Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z II Subariady nowym forkiem xt. Śledzcie tamten wątek a zobaczycie bardzo ciekawe filmy i fotki co forsy potrafią w terenie i moze uzyskacie czesc odpowiedzi na swoje pytania. Mi w terenie spalił około 45 litrów na 100 km :D W każdym bądź razie jak na SUVa auto duuuuuzo potrafi w terenie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi swiatlami do jazdy dziennej w skrzelach, to co to znaczy, ze nie maja homologacji?!

Ktos powinien je homologowac i chyba powinien to byc SIP, nie chce nic nikomu narzucac, ale tak mi sie po prostu wydaje. Skoro w innych krajach mozna ich uzywac, to dlaczego akurat u nas mialoby to byc zabronione?!

Bardzo podobnie polozone sa swiatla chocby w jednym z Citroen'ow i jakos nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być homologowane w UE. Te światła wyszły tylko na Japonię i teraz wchodzą pomału na inne rynki. Kto wie, jak dostaną homologację, to może będą w standardzie. Spokojnie. Nie powinien tego zrobić SIP tylko Emil Frey bo to na jego zamówienie sprowadzane są Subaraki na rynek europejski. Emil Frey uzna, że trzeba to załatwi homologację. Z tego co wiem, biorąc po uwagę nasze uwagi, to SIP taką sugestię skierował do Emil Frey'a.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena auta nie ulegnie zmianie
Nie, nie ulegnie. Będzie taniej o 1 zł., bo tyle kosztuje aktywacja systemu przy zakupie, ale to nie jest koszt samochocdu. :)

Tak sobie przeglądam z ciekawości wątek i natknęłam się na jakże żywą dyskusją o ISR. Czytając tego posta nieźle się uśmiałam :D Ja to pięknie brzmi 1 zł koszt tego cudownego urządzenia...

Tak się składa, że kilka miesięcy temu wspomniane urządzonko wyzionęło ducha w moim Forku (podobno może tak zrobić, jak się później dowiedziałam od serwisanta, bez przyczyny).

 

Nowe urządzenie 1zł B)

 

Wymiana urządzenia + dojazd serwisanta 440 zł :biglol: :biglol: :biglol:

 

Tak tylko dla informacji tych, którzy jeszcze nie mieli tej wątpliwej przyjemności... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, jak ci padnie po gwarancji komórka kupiona u operatora za 1 zł, to za 1 zł nikt jej też nie naprawi
O kupnie komórki za zeta decydujesz sam, o wyposażeniu Subaraka w ISR nie.

Ja np. go nie aktywuję. :P

Te światła wyszły tylko na Japonię
Na rynek USA/Kanada również są dostępne. Faktycznie Citroen C3 ma podobne - może przeszczep daloby radę? W C3 światła są intensywniejsze, bo LED sa gęściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, jak ci padnie po gwarancji komórka kupiona u operatora za 1 zł, to za 1 zł nikt jej też nie naprawi ;)

Nie szkoda było kasy na naprawianie tego ustrojstwa?

Jasne że nie naprawi, ale mogli mnie uprzedzić, że koszt będzie aż taki. Przed naprawą pani telefonicznie poinformowała mnie, że koszt całej operacji wyniesie 300zł. Z ciężkim sercem (portfelem) zgodziłam się na naprawę, niech działa - dla świętego spokoju. Okazało się, że to było "lekkie" zaokrąglenie, na dodatek kwoty netto :biglol:

Po dostaniu rachunku z kwotą brutto było cholernie szkoda, ale co zrobić? Było już po fakcie.

 

Ja tylko informuję niedoinformowanych jakie koszta wiążą się z tą symboliczną złotówką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@joanna7f,

moje ISR-y pierwszej generacji wyzionęły ducha juz dwa razy.

Raz się udało zamontować ISR drugiej generacji na koszt Keratronika pod warunkiem że przejdę z Securitasa do Keratronika. a drugi raz niestety za wymianę zażyczono sobie coś około 1300 pln. Jak się później okazało ISR już nie działał dobrze ponad pół roku i nikogo to nie dziwiło. Proponuje sprawdzać co jakiś czas ich działanie. :biglol:

 

Teraz z innej "beczki" - czy ktoś już zakładał na nowego XT inne felgi niż seryjne? rozmiar 17" lub 18".

Przymierzam się do zakupu felg na zimówki i zastanawiam się co wejdzie.

 

Z tego co wiem, biorąc po uwagę nasze uwagi, to SIP taką sugestię skierował do Emil Frey'a.

 

I to mnie bardzo cieszy. :yahoo:

Zapisuję się już w kolejkę. :D

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy test Forczysława SBD :-)

http://www.autogaler...-sport,816.html

 

PS: Cieakwostka :-)

Zobaczcie gdzie pojawił się Madox :-) i nadal za tym Volvo..., którego jeszcze nie kupił Ha ha - jego post o 17.20 ( a ma wpisane, że jego auto to Nissan ... )

http://www.autogaler...8997#post578997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma żal do producenta, że nie ma w ofercie Forestera na jakiego się uparł, czyli SBD z CVT, bo z tego co pamiętam odbył jazdę próbną XTkiem i zapewne był zaskoczony, że to takie dobre auto, ale od XT odstrzaszyło go spalanie testówki 17l/100km, ale przecież wiadomo jak na testach się jeździ ( ale on chyba nie wie) i nie miał styczności wcześniej z turbo benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy test Forczysława SBD :-)

http://www.autogaler...-sport,816.html

 

PS: Cieakwostka :-)

Zobaczcie gdzie pojawił się Madox :-) i nadal za tym Volvo..., którego jeszcze nie kupił Ha ha - jego post o 17.20 ( a ma wpisane, że jego auto to Nissan ... )

http://www.autogaler...8997#post578997

Test fajny, dość szczegółowy, autor nie boi się pochwalić zalety Forka :)

Madox - reaktywacja :biglol: Gość jest wg mnie nawiedzony :facepalm:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, ze z kazdym dniem ta skrzynia zdobywa moje coraz wieksze uznanie w polaczeniu z 2.0turbo.

Jezdze na zmiane forkiem xt i nowym audi s3 w stronicu... I z przykroscia stwierdzam, ze pomimo mega szybkosci s-tronica wole w miescie skrzynie z forka.

S tronic zawsze dazy do najwyzszego biegu. Przy 50kmh jade na 5 biegu. A czasami i na 6 :)

Efekt taki, ze wciskam lekko gaz -auto deeelikatnie przyspiesza, wciskam srednio gaz - juz nie ma sily musi zrzucic min jeden bieg(ja ma 1300 obrotow to skad tu wziac doladowanie), wciskam mocno gaz zrzuca 2-3 biegi... Jezu ile ta skrzynia sie napracuje....

Niby wszystko robi bez utraty ciagu ale jak chce sie jechac dynamiczniej to mam uczucie jakbym non stop uzywal kick downa.

100 przerzucen na minute... To sie musi szybciej popsuc...(a moze nie musi? :P)

 

Nie potrafie sobie wyobrazic jazdy 8 czy 9 biegowym (merc chyba ma takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To moje pierwsze auto z automatem (nie licząc Toyoty Camry moich rodziców, którą jeździłem dawno temu jak zrobiłem prawo jazdy :)), ale nie wyobrażam sobie już jazdy manualem, tzn. normalnej jazdy w trasie i po mieście (bo w głębi serca marzę jak pewnie wielu tutaj na forum o STI, a tu o automat raczej trudno :biglol:) .

Ale wracając do skrzyni, to genialne jest to, że jak jadę z rodziną, albo jak mi się nigdzie nie śpieszy, to ustawiam "I" i jest komfort, a jak chcę się pobawić, bo akurat jest kręta droga to przełączam na "S#" i auto jedzie zupełnie inaczej, jak hamuję przed zakrętem to samo redukuje biegi, ciągnie obroty do czerwonego pola, jeśli chcę to sam mogę zredukować bieg łopatką słowem ta skrzynia zapewnia dużo frajdy, tak że wcale nie tęsknię do ręcznej zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej "beczki" - czy ktoś już zakładał na nowego XT inne felgi niż seryjne? rozmiar 17" lub 18".

Przymierzam się do zakupu felg na zimówki i zastanawiam się co wejdzie.

 

Ja nie zakładałem (bo jeszcze nie odebrałem swojego), ale się do tego przymierzam. Osobiście skłaniam się raczej do zakupu 18" - mam na oku wstępnie kilka modeli m.in. Sparco Tarmac Gun Metal oraz MAK Invidia Ice Black ew. także DRAG DR31, TENZO-R PROJECT-7 lub RC DESIGN RC26 (te trzy ostatnie mają rozsądniejsze ceny).

 

Nad MAKami i RC DESIGN zastanawiam się raczej pod kątem sparowania z zimówkami (Bridgestone Blizzak LM80 EVO, Dunlopy Winter Sport 4D lub ew. Micheliny Latitude Alpin), a Sparco, DRAG, TENZO pod kątem zestawienia z letnimi oponami (zimówki wówczas założyłbym na fabryczne felgi).

 

Generalnie oferta pasujących rozmiarów nie powala na kolana, z tego wszystkiego najbardziej podobają mi się Sparco. Tutaj można zobaczyć jak wygląda nowy Forek z podobnymi, ciemnymi felgami (ENKEI): http://www.subarufor...touring-142177/

 

I to mnie bardzo cieszy. :yahoo:

Zapisuję się już w kolejkę. :D

 

Ja również :) Te LEDy w skrzelach wyglądają super!

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy w praktyce sprawdzili już spalanie nowego Forestera XT MY13

 

Jakie jest faktyczne:

 

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami

2. Najniższe spalanie w mieście

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...