Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, od jakiegoś tygodnia mam ten problem, że przy przełączaniu się na "podtlenek elpidżi" i na postoju (np na światłach) czuć gaz w samochodzie....

może mi ktoś doradzić czym to może być spowodowane?? jakaś nieszczelność w instalacji czy coś do wymiany??

to moje pierwsze auto z lpg (krzystam z niego 50/50 z benzyną bo nigdy nie byłem do tego przekonany) i jako laik nie wiem od czego zacząć/gdzie szukać przyczyny.... :mellow:

 

Może być sporo miejsc gdzie gaz deko uchodzi. Poza kombinowaniem sprayem lub wodą z mydłem - to co możesz na szybko zrobić sam - to spr podookręcać śruby, które łącza obudowę. Czsem bywa że reduktor tam przepuszcza (miałem tak 2 razy) - tylko nie pomyl ze śrubkę regulacyjną :). Jeżeli to nie pomoże to serwis - raczej jest to proste i szybkie do zdiagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, od jakiegoś tygodnia mam ten problem, że przy przełączaniu się na "podtlenek elpidżi" i na postoju (np na światłach) czuć gaz w samochodzie....

może mi ktoś doradzić czym to może być spowodowane?? jakaś nieszczelność w instalacji czy coś do wymiany??

to moje pierwsze auto z lpg (krzystam z niego 50/50 z benzyną bo nigdy nie byłem do tego przekonany) i jako laik nie wiem od czego zacząć/gdzie szukać przyczyny.... :mellow:

Weź śrubokręt czy klucz, co tam potrzeba, i podokręcaj wszystkie opaski na przewodach - często to pomaga. A jak nie, to tak jak radzą koledzy wyżej - pianka i szukaj nieszczelności. U mnie ostatnio bylo czuć gaz na postoju, ale na zewnątrz samochodu - okazało się, że przewody doprowadzające gaz do wtryskiwaczy tak prześmiardły gazem, że same z siebie tak śmierdziały. Po wymianie problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, od jakiegoś tygodnia mam ten problem, że przy przełączaniu się na "podtlenek elpidżi" i na postoju (np na światłach) czuć gaz w samochodzie....

może mi ktoś doradzić czym to może być spowodowane?? jakaś nieszczelność w instalacji czy coś do wymiany??

to moje pierwsze auto z lpg (krzystam z niego 50/50 z benzyną bo nigdy nie byłem do tego przekonany) i jako laik nie wiem od czego zacząć/gdzie szukać przyczyny.... :mellow:

Weź śrubokręt czy klucz, co tam potrzeba, i podokręcaj wszystkie opaski na przewodach - często to pomaga. A jak nie, to tak jak radzą koledzy wyżej - pianka i szukaj nieszczelności. U mnie ostatnio bylo czuć gaz na postoju, ale na zewnątrz samochodu - okazało się, że przewody doprowadzające gaz do wtryskiwaczy tak prześmiardły gazem, że same z siebie tak śmierdziały. Po wymianie problem zniknął.

 

 

Kiepskie przewody lpg (semperit, north fighter) zawsze będą śmierdzieć. Zmieniłem na parkera i jest ok. Tylko należy zmienić wszystkie gumowe przewody - od reduktora do wkrętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wlaczyc silnik, przelaczyc na gaz, wylaczyc silnik i sluchac pod maska, gdzie syczy Wtedy pianka mozna dokladnie zlokalizowac problem.

 

dzisiaj byłem na przeglądzie i tak właśnie robił diagnosta... nawet mu pokazałem gdzie syczy i gdzie czuć gazem ale zanim poleciał po czujnik to przestało i gdzie nie przyłożył to było 0% :D

 

to gdzieś na przewodach a nie koło reduktora więc na jutro się umówiłem do gaziarza i powinien to zrobić za nie duże pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa załatwiona.... pojechałem do gaziarza - popsikał pianką i okazało się, że podtlenek spiernicza na wężyku z filtra do wtrysku... sprzedał mi wężyk i dwie opaski za 10 zł i w 20min sobie to wymieniłem.... moja impreza znowu jest eco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie przepraszam za spam w tym wątku, ale tu może prędzej rzuci się komuś w oczy.

 

Kupię wtryskiwacze Koltec/Necam model: 242000-005-3. Może komuś zostały po demontażu/naprawie holenderskiej instalacji LPG. Szukam sprawnych a przynajmniej rokujących na bycie sprawnymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry!

Poratujcie mnie proszę jakimś "ogarniającym temat" gazownikiem z Krakowa.

Forester 2.0 XC 2006 -> LPG BRC Sequent 24

 

Wg szpeców od Subaru samochód na gazie dostaje zbyt bogatą mieszankę i dławi go czasem. Firma która zakładała gaz ok 3tys km temu nie potrafi sobie z tym poradzić.

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

AN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Poratujcie mnie proszę jakimś "ogarniającym temat" gazownikiem z Krakowa.

Forester 2.0 XC 2006 -> LPG BRC Sequent 24

 

Wg szpeców od Subaru samochód na gazie dostaje zbyt bogatą mieszankę i dławi go czasem. Firma która zakładała gaz ok 3tys km temu nie potrafi sobie z tym poradzić.

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

AN

 

Ja zakladalem brc do mojego forka na wiosne w .... (chyba moge podac, nie jest to konkurencja dla SIP) w firmie http://www.mexol.pl/. Jak na razie działa bez problemu.

Robiłes regulacje zaworów, moze to nie jest kwestia instalacji ??

 

--

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakladalem brc do mojego forka na wiosne w .... (chyba moge podac, nie jest to konkurencja dla SIP) w firmie http://www.mexol.pl/. Jak na razie działa bez problemu.

Robiłes regulacje zaworów, moze to nie jest kwestia instalacji ??

 

--

MM

 

Dzięki - spróbuję.

Problem zauważyłem na lpg. Przebieg 55tys, serwisowane w ASO - nie ma wskazań do regulacji zaworów.

 

--

an

 

PS. złapałem jeszcze ten wątek -

http://www.forum.sub...rpm-cos-nowego/

i przypuszczam, że tutaj coś może być nie halo....

Edytowane przez toian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. złapałem jeszcze ten wątek -

http://www.forum.sub...rpm-cos-nowego/

i przypuszczam, że tutaj coś może być nie halo....

 

Przechodziłem przez to 2 razy, za pierwszym razem jeszcze na gwarancji powiedzieli, że wrzucli nowy soft, za drugim razem restart kompa (odłączenie aku na kilkanascie min) rozwiązał problem. Ale to było na benzynie, na lpg, odpukać, takiego problemu jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Koltec to jest jednak problem???

Żaden problem, tylko trzeba wiedzieć do kogo zapukać jeżeli jest z nią problem .

 

A do kogo należy zapukać w takim przypadku?

 

Do kogoś, kto zmagazynował już nieprodukowane wtryskiwacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże w ogarnięciu tematu:

W wolnossącym hawku 2,0 (160KM) jest od nowości instalacja teleflex gfi. No i od ok tygodnia auto (prztyczek przełaczony na gaz) zuzywa tylko benzynę. Zbiegło się to z zatankowaniem butli do pełna. Kontrolki się świecą wszystkie na zielono wskazując pełną butlę. No a wskazówka benzyny szybciutko opada.Tak w ogóle auto pali ok 18ltr/100 .Czy to benzyna czy gaz. Check sie nie swieci. FreeSSM nie pokazuje zadnych błędów.Jedyne co zrobiłem do tej pory to odpiąłem na chwilę klemę.Ale nie pomogło.

Jestem umówiony w Krakowie na inspekcje tej instalki ale dopiero poczatkiem lipca. Może znacie jakiś"myk" zeby cyklon znowu zaczął płynąć do cylindrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ogólna - jeżeli macie wlewy lpg pod klapką to sprawdźcie, czy przypadkiem w nadkolu nie zbiera wam się woda. U mnie niestety woda po deszczu się zbierała i nadkole poszło do roboty. Zabezpieczyłem wlew silikonem, zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Proszę o poradę. Zastanawiam się nad instalacją gazową do Forka 2.0 z 2008 roku, przebieg 153tys.

Szukam opinii, polecanej wersji instalacji, kosztów i firmy która zrobi to dobrze.

Auto w perfekcyjnym stanie, serwisowane w Aso. Pytanie czy instalacja gazowa nie wpłynie ujemnie na kondycję silnika.

Za wszystkie porady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...