Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Na spadek ojro bym bardzo nie liczyl, choc nigdy nic nie wiadomo. 172 tys to troche sporo tym bardziej jak wiadomo, ze wczesniej byl taniej. Moze byc tak, ze na ulicach bedzie te 300 sztuk i moze jakies szczatkowe po wyzszej cenie;-) Ja nie planowalem zakupu XT, bo jak sprawdzilem cene to mnie troche odstraszyla, ale pojechalismy do salonu ogladnac i Pan powiedzial, ze jest taniej, wiec szybka decyzja, i zakup auta.

Na ten rok miałem inne priorytety, dlatego wymianę auta planuję na przyszły, aczkolwiek ta cena PROMO kusiła nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kristofuros, A może w takim razie demo w przystępnej cenie? Na stronie SIP jest np. XT z przebiegiem 500km, sam sie trochę zatanawiam nad takim rozwiązaniem.

W końu jak w reklamie ING :D 'oszczędziłeś tyle ile odłożyłeś na koncie', a wydać 20 tysi mniej to według mnie opcja, którą conajmniej warto przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kristofuros, A może w takim razie demo w przystępnej cenie? Na stronie SIP jest np. XT z przebiegiem 500km, sam sie trochę zatanawiam nad takim rozwiązaniem.

W końu jak w reklamie ING :D 'oszczędziłeś tyle ile odłożyłeś na koncie', a wydać 20 tysi mniej to według mnie opcja, którą conajmniej warto przemyśleć.

 

Ale zależy mi także na roczniku 2014, może w przyszłym roku będą jakieś demówki sprzedawać - będzie trzeba polować. A ile czasu średnio dealerzy trzymają takie auta demo u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kristofuros, A może w takim razie demo w przystępnej cenie? Na stronie SIP jest np. XT z przebiegiem 500km, sam sie trochę zatanawiam nad takim rozwiązaniem.

W końu jak w reklamie ING :D 'oszczędziłeś tyle ile odłożyłeś na koncie', a wydać 20 tysi mniej to według mnie opcja, którą conajmniej warto przemyśleć.

 

Ale zależy mi także na roczniku 2014, może w przyszłym roku będą jakieś demówki sprzedawać - będzie trzeba polować. A ile czasu średnio dealerzy trzymają takie auta demo u siebie ?

 

4 miesiące to absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam średnie spalanie z 10 000km, 90% opcja . Komputer pokazuje 8,8l/100km w rzeczywistości wychodzi dokładnie 9,52l/100km przekłamanie dość spore 0,72l/100km :huh:. Kilka tankowań miałem spalanie 1:1, a tu masz po podliczeniu niespodzianka ... :wacko:

Przechodze na opcję ... ciekawe jak będzie wyglądać pomiar ( przekłamanie ) po 10 000km :rolleyes:.

Jak obstawiacie? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam średnie spalanie z 10 000km, 90% opcja . Komputer pokazuje 8,8l/100km w rzeczywistości wychodzi dokładnie 9,52l/100km przekłamanie dość spore 0,72l/100km :huh:. Kilka tankowań miałem spalanie 1:1, a tu masz po podliczeniu niespodzianka ... :wacko:

Przechodze na opcję ... ciekawe jak będzie wyglądać pomiar ( przekłamanie ) po 10 000km :rolleyes:.

Jak obstawiacie? B)

No, ale jesteś zadowolony z wozidła, czy nie?

 

Policzyłeś wszystkie tankowania? Jesli tak to podziwiam.

 

A tak w ogóle, to "licytowanie na spalanie" jest niezgodne z właściwym profilem klienta Subaru jak to zauważył ktoś na innym wątku tego forum. Pozdrawiam mariuga.

Z tego też powodu, dążąc do "idealnego profilu", nie powiem ile po 10tys pali mój XT.

A nowy wrx budzi emocje...

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, ile oleju wchodzi na raz do XT-ka, bo nie wiem ile mam zamowic? 4 a moze 5 litrow? ;)

Z gory dzieki z odpowiedz. :)

 

Wchodzi 5.1 litra, ale pewnie 5 litrow starczy. Zakupilem AMSoil 5w30 i jestem ciekawy jak bedzie sie sprawowac. Chcialem mocno Millersa ale dalem szanse AMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłeś wszystkie tankowania? Jesli tak to podziwiam.

Są narzędzia, w których wygodnie można notować np. Spritmonitor.

Ciekawi co powoduję tak duże odchyłki względem komputera.

Zauważyłem, że największy błąd występuje przy zmiennej jeździe (dynamicznie/spokojnie) w zmiennych warunkach (miasto/trasa/autostrada). Oczywiście, zawsze komputer zaniża rzeczywiste spalanie, 10% to chyba norma. Ale w nowym Foresterze podobno jest dużo dokładniej.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spritmonitor.de/en/overview/47-Subaru/407-Forester.html?constyear_s=2013&powerunit=2

Ta strona jest fajna do sprawdzania rzeczywistego zużycia paliwa, aczkolwiek zastanawia mnie ciut, że jeszcze tam nie ma żadnego XT-ka

są Diesle i wolnossąca benzyna, a nowego XT-ka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...