Skocz do zawartości

Wycieraczki - jakie Wam się najlepiej sprawdziły ?


limeryk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Wznawiam temat. Zna ktoś może wycieraczki VISEE? Ostatnio widuję ich reklamę na TVN Turbo i zainteresowałem się tematem. Ceny przystępne, a na stronie producenta znalazłem jeszcze rabaty do wykorzystania w sklepach stacjonarnych, więc już całkiem spoko. Zastanawiam się tylko jak z jakością. Możecie coś powiedzieć, jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozoru prosty temat a znaleźć dobre wycieraczki to jak wygrana w lotto. Mam kilka przypadków że wycieraczki TEJ SAMEJ firmy miały różną jakość. Niekoniecznie to były podróbki. Technologia kauczuków jest tak trudna że nawet dobre firmy mają z tym problem. Kupiłem valeo z innej partii ten sam typ i chrobocze niemiłosiernie, co machnie to jęki na szybie. Wywaliłem i kupiłem jeszcze inną serię, tu zostawia placek niezgarniętej wody akurat na wysokości oczu. Żeby ścierwo było z boku, ale nie, akurat w najgorszym miejscu. Wycieraczki to temat nie do wyczerpania. Oryginały średnia jakość, cena z sufitu, tylko trwałość dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem do polskich wycieraczek Motgum. 

http://motgum.com/  

Nie ustępują jakością markowym produktom, a są dużo tańsze. 

Moim zdaniem i tak należy wymieniać wycieraczki przynajmniej raz w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja BOSCHA mam i działają git!

Potwierdzam. Próbowałem różne: Motgum, no-name z marketu, Valeo i wszystkie skrzypiały. Bosch Aero Twin jest the best!

 

to samo od 2 lat jeżdżą i niebo, a ziemia w porównaniu do oryginalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze byłem zadowolony z wycieraczek ALCA, ale tych zwykłych. Teraz kupiłem te płaskie i generalnie nie jestem zadowolony z zakupu. na zimę się w ogóle nie nadają (zapychają się śniegiem i mażą po szybie), dodatkowo, powyżej 110 km/h zaczynają się podwijać i nie zbierają dobrze. Więc generalnie jak ktoś chce tanie wycieraczki to polecam zwykłe ALCA (kosztują ~10~15zł) z TESCO bądź Castoramy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższym przyjrzeniu jak działają wycieraczki dodatkowo co jakiś czas zacząłem myć szybę specjalną pianką kiedy widzę

że drobiny są wbite albo oleje z ulicy się wżarły w szybę. To widać pod światło i zwykłym płynem tego się nie zmyje. Po

tak wyczyszczonych szybach lepiej zgarnia pióro wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ja BOSCHA mam i działają git!

Potwierdzam. Próbowałem różne: Motgum, no-name z marketu, Valeo i wszystkie skrzypiały. Bosch Aero Twin jest the best!

 

to samo od 2 lat jeżdżą i niebo, a ziemia w porównaniu do oryginalnych

 

Też potwierdzę, bosch daje rady, założone 1.5 roku temu i dalej spełniają swoją funkcję należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

od wielu lat tradycyjne motgum, robią jako oem dla producentów aut

http://motgum.com/

wg mnie dużo lesze niż bosch

 

na zimę zakładam te specjalne skandynawskie w osłonach


no i porządne PL a nie jakieś chińskie dziadostwo.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 postów wiele wyjaśniło: Motgum i najczęściej Bosch Twin. Mogłem sprawdzić po wydaniu kilkuset złotych

w ciągu paru lat że te opinie się pokrywają. Od roku dopiero używam Motgum. Z tego co widzę to tzw oryginały się nie

wyróżniają poza ceną w ASO z sufitu . Nie mogę powiedzieć że są złe, ale przy Motgumach i Twinsach wydają się

trochę gorsze. Ocena subiektywna bez hejtu. No name to loteria. Trafiały mi się znakomite a z braku danych

nigdy nie udało mi się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adasch, które to są : "...na zimę zakładam te specjalne skandynawskie w osłonach..."

tutaj tylko przykład

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/land-rover-freelander-wycieraczki-przednie-zimowe-i4656515726.html

 

ja kupiłem za oko 40 pln idziałają super od 3 lat

 

guma pióra jest miękką ale jednocześnie ma wyżej ząbki do lodu, cały mechanizm jest w gumowym pokrowcu.

nic ich nie rusza, mam do obu aut.

 

takie wycieraczki są oryginalnym akcesorium subaru.

 

swoje kupiłem na allego


o takie

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/skandynawskie-wycieraczki-zimowe-ford-kpl-i2978033244.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...