Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Do forka załóż sobie STAG 4 dobra instalacja wszędzie podepniesz, bardzo mało awaryjne .Niedroga w eksploatacji tanie częsci.

Zestaw komp-SAG 4,reduktor-SILWER(do 200KM),wtryski-HANA(zielone)+olej do smarowania gniazd zaworowych, taki zestaw kosztuje 2600zł dobra cena.

Jak dorze wyrgólują to będzie zpie...... jak na benie.Jeżeli turbo to czeba puscić na miedzi 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. Byłem na stronie Sparco Ww i mają instalacje firm PRINS(Holandia) i BRC(Włochy). Włochy mi się słabo kojarzą ;).

Jakieś opinie?

 

Zadzwoń do nich (do Konrada) i porozmawiaj.

Sporo subaraków gazowali (w tym dwa moje ;)) i mają doświadczenie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do forka załóż sobie STAG 4 dobra instalacja wszędzie podepniesz, bardzo mało awaryjne .Niedroga w eksploatacji tanie częsci.

Zestaw komp-SAG 4,reduktor-SILWER(do 200KM),wtryski-HANA(zielone)+olej do smarowania gniazd zaworowych, taki zestaw kosztuje 2600zł dobra cena.

Jak dorze wyrgólują to będzie zpie...... jak na benie.Jeżeli turbo to czeba puscić na miedzi 8mm.

kristo2, tu masz najlepsze rozwiązanie. Nie ma co szukać czegoś innego. Też mam podobny zestaw i śmiga to bez problemów ponad 100kkm.

No i nie dość, że masz świetny sprzęt, to jeszcze wspierasz rodzimą myśl techniczną. Dla mnie to ważny argument.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do forka załóż sobie STAG 4 dobra instalacja wszędzie podepniesz, bardzo mało awaryjne .Niedroga w eksploatacji tanie częsci.

Zestaw komp-SAG 4,reduktor-SILWER(do 200KM),wtryski-HANA(zielone)+olej do smarowania gniazd zaworowych, taki zestaw kosztuje 2600zł dobra cena.

Jak dorze wyrgólują to będzie zpie...... jak na benie.Jeżeli turbo to czeba puscić na miedzi 8mm.

kristo2, tu maj najlepsze rozwiązanie. Nie ma co szukać czegoś innego. Też mam podobny zestaw i śmiga to bez problemów ponad 100kkm.

No i nie dość, że masz świetny sprzęt, to jeszcze wspierasz rodzimą myśl techniczną. Dla mnie to ważny argument.

 

Zgadza sie juz 2lata smigam na podobnym zestawie reduktor mam GURTNER

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie racja, ale 4 tys za robociznę to chyba przesadzona kwota mimo wyciągania silnika. Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się że wyjęcie silinka to kilka godz. roboty:

 

 

To nie prom kosmiczny i nie wiadomo jaka tajemna wiedza tu jest potrzebna.

 

p.s.

w 26 sek. zobaczcie na lewą część kadru, nasi tu byli :)

Edytowane przez siwy_001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka nowych informacji. Pozytywne jest to że mój silnik 2.0 wolnossący 2008 ma regulację hydrauliczną zaworów więc mniej prawdopodobne że będzie potrzebna interwencja z wymianą szklanek. Koszt regulacji/sprawdzenia w ASO z kompletem uszczelek 1200-1400zł.

Trafiła mi się ulotka instal-gaz auto (poznań i leszno) i mają STAG. Podjechałem do nich popytać.

Polecają mi instalację BRC SEQUENT 24.11, reduktor Genius MB 1500, wtryski BRC z funkcją VSR - dotryskiwanie małej ilości benzyny podczas jazdy dla zabezpiecznia gniazd zaworowych. Podobno jest to lepsze rozwiązanie niż w STAG, w którym doprowadzane jest do kolektora dolotowego. Dodatkowo podobno mapy STAG ma uniwersalne dla kilku producentów osprzętu przez co podobno są mniej dokładne, natomiast BRC ma mapy pod konkretne elementy systemu.

Koszt instalacji około 2600zł.

 

RadziejS Ja mam BRC i tfu, tfu - nic więcej nie powiem... :) - mógłbyś rozwinąć co jest nie tak z BRC ???

Edytowane przez kristo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc, mianowicie chcę założyć gaz do Forka 2.0 n/a 2001 r, 220 000 km, przebiegu, manual, dostałem propozycję założenia Zenit Pro + OBD na wtryskach Hana, opinie na temat tej instalacji są tak rozbieżne że nie wiem jak się do niej ustosunkować.

Dlatego proszę o radę czy warto czy raczej wybrać inne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podobno mapy STAG ma uniwersalne dla kilku producentów osprzętu przez co podobno są mniej dokładne, natomiast BRC ma mapy pod konkretne elementy systemu. Koszt instalacji około 2600zł.

 

Proponuje oglosić to bzdurą miesiąca, a może nawet i roku

 

 

 

To najlepszy opis co i jak powinno byc zrobione:

http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?f=17&t=30744&hilit=legacy&view=unread#unread

Edytowane przez rwww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik STAG 4 Plus lub Premium,

Wtryskiwacze indywidualne Hana,

Reduktor ACR01.

Koszt takiej instalacji, w zależności od warsztatu, od 2500 zł w górę.

Moje zdanie jest takie, z całego procesu adaptacji silnika samochodu do zasilania paliwem gazowym najmniej ważna jest instalacja. Najważniejszy jest montażysta.

Szukaj dobrego, zaufanego warsztatu, w którym pracujący ludzie wiedzą co i jak się montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dzisiaj mój wujek odebrał swój nowy nabytek o nazwie Legacy Spec.B MY08.

Samochód przejechał dziś w nocy z ziemi włoskiej do Polski z zerwanym łańcuszkiem rozrządu o czym było wiadomo przy kupnie ale....

Ku naszemu zaskoczeniu po pierwszym otwarciu pokrywy okazał się że auto posiada sekwencyjną instalacje LPG zamontowaną w grudniu 2012 :o

Instalacja jest firmy zavoli alisei.

Czy miał ktoś z Was do czynienia z tą firmą i jej instalacjami??? Przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę o tej firmie i nie wiem co sądzić. Na dniach będziemy rozbierać silnik i po złożeniu zapewne będziemy musieli podjąć decyzję czy damy szanse LPG i tej instalacji czy "Specymir" będzie jeździł tylko na Pb :)

 

​Kusi redukcja kosztów przejazdu każdych 100km o te 40% ale z drugiej strony odstrasza fakt że ta instalacja morze narobić więcej kłopotów z czasem niż oszczędności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...