Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

... Silnik jest wykonany z ruchomych elementów...

 

No to bajerka jest. :lol:

 

Chodziło mi o to że w trakcie kolizji dzięki modułom silnik zmienia swój kształt i położenie pochłaniając energię zderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu żadnych rewolucyjnych rozwiązań nie widzę... :roll:

 

Bezpieczny silnik. Silnik jest wykonany z ruchomych elementów, które podczas kolizji absorbują siły zmniejszajać ryzyko wystąpienia obrażeń.

 

...a to jest jakiś marketingowy bełkot.

 

No i VOLVO ma duszę tak jak Impreza

 

Stare Volviaki może i miały duszę - ale nowe ? No way...

 

Mercedes? Auto dla snoba i w dodatku się psuje.

 

Oj tak...kochamy stereotypy...przecież Volvo to tak naprawdę Ford ;-)

 

Akurat od lat to Mercedes klasy S jest prekursorem wielu rozwiązań mających zastosowanie później w innych klasach pojazdów (poduszki, ABS, ESP itd...)

Podkreślam, że nie jestem fanem Mecedesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj tak...kochamy stereotypy...przecież Volvo to tak naprawdę Ford ;-)

 

Akurat od lat to Mercedes klasy S jest prekursorem wielu rozwiązań mających zastosowanie później w innych klasach pojazdów (poduszki, ABS, ESP itd...)

Podkreślam, że nie jestem fanem Mecedesów.

 

Chciałbym mieć takiego Forda. I jeszcze mi powiesz, że ABS, czy pasy bezpieczeństwa jako pierwszy zastosował Mercedes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mi powiesz, że ABS, czy pasy bezpieczeństwa jako pierwszy zastosował Mercedes?

 

ABS po raz pierwszy w samochodach seryjnych pojawił się w klasie S w 1978 roku.

(Wcześniej system był oferowany jako opcja dla tylnej osi w Cadillacku Eldorado w 1970 roku.)

 

Co do pasów - zgadzam się - pierwszy raz pojawiły się na masową skalę w Volvo Amazon.

(Ale wcześniej o pasach nic nie pisałem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volvo jest dosc komfortowe.... o niebo lepsze od vectry, ktora mialem jakis czas temu (wiem, prawie wszystko jest lepsze od vectry :) solidnie wykonane, mnostwo ciekawych rozwiazan (schowki, mocowania bagazu i takie tam)

 

ale i tak subaru is da best :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, odwal sie od Vectry !!! :P Jest swietna i kropka

 

A nowe S80 w najmocniejszym wariancie jest ciekawym autem, w koncu wyladnialo, jest super bezpieczne, wygodne nawet szybkie ale.... nie dla mnie. Moim zdaniem auto dla dojrzalego biznesmena.

Co bym wolal... Volvo, Merca czy Audi w tej samej klasie? Ciezki orzech do zgryzienia

 

Ps. WRC fan, zaskakujesz mnie. Czy jest cos czego ty nie wiesz o motoryzacji i jej historii? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi o to że w trakcie kolizji dzięki modułom silnik zmienia swój kształt i położenie pochłaniając energię zderzenia.

 

Należy zadać sobie pytanie: I co z tego? Magia Volvo skończyła się na serii 700, później były to tylko zwykłe dupowozy, do tego okrutnie nudne. Może i bezpieczne, może i nowoczesne, ale robione przez i dla ludzi bez cojones. Poza tym, to tylko Ford.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi o to że w trakcie kolizji dzięki modułom silnik zmienia swój kształt i położenie pochłaniając energię zderzenia.

 

Należy zadać sobie pytanie: I co z tego? Magia Volvo skończyła się na serii 700, później były to tylko zwykłe dupowozy, do tego okrutnie nudne. Może i bezpieczne, może i nowoczesne, ale robione przez i dla ludzi bez cojones. Poza tym, to tylko Ford.

Volvo moze i bylo super, ale to juz sie konczy. Przyklad XC90 - topowe wyposazenie, szmery bajery. Nowka salonowa, w ciagu dwoch lat, dwa razy zawias wymieniany, dwa razy skrzynia, cos z silnikiem i jakies drazki w ukl. kierowania co to mialy sie popsuc w najgorszym momencie, tarcze tez wymieniano, zepsula sie nawet klapka od wlewu paliwa :mrgreen: Moje 12 letnie GT zadziej stalo w serwisie.

 

Odnosnie tego 'walk me home' jak kupowalem clio 3 lata temu moglem sobie dokupic i wcale nie w topowej wersji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnosnie tego 'walk me home' jak kupowalem clio 3 lata temu moglem sobie dokupic i wcale nie w topowej wersji. :wink:

 

Jak kiedykolwiek zrobią prawdziwe "walk me home", tzn. że samochód odprowadzi cię pod drzwi, a potem wróci do garażu, to sobie takie cuś zanabędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym aktualnie minusem Volvo jest to, że to ... Ford. No ale cóż, takie czasy...

 

To chyba akurat plus, biorac pod uwage, ze Volvo swietnie bazuje na stereotypach. Obecne modele nie sa ani najbezpieczniejsze jak to kiedys bywalo, za to z pewnoscie sa bardzo awaryjne (przekartkowalem swoja historie: na 14 wypozyczen, 6 aut wrocilo w pierwszym tygodniu na lawecie, a cala reszte nekaly drobne usterki - DRAMAT).

 

A słuchajcie, wiadomo co z TVR'em? Gdzie będzie przeniesiona produkcja i co bracia kamraci kombinują?

 

Do Polski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym aktualnie minusem Volvo jest to, że to ... Ford. No ale cóż, takie czasy...

 

To chyba akurat plus, biorac pod uwage, ze Volvo swietnie bazuje na stereotypach. Obecne modele nie sa ani najbezpieczniejsze jak to kiedys bywalo, za to z pewnoscie sa bardzo awaryjne (przekartkowalem swoja historie: na 14 wypozyczen, 6 aut wrocilo w pierwszym tygodniu na lawecie, a cala reszte nekaly drobne usterki - DRAMAT).

 

A słuchajcie, wiadomo co z TVR'em? Gdzie będzie przeniesiona produkcja i co bracia kamraci kombinują?

 

Do Polski ;)

 

No właśnie, psują się. Ale wiesz dlaczego? Bo Volvo naśladuje Mercedesa jako niby wzór w klasie :mrgreen: Nowe Mercedesy są awaryjne, ale mimo to dalej ludzie sie tym nie przejmują i bazując na opinii je kupują. Volvo też ma opinię i świetny bądź co bądź image, więc awaryjnością się nie martwią.

Ale to samo jest z Jagiem. Jakie masz doświadczenia np. z X-typem? Przecież ford mondeo jest 100x lepszy. Taki 3.0 V6 Titanum, cichociemny i fajny.

 

A co do TVR' a to też słyszałem, że mają je montować na Żeraniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo też ma opinię i świetny bądź co bądź image, więc awaryjnością się nie martwią.

 

Nie raz i nie dwa jechałem po znajomego do serwisu, gdzie musiał zostawiać swoją S80-tkę...

 

No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...