Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

 

ten z Forestera SH po lifcie? na dodatek tylko US Spec? raczej rzadki okaz, w kraju takich pewnie jest niewiele a jeszcze mniej z gazem, można gdybać czy jest tak jak w FB20 i czy różnice są jak między EJ20 a EJ25

Mój Forek jest końcówką produkcji III generacji . Może dlatego wsadzili mu silnik FB ?

Dzwoniłem  do serwisu  do Kielc ,ale oni też nie mają jeszcze żadnego zdania co do LPG w  tych silnikach  .

 

 

Jedź do warsztatu czakramu. Albo skorzystaj z http://www.lovato.pl/smart.html#.VWGvFaH7vtQ http://gazeo.pl/Warsztaty-LPG-CNG/montaz-lpg-instalacji-gazowych,wr.html http://www.lpg-brc.pl/

Mam nadzieję, że dzięki temu troszkę pomogę.  Przyznam się , że sam mam jeszcze kłopot bo nie wiem kogo wybrać.

Kilka lat temu miałem instalację w samochodzie ale była to generacja jakaś tak najwcześniejsza . . . Było z nią sporo kłopotów.

Ale jak się liczy to trochę się w portfelu pieniędzy ostało. No ale samochód stary i trzeba było go sprzedać. Poszedł za 4200 , fura to nie była.

Ale jeździł :) Jego jeden z niewielu plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z silnikami FB20, FB25 pokonują kolejne kilometry aby z przebiegiem dostarczyć informacji o trwałości zaworów i gniazd zaworowych. Jest nadzieja związana z wprowadzeniem zmiennych faz rozrządu zaworów wydechowych.

W silnikach 3,6 modernizacja ta ewidentnie zaowocowała lepszymi materiałami zaworów i gniazd wydechowych w porównaniu do 3,0.

3,6 bez problemu przejeżdża 100 tyś bez regulacji luzów zaworowych zasilane LPG.

Edytowane przez jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam trochę inne pytanie(pewnie już stok je kiedyś podobne zadał :) ).

Od pewnego czasu zastanawiam się na zainstalowanie LPG w Forku,

nie-wiem czy robię na tyle km aby miało to ekonomiczne uzasadnienie.

Forek na strasie pali w granicach 9l, ale w mieście (Kraków)

już zaczyna spalać w okolicach 12l.

W mieście auto jeździ praktycznie na krótkich trasach od 5-15 km.

Czy auto zdąży na się rozgrzać i przełączać na gaz ?

 

Przy jakich przebiegach rocznych LPG zaczyna mieć sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam auto w garazu pod blokiem (zawsze okolo 15C)

Temperature mam ustawiana na 30C i przelacza sie po przejechaniu okolo 500m

A na reszte pytan musisz sam sobie odpowiedziec.

Niby trzeba czesciej wymieniac przewody, swiece, drozsze przeglady, zawory....

W praktyce przewody wymienilem, kiedys tam, swiece kiedys tam a zawory zrobilem przy 300kkm wg ustawy czyli co 100kkm z czego 60kkm na gazie.

Jak instalacja jest dobra i zadbana to fura jezdzi jak trzeba i byl to moj NAJLEPSZY mod w tym samochodzie.

Ale robie o wiele wieksze przebiegi.

Teraz rozgladam sie za minivanem jako II auto i rowniez szukam tylko benzyniakow by odrazu zagazowac.

Sa zwolennicy i przeciwnicy tak bylo i bedzie. Wg mnie mozna mowic sobie co sie chce... wystarczy policzyc roznice i wszystko jasne.

W moim przypadku 100km po miescie 65zl (Pb) lub 28 (Lpg) - dziennie co daje 800zl oszczednosci miesiecznie a do tego dochodzi 15-20 wyjazdow nad morze rocznie.

Rocznie zostaje w kieszeni okolo 13,000zl tak wiec chyba przelkne te 60zl za drozszy przeglad :D

Wg mnie bardziej kwestia ile chcesz jezdzic autem. Jezeli za rok bedziesz sprzedawac to nie ma sensu. Jak ma byc to woz operacyjny na lata to warto jak najszybciej.

Edytowane przez kukus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pewnie w zimie nie ma zmiłuj i tylko PB.

Nie sądzę, żeby mogło być tak źle. :) 2.5 grzeje się teoretycznie nieco szybciej, ale u mnie w zakresie temperatur -10°C do +15°C auto przełącza się na gaz w zasadzie w tym samym miejscu, mniej więcej po 3 minutach od odpalenia. Przy mrozach rzędu -20°C przełączanie potrafi zająć 4-5 minut. Zazwyczaj po usunięciu śniegu z auta silnik pracuje już na LPG lub niebawem się przełącza. Powyżej +25°C przełączenie na gaz występuje zadziwiająco szybko.

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad LPG do forestera. Mam do roboty UPG i sprzęgło, więc można zawory zrobić trochę luźniej.

Gdzie w Warszawie zamontować gaz i ile to kosztuje? Nie wiem czy warto, a poza tym nigdy nie miałem gazu. To jest auto do jazdy po budowach, więc żałować nie ma czego.

Witam.

Kolego masz na miejscu na ul. Mechaników w W-wie fachurę od instalacji gazowych - Jako, ile, myślę około 3 000 zł musisz lekko liczyć,

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też zastanawiam się nad LPG do forestera. Mam do roboty UPG i sprzęgło, więc można zawory zrobić trochę luźniej.

Gdzie w Warszawie zamontować gaz i ile to kosztuje? Nie wiem czy warto, a poza tym nigdy nie miałem gazu. To jest auto do jazdy po budowach, więc żałować nie ma czego.

Witam.

Kolego masz na miejscu na ul. Mechaników w W-wie fachurę od instalacji gazowych - Jako, ile, myślę około 3 000 zł musisz lekko liczyć,

sebxyz

 

Kogo tam masz ? Sprawdzałem dwa razy i nikogo nie mogę znaleźć na tej ulicy.

Witam.

Możecie mi doradzić gdzie znajdę w woj.podlaskim porządny warsztat  od instalacji lpg? Planuję "zatruć" swój nowy nabytek. :)

Polecam story brc, staga i lovato.

Tam można znaleźć serwisy dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatrułem Legacy 2008, w koło weszła butla 59l, podniosło delikatnie podłogę, czym najlepiej wypełnić przestrzeń między wykładziną a butlą? Myślałem o zastosowaniu poroso, bo do wyciszenia poprzedniego auta się przeliczyłem z ilością i zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też zastanawiam się nad LPG do forestera. Mam do roboty UPG i sprzęgło, więc można zawory zrobić trochę luźniej.

Gdzie w Warszawie zamontować gaz i ile to kosztuje? Nie wiem czy warto, a poza tym nigdy nie miałem gazu. To jest auto do jazdy po budowach, więc żałować nie ma czego.

Witam.

Kolego masz na miejscu na ul. Mechaników w W-wie fachurę od instalacji gazowych - Jako, ile, myślę około 3 000 zł musisz lekko liczyć,

sebxyz

 

Kogo tam masz ? Sprawdzałem dwa razy i nikogo nie mogę znaleźć na tej ulicy.

Witam.

Możecie mi doradzić gdzie znajdę w woj.podlaskim porządny warsztat  od instalacji lpg? Planuję "zatruć" swój nowy nabytek. :)

Polecam story brc, staga i lovato.

Tam można znaleźć serwisy dedykowane.

 

chodzi mi bardziej o przetestowane przez forumowiczów warszaty w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest ul. Mechaników 11 lub 13 na przeciw serwisu Citroena, jak podjedziesz napewno poznasz mejsce po ilości subaryn. Miejsce pewne i sprawdzone przez liczne grono subarocholików, jak jestem w W-wie zawsze umawiam się do Pana Zbyszka który przeszedł tam z Bajkowej. Wal śmiało.

sebxyz

Edytowane przez sebxyz
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest ul. Mechaników 11 lub 13 na przeciw serwisu Citroena, jak podjedziesz napewno poznasz mejsce po ilości subaryn. Miejsce pewne i sprawdzone przez liczne grono subarocholików, jak jestem w W-wie zawsze umawiam się do Pana Zbyszka który przeszedł tam z Bajkowej. Wal śmiało.

sebxyz

przepraszam kolego sebxyz za -1 do "oceń post" ale moja mała córka przypadkiem kliknęła jak czytałem Twój post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

To jest ul. Mechaników 11 lub 13 na przeciw serwisu Citroena, jak podjedziesz napewno poznasz mejsce po ilości subaryn. Miejsce pewne i sprawdzone przez liczne grono subarocholików, jak jestem w W-wie zawsze umawiam się do Pana Zbyszka który przeszedł tam z Bajkowej. Wal śmiało.

sebxyz

przepraszam kolego sebxyz za -1 do "oceń post" ale moja mała córka przypadkiem kliknęła jak czytałem Twój post :)

 

Dałem +1 żeby się zrównoważyło ;) , bo prawdę kolega mówi. Od początku Zbyszek i Robert (Jako) zajmują się moim forkiem z bardzo dobrym skutkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na kilka lat.

Niestety nie mam tego komfortu i auto zawsze stoi na zewnątrz.

Wiec pewnie w zimie nie ma zmiłuj i tylko PB.

.... w takim razie muszę się dobrze zastanowić :)

Spokojnie, mój też stoi na dworze. W zimie przełącza się na gaz trochę później , ale nie jest tak źle , 1 do 1,5 i jedziesz na gazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdzie w Krakowie?

Przeanalizowałem co do tej pory ukazało się na tym (i kilku innych forach) w kontekście LPG i Subaru najlepsze opinie wydają się mieć (może przyda się potomnym):

1. mGas, ul. Zakopiańska (najwięcej opinii na forum.subaru.pl, brak opinie negatywnych)

2. FHU "Joanna" Piotr Ficek, ul. Beskidzka (dobre opinie na innych forach, Subaru w galerii)

3. LPGHouse, ul. Vetulaniego (w większości pozytywne opinie - także na forum.subaru.pl, Subaru w galerii)

W mojej ocenie wygrywa mGas i tam skieruję pierwsze kroki.

Do wyboru mam dwa typy instalacji LPG: AC STAG i LANDI RENZO.

Pytanie która instalacja w Subaru Impreza GH 2.0 150KM EJ20F będzie działała lepiej? Różnice w cenie nie są duże, a zależy mi na niezawodnej pracy. Proszę o radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w Lanosiku mam BRC i sobie chwalę.

 

Ale jakość montażu nie jest na najwyższym poziomie z tego co widziałem(wtryski za wysoko i w parze).


 

 

Ja dzisiaj odebrałem z warsztatu w Katowicach od forumowego kolegi którego pozdrawiam. Polecam

 

Widziałem jak się zakłada do Twojego Forka, bo byłem ustrzelkę wydechu wymienić u Pawła.

Fajne Auto, toteż instalacja musi być idealnie zmontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...