp przed, albo po gotowaniu. Mówiłem coś o soli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester XT w kolorze Quartz Blue kupiony ;) . Na koniec lutego ma do mnie dotrzeć.Teraz tylko pytanie. Ma ktoś może dostęp, albo wie skąd uzyskać polską instrukcję do tego modelu? Nie będę miał jej, ponieważ samochód od broker'a (za co SIP przepraszam), no ale trochę się spóźniłem na promocję z 2013. Swoją drogą - miał ktoś do czynienia z takimi dywanikami http://www.aliexpress.com/item/2013-new-style-JEEP-compass-Subaru-xv-13-forester-mat-three-piece-full-mat-2012-forester/887405320.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...