Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka...czytam najnowsze GT i tam na str 89 jest krotki tescik LAncera Sport. Podaja, ze dwulitrowy silnik o mocy 135KM rozpedza ta rakiete do setki w 8,9....

 

Troszke mnie to zaciekawilo, wiec spojrzalem na strone mistubishi i tam jest jak byk napisane ze ma 9,6 ;) Kaczka dziennikarska czy co innego? Bo faktycznie w przyspieszenie podane przez GT wierzyc mi sie nie chce (Primerqa 150KM ma ponad 9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GT maja dosyc dobry sprzet pomiarowy a nawet bardzo dobry tylko zastanawia mnie czy nie mozna go w pewien sposob oszukac np. mocnym startem z piskiem opon. Poza tym duzo musi zalezec takze od nawierzchni jezdni gdzie mierza osiagi, wystarczy przeciez odrobina gorki i juz wyniki sa z dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotki tescik LAncera Sport. Podaja, ze dwulitrowy silnik o mocy 135KM rozpedza ta rakiete do setki w 8,9....

 

Jeździłem tym kiedyś kawałek, i bardziej wierzę w to fabryczne 9.6 (a i to jest b.optymistyczne). Subiektywnie Lancer 2.0 jest w każdym razie dużo bardziej wołowaty od Yarka... przynajmniej w takim zakresie do 100-120.

 

Edit: plus to, o czym pisze Milek ;-) - jesli to jest wynik własnego pomiaru, a nie efekt sklerozy i/lub nieuwagi przy wpisywaniu danych fabrycznych :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi mniejszymi SUVami tej marki na S i dalej gjong-gjong (ależ egzotyka) to teraz TOPR pomyka - niedawno jeździli Foresterami ale pewnie na dziś Forek za mało niszowy jest wiec to woleli.

GOPR też ma SsangYong, ale Rexton

Woleliby pewnie Defendery, ale jakoś nie chcieli dawać :wink:

Na razie jeździ i nie słyszałem żeby się psuł, a na pewno jest użytkowany znacznie ciężej niż przeciętnie.

 

Z ciekawostek: znalazłem gdzieś, że mają manualne skrzynie Borg Warner T5 - takie jak Sierra Cosworth 2WD :shock:

+ oczywiście jakaś skrzynka rozdzielcza.

 

P6241861m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GT maja dosyc dobry sprzet pomiarowy a nawet bardzo dobry tylko zastanawia mnie czy nie mozna go w pewien sposob oszukac np. mocnym startem z piskiem opon.

 

Sprzetu nie mozna oszukac :) Tylko trzeba umiec go obslugiwac i ... w miare ogarniac mierzony samochod.

 

Ciekawostka...czytam najnowsze GT i tam na str 89 jest krotki tescik LAncera Sport. Podaja, ze dwulitrowy silnik o mocy 135KM rozpedza ta rakiete do setki w 8,9....

 

Troszke mnie to zaciekawilo, wiec spojrzalem na strone mistubishi i tam jest jak byk napisane ze ma 9,6 ;) Kaczka dziennikarska czy co innego? Bo faktycznie w przyspieszenie podane przez GT wierzyc mi sie nie chce (Primerqa 150KM ma ponad 9)

 

A to 8,9 jest w osigach producentach, czy osiagach zmierzonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 4:00am z nudów przegladalem w pracy magazyny motoryzacyjne i w którymś (nie pamietam tytułu) było napisane "cosik" o "san jongu", a w szczególności, że niezbyt pozytywnie wypadły crash testy - jakos tak zabardzo sie zgniata. Natomiast w "auto motor i sport" przeczytałem:

 

A8 (przynajmniej to nowe) nie jest takie teges na autostradzie. A dokładnie to tempomat "działa" coś nie teges :neutral: Oto wybrane fragmentu z artykułu "Bliskie spotkania"

ZŁA REAKCJA AUDI. 1: Skoda Fabia zjeżdża na "nasz" pas ruchu. 2: 1,0s mimo że Fabia już zmieniła pas, Audi nadal przyspiesza. 3: 2,0s A8 nadal nie hamuje. 4: 4,0s auto wreszcie hamuje, ale zbliża się niebezpiecznie do poprzedzającego pojazdu.(...)

 

(...)Tylko interwencja kierowcy (w szóstej sekundzie) chroni Audi A8 przed objęciamiem na poprzedzający pojazd.

Tu najlepiej wypadł Merc(/s)edes klasy S :mrgreen: :razz:

 

Co do "kalendarza samochodowego" na nowy rok to w lutym 2007r. ma się ukazać nowy Jarek TS (może WIS się pokusi :mrgreen: ) We wrześniu 2007r. Nissan ma wypuścić nowego Skyline GTR. Tribeca w dieslu również we wrześniu, a nowa impreza w październiku 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...