Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Skrzynię CVT też wzmacniają?

 

...a może można przełożyć high torque z H6 ;)

Eye, jak mam kombinować z kompresorem i HT to lepiej import z USA poczynić. Z drugiej strony jaka jest skrzynia w 2.0 DIT?

no wlasnie high torque do 400 Nm

To się dłubanina robi. W innym wątku o nowym FXT jest wzmianka, że fotele można przełożyć z WRX do FXT. Do tego wyciszenie i też może być zacne autko.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś sprawdzał czy OBK zatrzyma się gdy znajdzie się poza zasięgiem kluczyka? Chodzi mi o prostą sytuację kiedy wyjeżdżam z garażu i wychodzę zamknąć bramę i ktoś np. wtedy wskakuje i odjeżdża ( kluczyk mam przy sobie). Chciałem to dzisiaj sprawdzić z pomocą żony ale naszły mnie obawy, że np. zablokuje immobilizer...

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,niestety silnik się nie wyłaczy jeżeli nie będzie w pobliżu kluczyka

każdy może nim odjechać bez problemu

silnik można oczywiście zgasić przyciskiem ale nie da się już go ponownie uruchomić

ale złodziejowi i tak to wystarczy żeby dojechać do dziupli i zajać się elektronika,chyba źe wcześniej zabraknie mu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,niestety silnik się nie wyłaczy jeżeli nie będzie w pobliżu kluczyka

każdy może nim odjechać bez problemu

silnik można oczywiście zgasić przyciskiem ale nie da się już go ponownie uruchomić

ale złodziejowi i tak to wystarczy żeby dojechać do dziupli i zajać się elektronika,chyba źe wcześniej zabraknie mu paliwa

Pozostaje ISR, jeśli oczywiście ma się subskrypcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś sprawdzał czy OBK zatrzyma się gdy znajdzie się poza zasięgiem kluczyka? Chodzi mi o prostą sytuację kiedy wyjeżdżam z garażu i wychodzę zamknąć bramę i ktoś np. wtedy wskakuje i odjeżdża ( kluczyk mam przy sobie). Chciałem to dzisiaj sprawdzić z pomocą żony ale naszły mnie obawy, że np. zablokuje immobilizer...

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Żadne auto się nie zatrzyma, m.in z racji bezpieczeństwa. Auto pojedzie dalej, dopóki go nei zgasisz, najwyżej będzie piszczeć i świecić, że nie widzi kluczyka. Na ten przykład latem żona jak pojechała do swojej rodziny to wróciła rowerem .. po kluczyk :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy, czy ktoś sprawdzał czy OBK zatrzyma się gdy znajdzie się poza zasięgiem kluczyka? Chodzi mi o prostą sytuację kiedy wyjeżdżam z garażu i wychodzę zamknąć bramę i ktoś np. wtedy wskakuje i odjeżdża ( kluczyk mam przy sobie). Chciałem to dzisiaj sprawdzić z pomocą żony ale naszły mnie obawy, że np. zablokuje immobilizer...

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Żadne auto się nie zatrzyma, m.in z racji bezpieczeństwa. Auto pojedzie dalej, dopóki go nei zgasisz, najwyżej będzie piszczeć i świecić, że nie widzi kluczyka. Na ten przykład latem żona jak pojechała do swojej rodziny to wróciła rowerem .. po kluczyk :)

 

Tu się nie zgodzę. U siebie mam opcję, że jak nie wcisnę odbezpieczenia zapłonu, po uruchomieniu silnika to zaczyna pikać. Jak nie odblokuję zabezpieczenia to temperatura silnika idzie na max i auto gaśnie. To samo jak wszystko odbezpieczę, otworzę i zamknę drzwi na odpalonym silniku to procedura taka sama. Także przy "wysadzeniu" klienta z auta auto zgaśnie oczywiście jeżeli nie zostanie odbezpieczone odcięcie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy, czy ktoś sprawdzał czy OBK zatrzyma się gdy znajdzie się poza zasięgiem kluczyka? Chodzi mi o prostą sytuację kiedy wyjeżdżam z garażu i wychodzę zamknąć bramę i ktoś np. wtedy wskakuje i odjeżdża ( kluczyk mam przy sobie). Chciałem to dzisiaj sprawdzić z pomocą żony ale naszły mnie obawy, że np. zablokuje immobilizer...

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Żadne auto się nie zatrzyma, m.in z racji bezpieczeństwa. Auto pojedzie dalej, dopóki go nei zgasisz, najwyżej będzie piszczeć i świecić, że nie widzi kluczyka. Na ten przykład latem żona jak pojechała do swojej rodziny to wróciła rowerem .. po kluczyk :)

 

Tu się nie zgodzę. U siebie mam opcję, że jak nie wcisnę odbezpieczenia zapłonu, po uruchomieniu silnika to zaczyna pikać. Jak nie odblokuję zabezpieczenia to temperatura silnika idzie na max i auto gaśnie. To samo jak wszystko odbezpieczę, otworzę i zamknę drzwi na odpalonym silniku to procedura taka sama. Także przy "wysadzeniu" klienta z auta auto zgaśnie oczywiście jeżeli nie zostanie odbezpieczone odcięcie zapłonu.

 

 

Jakiego odbezpieczenia zapłonu ?

To jakieś patenty nie związane z wyposażeniem fabrycznym ani z keyless.

Jezeli auto stoi w miejscu zapalone a oddali sie kluczyk to po pewnym czasie gasnie.

po jakim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może takie patenty były montowane w obkach 10 lat temu ale na pewno nie jako fabryczne zabezpieczenie

nigdy nie zauważyłem żeby silnik zgasł po oddaleniu się kluczyka ,choćby i po godzinie,co prawda nie przypominam sobie abym zostawił dłużej stojace auto z zapalonym silnikiem-piszczenie,pikanie,przy oddalaniu się z kluczykiem -owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm mam fabryczny i oczywiście można przejść w tryb serwisowy czyli wyłączyć odcięcie z pilota, tylko wtedy przy odpalonym aucie i otwartych drzwiach brzęczyk piszczy okropnie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm mam fabryczny i oczywiście można przejść w tryb serwisowy czyli wyłączyć odcięcie z pilota, tylko wtedy przy odpalonym aucie i otwartych drzwiach brzęczyk piszczy okropnie  :)

Nie ma czegoś takiego w Subaru jak alarm fabryczny, podobnie jak z lpg. To jak ktoś sobie dołożył to tak działa a auto z keyless nie może zgasnąć po ruszeniu, mimo braku kluczyka i żadne nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam keyless tylko prostuje słowa że "żadne auto się nie zatrzyma".

 

Wiesz, moje Punto też się kiedyś zatrzymało w drodze, bo ECU padł :).

Pytanie było wprost czy przy keyless i braku kluczka auto może się zatrzymać, odpowiedź jest: nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 3 st.C i pojawia się komunikat o potencjalnie śliskiej nawierzchni to EyeSight wcześniej reaguje? Tzn. zbliżając się do przeszkody np wolniej jadącego samochodu, brzęczek uruchamia się wcześniej niż gdy ma to miejsce w temperaturze powyżej 3stC. Czy ja mam tylko takie odczucia czy ktoś też to zauważył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem zdania, że na OBKu wyglądają dobrze tylko felgi z grubszymi ramionami.

http://allegro.pl/felgi-bola-18-8j-9j-et40-45-5x100-i5624206910.html

Miałem w H6 OZ (17 ale szprychy niemalże) - oceń sam

 


Wyglądają jak 14" :)

post-486-0-26684400-1457909513_thumb.jpg

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladaja jak 14 bo auto jest duze, ma gigantyczne nadkole ( felga go nie wypelnia) no i opona ma wielki balon. Kazda fela o tym rozmiarze bedzie tak wygladala na obk a jak bedzie dodatkowo ciema to bedzie wygladala na jeszcze mniejsza.

 

 

tutaj opona to nalesnik, auto jest obnizone , nadkole jest male i felga idealnie je wypelnia - to robi "robote" a nie grubosc ramion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał moment przed kompem to wrzucę z subaruoutback.org parę fot, bo to nie ma co gadać/pisać tylko oglądać trzeba :)

Ale ogólnie obstaję przy swoim - to jest kwestia proporcji albo - dysproporcji ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...