Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak uwaga co do nawiewów była trafna - wszyscy psioczą na ich brak, ale nie słyszałem, żeby ktoś zmarzł z tyłu - a na pewno nikogo to nie spotkało w moim aucie.

 

 

No proszę a ja zawsze myślałem, że w tym narzekaniu na brak nawiewów chodzi o brak chłodzenia z tyłu, a nie grzania :biglol:

 

Mam te nieszczęsne nawiewy ale gdyby nie te dyskusje tutejsze to bym nawet na to nie zwrócił uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji usa kanapa grzana ,ale gdzie ten nr VIN?

 

 

The current VIN is 17 characters long. This system started in 1981. Prior to that, VINs varied in length from 11 to 17 characters.

Where is it located: Left front corner of dashboard, driver's door jam, various body panels and engine components, on your registration and title

 

A code's specific meaning may be different on a yearly basis but the position remains the same.

 

wyglada na to że na różnych częściach karoserii i na osprzęcie silnika ,bez podania konkretnego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nawiewów lepiej się sprawdza ogrzewanie tylnej kanapy. Zwłaszcza skóry.

Te nawiewy na tył z podłokietnika, jak również nawiewy na tył w słupkach B (w Subaru niedostępne ) służą do efektywnego chłodzenia tylnej części kabiny, nie zaś do ogrzania (od tego są wspomniane nawiewy na tyl pod przednimi fotelami.

Jasne że od bidy wystarczy i nikt nie umarł ale wzrost komfortu znaczny)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wróciłem z wyjazdu do Wiednia via Bratysława. Posługując się nawigacją dotarłem wszędzie gdzie chciałem. Mało tego, info o korkach a także planowanie objazdów świetnie się sprawdza i naprawdę sprawnie działa. Dlaczego tak nie może być w Polsce?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wróciłem z wyjazdu do Wiednia via Bratysława. Posługując się nawigacją dotarłem wszędzie gdzie chciałem. Mało tego, info o korkach a także planowanie objazdów świetnie się sprawdza i naprawdę sprawnie działa. Dlaczego tak nie może być w Polsce?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Może nawigacja Subaru nie ma licencji na obiór sygnału TMC w Polsce (Destia Traffic lub Media Mobile wraz z opisem PL). Gdzieś słyszałem, że niekiedy jest problem z rozpoznawaniem stacji która nadaje sygnał (niestety nie eksperymentowałem z nowym OBK).

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TMC w Polsce

jest "jakby płatne" chyba większość systemów OEM polskiego TMC nie odbiera
A to właściwie ciekawa sprawa. Zawsze myślałem ze w PL nie ma tmc. Piszecie, że jest tylko w Subaru nie działa. Ciekawe czemu. Niewiele jeździłem nowym OBK poza granicami ale tam zawsze działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niewiele jeździłem nowym OBK poza granicami ale tam zawsze działał.
 

 

tam są "systemu otwarte" zwał jak zwał dostępne dla każdego urządzenia umożliwiającego odbiór komunikatów TMC

w poprzednim aucie miałem fabryczna navi z TMC i wielu krajach działało bez problemu


 

 

Piszecie, że jest tylko w Subaru nie działa
 

 

nie tylko w Suabru  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niewiele jeździłem nowym OBK poza granicami ale tam zawsze działał.
 

 

tam są "systemu otwarte" zwał jak zwał dostępne dla każdego urządzenia umożliwiającego odbiór komunikatów TMC

w poprzednim aucie miałem fabryczna navi z TMC i wielu krajach działało bez problemu

 

 

W Polsce jest to jaka usługa premium dostępna dla wybranych nawigacji. W sumie bez sensu, ale taki model biznesowy przyjęli. 

 

nie tylko w Suabru  ;)

 

 

A już myślałem, że komuś udało się dogadać  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niewiele jeździłem nowym OBK poza granicami ale tam zawsze działał.

 

tam są "systemu otwarte" zwał jak zwał dostępne dla każdego urządzenia umożliwiającego odbiór komunikatów TMC

w poprzednim aucie miałem fabryczna navi z TMC i wielu krajach działało bez problemu

 

W Polsce jest to jaka usługa premium dostępna dla wybranych nawigacji. W sumie bez sensu, ale taki model biznesowy przyjęli.

Oki. Ale jeśli jest to biznes to mają jakiś cennik, można pewnie taką usługę kupić. No to ile to kosztuje i czemu subaru tego nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oki. Ale jeśli jest to biznes to mają jakiś cennik, można pewnie taką usługę kupić. No to ile to kosztuje i czemu subaru tego nie ma?
 

 

raczej nie można, to zależy od sprzętu 

 

Na początku maja 2010 roku fińska firma Destia Traffic (wykupiona 30 czerca 2010 roku przez Mediamobile Nordic[1]) wraz z RMF FM uruchomiła płatną wersję systemu TMC w Polsce[2]. Zakodowany system działa na falach radiowych wysyłanych przez radio RMF FM.
 
"Serwis działa na obszarze całego kraju, który został podzielony na kilka stref, dzięki czemu kierowcy otrzymują informacje z regionu, w którym aktualnie podróżują.
 
Serwis udostępnia szczegółowe informacje o pracach drogowych, korkach, zamkniętych odcinkach dróg i ulic, wypadkach, danych pogodowych oraz innych utrudnieniach wpływających na komfort podróżowania. System dostępny jest dla użytkowników urządzeń Garmin, Navigon, Becker które posiadają odbiorniki TMC.
 
W lutym 2013 roku MediaMobile we współpracy z Polskim Radiem przeprowadziło testy serwisu w formie radia cyfrowego.
 
W listopadzie 2012 firma CE-Traffic uruchomiła drugą w Polsce komercyjną wersję systemu TMC. Usługa działa przy współpracy z Radiem ZET i jest dostępna na obszarze całego kraju[3], który został podzielony na 9 stref dzięki czemu kierowcy otrzymują aktualne i regionalnie filtrowane komunikaty. System udostępnia szczegółowe informacje o korkach, a także o robotach drogowych, zamkniętych odcinkach dróg, wypadkach itp.[4]. Od grudnia 2012 system dostępny jest na wybranych urządzeniach firmy GOCLEVER[5]. Licencja na usługę jest dożywotnia, a użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów za transmisję danych ani za aktualizacje."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Niewiele jeździłem nowym OBK poza granicami ale tam zawsze działał.

 

tam są "systemu otwarte" zwał jak zwał dostępne dla każdego urządzenia umożliwiającego odbiór komunikatów TMC

w poprzednim aucie miałem fabryczna navi z TMC i wielu krajach działało bez problemu

 

W Polsce jest to jaka usługa premium dostępna dla wybranych nawigacji. W sumie bez sensu, ale taki model biznesowy przyjęli.

Oki. Ale jeśli jest to biznes to mają jakiś cennik, można pewnie taką usługę kupić. No to ile to kosztuje i czemu subaru tego nie ma?

 

 

Dla becker'a jest to jednorazowa opłata 269PLN (z tego co widziałem na ich stronie), pytanie czy zadziała z Subaru to bardziej "Pytanie do Dyrekcji" lub działu technicznego - możliwe że trzeba modyfikować soft stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Garminie też w PL nie działa. Kicha jak, nie powiem co. Całą Austrię można objechać i Czechy, a w Polsce jakieś sępy robią na tym kasę.

 

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

O ile dobrze pamiętam, to Garmin jest fabrycznie w Mercedesie i tam natężenie ruchu działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garminie w Polce nie działa ale można ją wykupić za 40 eur :) Taka cene mi pokazało przy próbie updatu kenwooda - zrezygnowałem

I to jest właśnie #*$¥£<> (sam siebie ocenzurowałem) czy tam inne świństwo. Całe szczęście w AT działa gratis, a przecież informacje drogowe przesyłane tą drogą mają wpływ na bezpieczeństwo.

 

 

 

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście w AT działa gratis, a przecież informacje drogowe przesyłane tą drogą mają wpływ na bezpieczeństwo.

Jak jechałem do Cro dzialalo we wszystkich państwach przez które przejeżdżałem ( garmin informował o korkach utrudnieniach i proponował alternatywną szybsza trase )  Najwidoczniej Polska traktowana jest jako kraj 2 świata w którym auta z  nawigacja to luksus.. troche to podłe 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...