Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

S-Max to jedyny van którego chciałbym mieć :-) Fajnie, że Ford zdecydował się wprowadzić go obok Galaxy do produkcji.

 

No właśnie, jak zobaczyłem na początku obok siebie Galaxy i S-Maxa, to z politowaniem pomyślałem o Fordzie. Po co 2 prawie takie same modele? Ale jednak pracują tam łebskie chłopaki, zrobili hot hatcha i typowe bujando, tylko że oba są do siebie podobne. Oby się klienci pokapowali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Max to jedyny van którego chciałbym mieć :-) Fajnie, że Ford zdecydował się wprowadzić go obok Galaxy do produkcji.

 

No właśnie, jak zobaczyłem na początku obok siebie Galaxy i S-Maxa, to z politowaniem pomyślałem o Fordzie.

 

E tam, nie znaczie się, jedyny fajny van to Transit WRC :twisted::mrgreen:

 

wrctransitxd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z nim ?

 

S80 wygrywa w kategorii "nudny jak flaki z olejem" oraz "naszpikowany nikomu niepotrzebna elektronika" :roll:

 

 

Choc i tak najbardziej mnie rozbroil system "Follow me home" Saaba. Na stronie www najpierw byl wielki wstep, ze jest to jedyne w swoim rodzaju rozwiazanie, nowatorskie, genialne i wogole cud ze dodaja to za darmo. Okazalo sie ze chodzi o to, ze po zgaszeniu silnika i zamknieciu samochodu, swiatla swieca sie jeszcze przez tam minute czy dwie, zeby mozna bylo trafic do drzwi wejsciowych :lol:

 

I ja sie pytam: po cholere to komu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merol już od jakiegoś czasu daje ten bajer ze światłami, które zostają włączone po wyłączeniu samochodu. Fajne jest to, że działa to chyba na jakiś czujnik - jak masz włączone światła w dzień i wyłączasz samochód, to się wyłączają, a w nocy - zostają włączone.

 

Z innej beczki - za sprawą michala miałem okazję przejechać się wczoraj najnowszym RS4. Wrażenia:

- fotele masakrycznie dobre. Wiedziałem, że w STI MY'06 jest kanapa, ale wczoraj się załamałem :twisted:;

- kierownica - miód. Nie śliska skóra, tylko taki rajdowy zamsz. Rewelacja;

- gang silnika dobry, ale tylko wówczas, jak silnik wejdzie ostro na obroty i słucha się tego z zewnątrz;

- niewyłączalne ESP - trudno samochód zmusić od pójścia bokiem. Chociaż michalowi już się udaje :mrgreen:;

- kompletnie nie mogę się przyzwyczaić do silnika wolnossącego. Nawet wczoraj dałem ciała, bo jadę tak tym RS4, zmieniam bieg i nie czuję opóźnienia, ani strzału w plecy po włączeniu suszarki. I zamiast od razu przypomnieć sobie, że tam jest 4.2FSI, zapytałem, co to za podtrzymanie turbiny tam zamontowali :oops::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Milek, widzę że chyba tylko Ty wiesz w czym tkwi fenomen marki Volvo.

 

A czym VOLVO różni się od Audi czy Mercedesa? Hmm chyba lepiej zapytać w czym Audi i Mercedes nie dorasta do pięt Volvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby system RAB - układ wczesnego przygotowania do uruchomienia hamulcó. Przy nagłym zwolnieniu pedału gazu kontrola trakcji i system powoduje zbliżenie klocków hamulcowych do tarcz w celu skrócenia czasu reakcji przy gwałtownym hamowaniu.

 

System monitorowania martwego pola. Podczas wyprzedzania jeśłi w martwym polu znajduje sie pojazd system reaguje i sugnalizuje ten fakt poprzez zapalanie lampki w słupku.

 

Bezpieczny silnik. Silnik jest wykonany z ruchomych elementów, które podczas kolizji absorbują siły zmniejszajać ryzyko wystąpienia obrażeń.

 

I Można tak wymieniać aż do znudzenia.

 

No i VOLVO ma duszę tak jak Impreza, a Mercedes? Auto dla snoba i w dodatku się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...