Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Subarki na gazie chodz super tylko trzeba zalozyc dobra instalacje w dobrym warsztacie polecam STAG4,listwy Hana200 i reduktor w zaleznosci od mocy na 150KM,250KM lub 300KM jesli to zrobi super warsztat to bedzie super chodzilo zalozylem tal zonie w imprezie i smiga ,ze lol moge polecic warsztat w K-cach

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheriff - a z Twojej praktyki jak wygląda praca H6 na lpg i koszty z tym związane? Bo ile głosów, tyle opinii mam wrażenie.. Chodzi mi o słynną regulację zaworów i wypalanie gniazd zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheriff - a z Twojej praktyki jak wygląda praca H6 na lpg i koszty z tym związane? Bo ile głosów, tyle opinii mam wrażenie.. Chodzi mi o słynną regulację zaworów i wypalanie gniazd zaworowych.

 

Tak na prawde nie wiem bo zrobilem dopiero 10kkm. Koszty na razie zerowe - raz wywalilo checka, ktorego skasowalem :). Jezdzi idealnie, srednie spalanie 13,5 lpg/100km. Na podstawie wywiaadu z kilkoma uzytkownikami oraz moim serwisem (ktory ustawial zawory w poprzednim H4) na podstawie mojego stylu jazdy nie powienienem miec z tym problem <70kkm, Wg kalkulacji jezeli nawet bedzie to 70kkm lub ciut mniej to i tak mi sie opłaci :).

Znam jeden przypadek wymiany/naprawy glowicy, ale auto zrobilo 120kkm bez zagladania i dosc dlugo jezdzilo na zle ustawionych zaworach. Tak na prawde nie znalazlem mimo, ze szukalem intensywnie przyapdkow gdy ktos musial ustawiac zawory <50kkm z racji lpg - oczywsicie poprawnie zalozonej i serwisowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za posta. Dojrzewam do decyzji o zmianie auta i kusi mnie zafundowanie sobie troche mocy przy jednoczesnym ekonomicznym uzytkowaniu. Mam tez wrazenie,ze o dobre H6 w okreslonej kwocie może byc latwiej niz o dobre 2.5na czy Forka 2.5xt..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, czy można z samochodu wymontować instalcję gazową ?? dodam że to stag4, nowe ale dosłownie nowe wtryski hana, butla w bagażniku i czy istnieje możliwość sprzedaży taiej instalacji, będę wdzięczny za odpowiedz

Edytowane przez antikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, czy można z samochodu wymontować instalcję gazową ?? dodam że to stag4, nowe ale dosłownie nowe wtryski hana, butla w bagażniku i czy istnieje możliwość sprzedaży taiej instalacji, będę wdzięczny za odpowiedz

Spokojnie mozna wyjac albo to ci zrobi jakis gazownik albo samemu troche zabawy ale spoko da rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, czy można z samochodu wymontować instalcję gazową ?? dodam że to stag4, nowe ale dosłownie nowe wtryski hana, butla w bagażniku i czy istnieje możliwość sprzedaży taiej instalacji, będę wdzięczny za odpowiedz

Spokojnie mozna wyjac albo to ci zrobi jakis gazownik albo samemu troche zabawy ale spoko da rade :)

no właśnie chcę wywalić i chętnie bym może komu oddał tą instalację, mam 3 samochody w domu i teraz ten głównie stoi ewentualnie śmigam w weekend a gazu totalnie nie używam a do tego kupiec co przychodzi to zawsze marudzi że gaz, i chodzi mi właśnie po głowie wywalenie tym bardziej że zrobiłem regulację zaworów i na gazie nie jeździłem, może ktoś chętny na taką instalację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, czy można z samochodu wymontować instalcję gazową ?? dodam że to stag4, nowe ale dosłownie nowe wtryski hana, butla w bagażniku i czy istnieje możliwość sprzedaży taiej instalacji, będę wdzięczny za odpowiedz

Spokojnie mozna wyjac albo to ci zrobi jakis gazownik albo samemu troche zabawy ale spoko da rade :)

no właśnie chcę wywalić i chętnie bym może komu oddał tą instalację, mam 3 samochody w domu i teraz ten głównie stoi ewentualnie śmigam w weekend a gazu totalnie nie używam a do tego kupiec co przychodzi to zawsze marudzi że gaz, i chodzi mi właśnie po głowie wywalenie tym bardziej że zrobiłem regulację zaworów i na gazie nie jeździłem, może ktoś chętny na taką instalację ??

 

Wywalić możesz, ale legalnie jej nikt nie zamontuje(-nie zarejestruje), ewentualnie na części lub na podmiankę do auta które już było zagazowane.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, czy można z samochodu wymontować instalcję gazową ?? dodam że to stag4, nowe ale dosłownie nowe wtryski hana, butla w bagażniku i czy istnieje możliwość sprzedaży taiej instalacji, będę wdzięczny za odpowiedz

Spokojnie mozna wyjac albo to ci zrobi jakis gazownik albo samemu troche zabawy ale spoko da rade :)

no właśnie chcę wywalić i chętnie bym może komu oddał tą instalację, mam 3 samochody w domu i teraz ten głównie stoi ewentualnie śmigam w weekend a gazu totalnie nie używam a do tego kupiec co przychodzi to zawsze marudzi że gaz, i chodzi mi właśnie po głowie wywalenie tym bardziej że zrobiłem regulację zaworów i na gazie nie jeździłem, może ktoś chętny na taką instalację ??

 

Wywalić możesz, ale legalnie jej nikt nie zamontuje(-nie zarejestruje), ewentualnie na części lub na podmiankę do auta które już było zagazowane.

Jesli mu to firma wywali co robi autogaz to spokojnie mozna zamontowac i bedzie autoryzacja jesli samenu wawali to niestety juz tylko na czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mu to firma wywali co robi autogaz to spokojnie mozna zamontowac i bedzie autoryzacja
O ile sie orientuję to nie jest prawda. Też tylko na części, nie dotyczy zbiornika. Ten ma swoją homologacje i paszport.
Wymienia się gniazda na inne, z twardszego materiału
no to jest wymiana, utwardzanie musi polegać na innych czarach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sherif - ile kosztuje instalacja do H6?

 

Zaplacilem 3500 (KME, Hana, red KME Gold, zbiornik cos kolo 70l w kole)

Wczoraj oddałem OBK do zagazowania ,mój gazownik wyliczył 3700zł z lubryfikacją ,butlą 70l i schowanym wlewem pod klapką.Reszta podobnie ,tylko Hana zielone i Stag4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sherif - ile kosztuje instalacja do H6?

 

Zaplacilem 3500 (KME, Hana, red KME Gold, zbiornik cos kolo 70l w kole)

Wczoraj oddałem OBK do zagazowania ,mój gazownik wyliczył 3700zł z lubryfikacją ,butlą 70l i schowanym wlewem pod klapką.Reszta podobnie ,tylko Hana zielone i Stag4.

 

Ceny sa zblizone, ja mialem wybor KME lub Stag w tej samej cenie. Hana miala byc niebieska ... tak powiedzieli, ale do tych aut wg katalogu wlasnie powinna byc zielona i tak mi zalozyli. Wlew tez mam pod klapka bo to najwygodniejsze rozwiazanie dla obu stron :). Ile Ci wchodzi do tego zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podgieciu wchodzi 58l, ale ja mam niecale 70l, co skolo 64l chyba.

Lubryfikacja IMO jest zbedna, myslalem o takim cpecyfiku co sie sotryskuje do zbiornika lpg co jakis czas, ale to tez podobno pic na wode. Moj serwisant, ktory sam jezdzi na lpg powiedzial mi, ze juz lepiej zrobie do auta jak raz na jakis czas przegonie go na noPb.

Pochwal sie za jakis czas jak wrazenia i spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...