Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś tendencyjna sytuacja, po pierwsze dlatego, że nie znam rosyjskiego, a po drugie - kto na test bierze łopatę? :biglol:

 

Bo jeździć trzeba umić ;)

 

A z tego co widzę, to zakopał auto nawet nie w piasku, który ma tam jakąś trakcje a w muszelkach, w których grzęźnie wszystko co wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba nie chodziło o to ze sie zakopał, bo z tego raczej prawie żadne auto by nie wyjechało. Wydaje mi sie ze bardziej należy zwrócić uwagę na to, że napęd mimo właczonego X-mode zachowuje się jak 3 rozpięte dyfry, bo koło wiszące w powietrzu się kręciło, a reszta nawet nie drgnęła i cała para poszła w gwizdek ;)

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że X-mode daje blokadę 100%.

 

Na I Subariadzie Dyrekcja ćwiczył wykrzyże, wygiecia, przegięcia, podnoszenie jednego koła i Forek jeździł jak trzeba.

 

Może czas na kolejny forumowy test, jak to miało miejsce ze sławnym krawężnikiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadalem sobie trudu i odczekalem do 9:50. Rzeczywiscie troche dziwne bo to sytuacja standardowa. Dziwny ten test facet gada i gada a auto przez 3 s pokazane. Jak dla mnie malo wiarygodne.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zdziwiło, że kręciło tylko koło, które wisiało w powietrzu, a po pozostałych nie było widać, żeby choćby próbowały się brać do roboty. Białe zbliża się wielkimi krokami, więc jeśli wówczas XT zda egzamin, to mnie wystarczy, nad morze mam baaaardzo daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadalem sobie trudu i odczekalem do 9:50. Rzeczywiscie troche dziwne bo to sytuacja standardowa. Dziwny ten test facet gada i gada a auto przez 3 s pokazane. Jak dla mnie malo wiarygodne.

 

A na tym panelu środkowym nie powinna być informacja o działaniu X-Mode? Na innych filmach taka informacja się wyświetla - może on wcale nie włączył tego trybu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tym panelu środkowym nie powinna być informacja o działaniu X-Mode? Na innych filmach taka informacja się wyświetla - może on wcale nie włączył tego trybu ...
Może faktycznie facet trybu X-mode nie włączył. Nie pokazano jak Forka doprowadzil do takiej sytuacji (przypuszczam, że celowo), mega krótko też trwa próba wygrzebania z opresji.

Na YT jest wiele filmów z off-roadowymi testami nowego Forka i uniesione jedno z kół występuje dość często. Tylko na tym filmiku system 'Xmode' zachował się jakby go wogóle nie bylo. I to jest dziwne.

Jeśli natomiast chodzi o komentarz (znam j.rosyjski) - jegomość dobrze wypowiada się o Forku, odnośnie zagrzebania w muszelkach stwierdza jedynie, że nie jest to 100% off-roader i należy o tym pamiętać, ale dzielność ocenia wysoko, podobnie jak silnik i napęd.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może on wcale nie włączył tego trybu ...

 

Znaczy, że jak nie wciśniesz super-duper guziczka, to nowy Forek ma napędzane jedno koło ?

 

Możliwe tzn. kontrola trakcji może się inaczej zachowywać, dla mnie dziwny ten test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zagrzebania w muszelkach stwierdza jedynie, że nie jest to 100% off-roader i należy o tym pamiętać

 

Nie było przypadku abyśmy odwiedzili muszelki i nie trzeba było wyciągać auta a nie pisze tu o SUVach ;)

 

Jadąc po muszlach nie można doprowadzić do zabuksowania koła, bo po czymś takim auto zakopuje się natychmiast.

 

 

 

 

Mamy aktualnie 10 forumowych Forków na Krymie, gdzie takie własnie plaże są, w tym dwa nowe XT to pewnie po powrocie napiszą coś od siebie na ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna. Trzeba utrzymać prędkość i zachować pęd. ;)
I mieć jeszcze do dyspozycji 9 Forków, żeby w razie kłopotów pomogły wyjechać :biglol:

 

Czasem wystarczy dobrze się zaprzeć i pchać nogami ;)

 

129h.jpg

 

1210w.jpg

 

128jc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest czasem tak, że przy skrzynkach CVT bieg wsteczny jest realizowany przez dodatkową "skrzynkę ". Czytałem ostatnio taki artykuł o skrzynkach bezstopniowych, tak ogólnie o wszystkich. Bodajże na autokult.pl. Jeśli tak jest to może stąd "zamieszanie" z wstecznym biegiem.

 

Wysyłane z mojego Q5 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może X-mode nie działa na biegu wstecznym ?
Powinien działać. Patrząc na wyświetlacz (bo w terenie próbować nie byłem), to po wrzuceniu wstecznego funkcja jest obsługiwana i jej parametry są wyświetlane w czasie jazdy. Ale ciekawsza rzecz, po włączeniu X Mode można wyłączyć kontrolę trakcji (i znów - nie weryfikowałem, czy działa czy nie, ale kontrolka się zaświeciła). Jak będą lepsze ku temu warunki (najlepiej śnieżne, bo do muszelek nie dotrę przed zimą ;) ) trzeba będzie to sprawdzić w akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialc dziala jak jedzie sie do tylu. Jak testowalem forka przed zakupem to wjechalismy na gorke i z x-mode auto zjechalo tylem na dol przyhamowywujac samo kazde kolo. Co prawda nie wiem jak zachowuje sie na plaskim terenie przy cofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę Wasze forum już od dłuższego czasu. W przyszłym roku chciałbym kupić XTeka, w związku z tym mam pytanie. Czy ktokolwiek z Was korzystał z usług brokera samochodowego? Z jednego źródła wiem, że jest to dość oszczędny sposób w zakupie samochodu. Mam nawet jeden przykład ( a zależy mi na kilku zdaniach ) zakupu Outbacka MY13 od brokera z Białegostoku w cenie prawie 25 tys PLN przez znajomego mojego dobrego kumpla. Jest to samochód od dilera z Łotwy. Transakcja odbywa się na takiej samej zasadzie jak w Polskich Salonach SIP, zaliczka, produkcja w JP, transport i płatność. Mam ofertę Forka XT Platinium w cenie około 148 tys Pln. Pozdrawiam

Edytowane przez mkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...