Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! ;)

 

Od 2 lat posiadam Subaru Legacy 94r. 1.8 boxer, przebieg 73tys (nie, nie zwariowałem, taki jest faktyczny przebieg, auto sprowadzone z Belgii od kolegi ojca, stało parenaście lat po przejechaniu 50tys). Nadeszły studia, praca 20km od domu a spalanie ~10l benzyny na 100km nie zachęca. Nie chcę sprzedawać mojego Subaru dlatego też pomyślałem o gazie. Co o tym myślicie ? Opłaca się wrzucić gaz do tak wiekowego samochu? Nie będzie żadnych komplikacji? Możecie polecić konkretny warsztat na śląsku, który zajmuje się instalacją gazu? Dziękuje za wszystkie p/odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci się cacuszko trafiło. Pogratulować. :ok:

Ja swój gaz instalowałem w Jastrzębiu u Stalmacha. Robił już trochę Subaraków, sam ma Tribecię na LPG. Jest solidny i uczciwy, choć trochę mrukowaty. Spokojnie go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tyle palil to cos gazownicy spierniczyli, masz bardzo proste ogazowanie bo na 1 wtrysk ,18-20 to palilo kiedys moje bydle jakim byl Jeep,majacy poj.4 L ktorym pomykalem w roznych miejscach

 

Jakby palil tyle to gazownicy cos spierniczyli bo masz proste rozwiazania,tyle to palilo moje bydle Jeep 4L ktorym pomykalem w roznym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę zawieźć samochód już na instalację, wybrałem AUTO-MIX w Skrzyszowie http://www.gazautomix.pl/. Jeden z najbardziej renomowanych salonów na śląsku, podobno biorą sporo kasy za robotę, ale cóż wychodzę z założenia iż jak chcę mieć zrobione coś dobrze - muszę zapłacić. Będę miał instalację 4 generacji, podobno żadnych spadków mocy i niewielka różnica w ilości spalanego gazu. Zobaczymy co z tego będzie ;)

 

Dzwoniłem również do innych salonów w mojej okolicy i chcieli wrzucić mi 2 generację mówiąc, że będzie palić co najmniej o 30 do 40% więcej gazu + na pewno będą spadki w mocy - więc podziękowałem i wybrałem Skrzyszów.

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę zawieźć samochód już na instalację, wybrałem AUTO-MIX w Skrzyszowie http://www.gazautomix.pl/. Jeden z najbardziej renomowanych salonów na śląsku, podobno biorą sporo kasy za robotę, ale cóż wychodzę z założenia iż jak chcę mieć zrobione coś dobrze - muszę zapłacić. Będę miał instalację 4 generacji, podobno żadnych spadków mocy i niewielka różnica w ilości spalanego gazu. Zobaczymy co z tego będzie ;)

 

Dzwoniłem również do innych salonów w mojej okolicy i chcieli wrzucić mi 2 generację mówiąc, że będzie palić co najmniej o 30 do 40% więcej gazu + na pewno będą spadki w mocy - więc podziękowałem i wybrałem Skrzyszów.

 

Co o tym sądzicie ?

Co w/g ciebie znaczy duzo za robote ? ile powiedzieli ci za 4 generacje 1 wtryskowa calosc?wiele jest naprawde dobrych firm co robia instalacje ,moze ta ktora wybrales tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich galerie to nie wróżę żadnej rewelacji. Poza tym dokładnie obejrzeli samochód przed montażem? Na pewno wiedzą, że robią monowtrysk z osprzętem Hitachi? Jeśli w ogóle wstawią 4 generację (w co wątpie) to ciekaw jestem jak to będzie pracować. Fajnie byłoby jakbyś wrzucił zdjęcia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to Subaru jest czymś więcej dla Ciebie niż tylko zwykłym samochodem :)

Wybrałeś bardzo dobrze ;)

Szkoda sprzedawać takie cacko, z tak małym przebiegiem (73k). Pomyślałem że wrzucę gaz, nowy tłumik, następnie dobre audio i potem to już z górki (przyciemniane szyby tył, nowa sportowa kierownica, być może skóra na siedzeniach) :yahoo:

 

Co w/g ciebie znaczy duzo za robote ? ile powiedzieli ci za 4 generacje 1 wtryskowa calosc?wiele jest naprawde dobrych firm co robia instalacje ,moze ta ktora wybrales tez

Ogólnie powiedzieli 2950zł + bodajże 150zł za zbiornik w kole zapasowym

 

Patrząc na ich galerie to nie wróżę żadnej rewelacji. Poza tym dokładnie obejrzeli samochód przed montażem? Na pewno wiedzą, że robią monowtrysk z osprzętem Hitachi? Jeśli w ogóle wstawią 4 generację (w co wątpie) to ciekaw jestem jak to będzie pracować. Fajnie byłoby jakbyś wrzucił zdjęcia instalacji.

Patrzysz na galerie ? Człowieku...liczą się umiejętności. Jutro jadę z samochodem, obejrzą, porozmawiamy i jak wszystko będzie mi pasowało to oddam je w ich ręce. Powiedziałem jaki mam samochód, jakie są jakiego parametry i stwierdzili że 4 generacja. Zobaczymy jutro :)

Edytowane przez americandolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to Subaru jest czymś więcej dla Ciebie niż tylko zwykłym samochodem :)

Wybrałeś bardzo dobrze ;)

Szkoda sprzedawać takie cacko, z tak małym przebiegiem (73k). Pomyślałem że wrzucę gaz, nowy tłumik, następnie dobre audio i potem to już z górki (przyciemniane szyby tył, nowa sportowa kierownica, być może skóra na siedzeniach) :yahoo:

 

Tego czegoś mi w Twym Subaru brakuje... :(

 

Co w/g ciebie znaczy duzo za robote ? ile powiedzieli ci za 4 generacje 1 wtryskowa calosc?wiele jest naprawde dobrych firm co robia instalacje ,moze ta ktora wybrales tez

Ogólnie powiedzieli 2950zł + bodajże 150zł za zbiornik w kole zapasowym

 

:huh::o

Ojoj trochę dużo mimo wszystko jak na sekwencje do takiego auta ( z całym szacunkiem dla Twego S.L)

Niedawno była dyskusja o LPG do H6 i forumowicze mówili, że płacili za indywidualnie dobraną sekwencję ok 3600PLN do Legacy MY06 z topowym motorem 3.0 H6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czegoś mi w Twym Subaru brakuje... :(

Wszystko w swoim czasie ;) A odnośnie ceny gazu zobaczymy co mi jutro zaśpiewają :P apropo można gdzieś założyć na forum swój dziennik z Subaru ?

 

Tego mi brakuje :(

AWD-Sub.gif

 

Bo pyzatym masz pięknego klasyka :)

I nie daj sobie przedziurawić zderzaka/błotnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar jak Subaru to zdecydowanie napęd na 4 łapy,w Twoim właśnie tego brakuje a jest pokazane na zdjęciu. ;)

I jak przedziurawić zderzak/błotnik ?

Chodzi o umieszczenie zaworu napełniania zbiornika gazu w aucie,nie pozwól aby to umieścili w wymienionych miejscach,tylko pod klapką wlewu paliwa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar jak Subaru to zdecydowanie napęd na 4 łapy,w Twoim właśnie tego brakuje a jest pokazane na zdjęciu. ;)

I jak przedziurawić zderzak/błotnik ?

Chodzi o umieszczenie zaworu napełniania zbiornika gazu w aucie,nie pozwól aby to umieścili w wymienionych miejscach,tylko pod klapką wlewu paliwa.

 

Cybelku dziękuje za wytłumaczenie mojego toku myślenia koledze americandolar :)

 

A jeśli za umieszczenie pod klapką krzykną za dużo PLN to powiedz aby umieścili Ci w tym miejscu

WRX-STI-tyl.jpg

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar jak Subaru to zdecydowanie napęd na 4 łapy,w Twoim właśnie tego brakuje a jest pokazane na zdjęciu. ;)

I jak przedziurawić zderzak/błotnik ?

Chodzi o umieszczenie zaworu napełniania zbiornika gazu w aucie,nie pozwól aby to umieścili w wymienionych miejscach,tylko pod klapką wlewu paliwa.

 

ahh faktycznie, nie pomyślałem o tym... DZIĘKI WIELKIE PANOWIE !!!! :) :) :) A co do napędu na przód to zmienić już się tego raczej nie da prawda ? Wiem, że subaru to praktycznie zawsze napęd na 4, ale cóż - nie u mnie :( Znaczy że mam gorszego Suba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@americandolar jak Subaru to zdecydowanie napęd na 4 łapy,w Twoim właśnie tego brakuje a jest pokazane na zdjęciu. ;)

I jak przedziurawić zderzak/błotnik ?

Chodzi o umieszczenie zaworu napełniania zbiornika gazu w aucie,nie pozwól aby to umieścili w wymienionych miejscach,tylko pod klapką wlewu paliwa.

 

ahh faktycznie, nie pomyślałem o tym... DZIĘKI WIELKIE PANOWIE !!!! :) :) :) A co do napędu na przód to zmienić już się tego raczej nie da prawda ? Wiem, że subaru to praktycznie zawsze napęd na 4, ale cóż - nie u mnie :( Znaczy że mam gorszego Suba ?

 

Nie! Masz po prostu bardzo nie typowego Suba :) Nietuzinkowego oryginalnego ;)

 

Śmiało możesz zakładać wątek w nielegalu :P:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić FWD => 4WD bez większego problemu.

 

W jaki sposób? Ile to kosztuje? Czy zwykły mechanik poradzi sobie z czymś takim? Co daje napęd na 4koła? Ciężej się prowadzi?

 

Najlepiej kupić "dawcę", przekładasz skrzynię, dyfer, tylne zawieszenie.

Dawca najlepiej, aby miał taką samą skrzynię biegów (koszt takiego nie wiem: miedzy 1 a 2k pln).

Jeśli trafisz na kombi w manualu to będziesz miał dodatkowy bajer w postaci "turbo dla ubogich" czyli reduktor.

Zwykły mechanik powinien sobie poradzić.

Pewność prowadzenia, przyczepność. W zimie na śniegu praktycznie żadna "ośka" nie ma startu.

Prowadzi się zdecydowanie lepiej, auto jest bardziej przewidywalne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem również do innych salonów w mojej okolicy i chcieli wrzucić mi 2 generację mówiąc, że będzie palić co najmniej o 30 do 40% więcej gazu + na pewno będą spadki w mocy - więc podziękowałem i wybrałem Skrzyszów.

 

Co o tym sądzicie ?

Co o tym sądzę? Że chyba nie za bardzo znają się na robocie. Miałem kilka aut z drugą generacją, ale takich "parametrów" nie miało żadne z nich. Max. większe zużycie gazu, to miałem 10%, podobnie spadek mocy.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem również do innych salonów w mojej okolicy i chcieli wrzucić mi 2 generację mówiąc, że będzie palić co najmniej o 30 do 40% więcej gazu + na pewno będą spadki w mocy - więc podziękowałem i wybrałem Skrzyszów.

 

Co o tym sądzicie ?

Co o tym sądzę? Że chyba nie za bardzo znają się na robocie. Miałem kilka aut z drugą generacją, ale takich "parametrów" nie miało żadne z nich. Max. większe zużycie gazu, to miałem 10%, podobnie spadek mocy.

Dlatego wybrałem inny salon, do którego zaraz się wybieram z moim wyjątkowym subem :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...