Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów planował założenie opon run flat do OBK, właśnie przeglądam dostepne opony i nie widzę w sprzedaży opon w rozmiarze 225/17 R65. Być może takiego rozmiaru nie produkują?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Produkują. Właśnie sprawdziłem na ceneo i jest tego trochę...

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś z kolegów planował założenie opon run flat do OBK

Z tego co wiem opony run flat wymagają specjalnych nastaw zawieszenia, dlatego auta są w nie wyposażane fabrycznie. Nie mozna samowolnie działać w żadna stronę tzn. zmienić run flaty na klasyczne i zwykłe na run flat. Zawieszenie bowiem jest do tych (twardych )opon przystosowane na etapie konstrukcyjnym.

Myślę, że też dlatego nie jest Ci łatwo te opony znaleźć na rozmiar stosowany w OBK. W opony run-flat wyposaza auta np. BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem właśnie runflaty w BMW i to sie sprawdziło, także doświadczyłem na własnej skórze jak to działa. Generalnie jestem uprzedzony do pompowania pianki do opony ( ataku zestaw mam w OBK), kiedyś w zrobiłem tak w innym aucie i opona okazała sie do wyrzucenia. A to że nie mozna stosować runfaltow do każdego samochodu to nowość dla mnie, musze zgłębić temat.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nitrograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok, tylko jak dam index H (210km/H) + nośność 102 (850 kg)

 

zerknij na kartę homologacyjną lub seryjne opony. W poprzednim modelu MY10 -MY14 wymagana była nośność 99.

 

 

 

Generalnie jestem uprzedzony do pompowania pianki do opony

 

wywal wypełniacze kup dojazdówkę i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wywaleniu styropianów do wnęki wchodzi pełnowymiarowe koło.

Tylko że wtedy wszystkie graty typu lewarek wahają się luzem w bagażniku. Co kto lubi.

 

Nie walają się - wszystko wchodzi bez problemu "do środka" koła zapasowego. Temat przerabiałem w MY2012.

 

 

no to musieli nieźle "dziurę" powiększyć skoro wchodzi 17sta z balonem 225/65 W poprzednim nie wchodziła 225/60.

 

Wystarczy, że powiększyli trochę ponad 2 cm na długość i szerokość 

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odbiorem mojego OBKa z salonu oglądałem innego w wersji exclusive. W bagażniku leżałbym tam m.in. woreczek foliowy chyba z gumowymi zaślepkami do kamer eyesight. Ja w swoim dostałem chyba z 10 sztuk takich plastikowych zaslepkek przyklejanych na taśmę dwustronna. Zastanawiam sie czy różnica w wersjach sprowadza sie do aż takich szczegółów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nitrograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem plastikowe zaślepki w niebieskim kolorze (wersja Exclusive). Rozłożone na płasko, zapakowane razem z przylepcami i instrukcją  w przezroczystej torebce foliowej z zapięciem strunowym. Żeby z nich skorzystać trzeba poskładać z nich przestrzenną figurę i przykleić do obudowy kamery dołączonym przylepcem. Nawet z ciekawości próbowałem to zrobić - słabo pasuje i słabo się trzyma. Plastik sprężynuje i po kilku minutach przylepiec się odkleił a zaślepka zmieniła położenie odsłaniając kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem plastikowe zaślepki w niebieskim kolorze (wersja Exclusive). Rozłożone na płasko, zapakowane razem z przylepcami i instrukcją  w przezroczystej torebce foliowej z zapięciem strunowym. Żeby z nich skorzystać trzeba poskładać z nich przestrzenną figurę i przykleić do obudowy kamery dołączonym przylepcem. Nawet z ciekawości próbowałem to zrobić - słabo pasuje i słabo się trzyma. Plastik sprężynuje i po kilku minutach przylepiec się odkleił a zaślepka zmieniła położenie odsłaniając kamerę.

 

A tak z ciekawości po co to zaślepianie kamery, jakiś tryb na wypadek awarii czy coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja dostałem plastikowe zaślepki w niebieskim kolorze (wersja Exclusive). Rozłożone na płasko, zapakowane razem z przylepcami i instrukcją  w przezroczystej torebce foliowej z zapięciem strunowym. Żeby z nich skorzystać trzeba poskładać z nich przestrzenną figurę i przykleić do obudowy kamery dołączonym przylepcem. Nawet z ciekawości próbowałem to zrobić - słabo pasuje i słabo się trzyma. Plastik sprężynuje i po kilku minutach przylepiec się odkleił a zaślepka zmieniła położenie odsłaniając kamerę.

 

A tak z ciekawości po co to zaślepianie kamery, jakiś tryb na wypadek awarii czy coś innego? 

 

 

ES w trybie ochrony danych osobowych? ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czyszczeniu szyby przedniej od środka należy zabezpieczyć kamerki tymi osłonkami. Chodzi o to aby nie dostały się tam żadne paprochy ani zanieczyszczenia, które mogą wpłynąć na działanie systemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nitrograd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w moim OBK 2.5i zaraz po odpaleniu śmierdzi benzyna, czy ktoś spotkał sie żebraka sytuacja? Ostatnio takie cos doświadczyłem w Warszawie mojego dziadka jak byłem w podstawowce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Śmierdzi z komory silnika czy spaliny zalatują benzyną? Poprzedni model tak ma szczególnie wyczuwalne w wilgotne dni przy niskich temperaturach powietrza, może w nowym tego nie poprawili. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w moim OBK 2.5i zaraz po odpaleniu śmierdzi benzyna, czy ktoś spotkał sie żebraka sytuacja? Ostatnio takie cos doświadczyłem w Warszawie mojego dziadka jak byłem w podstawowce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie: czy to napewno spaliny? Jak mojego odebrałem w marcu tez śmierdziało w środku. Dzwoniłem do subaru i powiedzieli że wypalają się substancje którymi zakonserwowany jest silnik i reszta.  Po paru tygodniach przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj u mnie właśnie od rana pada , śmierdzi taka niedopalona benzyna, po włączeniu klimy zaraz to znika.

Te substancje konserwujące to juz sie wypaliły, nawet fajny zapach;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wyczuwalne jest w czasie jazdy czy na postoju chwilę po uruchomieniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju zaraz po uruchomieniu, zakładam ze wężyki sa ok bo auto ma dopiero 2 miesiące.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W OBK MY10 dokładnie tak jest (bogata mieszanka na starcie), nie zawsze czuć i trochę trzeba postać jak się ruszy to nic nie czuć. Ciekawe czy jeszcze inni właściciele nowego OBK to potwierdzą, możliwe że taka cecha Subaru. W MY10 po wyłączeniu silnika słuchać np. trzaski (osłony termiczne albo wydech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...