Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze w sercu czulem, ze dane o srednim zuzyciu paliwa wspolczesnych aut maja niewiel wspolnego z rzeczywistoscia... no nie moze przeciez takie 535i, tj. klocek wazacy ~1800 kg i majacy ponad 300 KM pod maska, palic w miescie ~11L benzyny :biglol:

 

W moim przypadku dane o średnim zużyciu paliwa całkiem dobrze pokrywają się z danymi producenta - sprawdzane dla różnych samochodów. Za to dane pokazywane w testach np. w czasopismach motoryzacyjnych zwykle mocno odbiegają od moich wyników. Wszystko zależy od stylu jazdy i terenu w jakim się poruszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

E9. Jeden z najpiekniejszych modeli w historii i na pewno najpiekniejsze BMW.

 

Nie popisałem się :) .

 

Widziałem i słyszałem dzisiaj Mercedesa CLA 45 AMG na żywo. Nadchodzącej nowej Imprezie wyrosła spora konkurencja. Dźwiękiem nie powala, ale wygląd i dane producenta robią wrażenie.

 

 

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak interesujace rozwiazanie ! Ciekawe jak sie bedzie zachowuje w praktyce ? Czy na tyle szybko by nie walic przez chwile po oczach.

W Audi "asystent świateł drogowych" spisuje się naprawdę wyśmienicie. Oczywiście nie ma tak rozbudowanej "inteligencji" jak przedstawiona na powyższym filmie, ale także musi realizować rozpoznawanie pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, tudzież pojazdów które znajdują się przed nami. W każdym razie, polubiłem, wykorzystuję, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, niedlugo ktos mnie zabije za wiadomosci o BMW ;)

 

 

Wczoraj nastapila prezentacja pierwszego seryjnego wozu sub-marki BMW i

 

BMW i3

 

Elektryczny samochod miejski o konstrukcji nosnej z wlokien weglowych i mocy 170KM kosztuje 35.000 EUR, sprzedawany bedzie przez wybranych dealerow oraz ... przez internet. Od BMW mozna sie spodziewac pomocy przy instalacji zrodla zasilania w domu a nawet wyborze odpowiedniego carportu z panelami slonecznymi.

 

Akumulatory litowo-ionowe znajduja sie w podwoziu, dzieki czemu uzyskano niski srodek ciezkosci. Naped przenoszony jest na tylne kola, a zasieg (realny) 160km moze zostac zwiekszony przez dokupienie tzw. range extender. Tu ciekawostka: ze statystyk wynika, ze znaczna wiekszosc spoleczenstwa w Europie srednio dziennie pokonuje mniej niz 40km czyli podlaczajac samochod w nocy do gniazdka problemow z zasiegiem powinno sie dac uniknac. Jesli BMW i3 ma byc jedynym samochodem w gospodarstwie domowym, kazdy wlasciciel ma dostep do BMW serii 5, ktora moze wynajmowac bezkosztowo do dalszych podrozy.

 

We wnetrzu wykorzystuje sie tylko naturalne materialy oraz takie z odzysku, a mnogosc funkcji interaktywnych tworzy z tego samochodu niemalze smartfona :)

 

bg-top-stage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@haubi65, wiesz, powiem Ci ze odkad mieszkam w duzym miescie z dobrze dzialajaca komunikacja miejska, to gdyby nie fakt, ze jestem zapalencem motoryzacji i w moich zylach plynie olej silnikowy, to chyba najpredzej bym sie zdecydowal wlasnie na takiego typu auto. Po zakupie koszty uzytkowania sa minimalne, a do tych niewielu podrozy po miescie starcza i mocy i zasiegu. A wyglad moze i kontrowersyjny - mi sie podoba :) Wiec dla kogos, dla kogo samochod jest tylko srodkiem transportu, to super!

 

Ale ze jestem petrol head to bedzie BRZ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi-s7-001.jpg

 

Tył zalatuje mi Mercedesem CLS

A mi się kojarzy A7 ten tył z jakimś starym autem z wyścigu cannonbal i z filmow z Badem Spancerem . Ogólnie dla mnie to numer jeden designu wśród nowych aut i jako jedyne audi mi pasi.

 

audi-s7-001.jpg

 

Tył zalatuje mi Mercedesem CLS

A mi się kojarzy A7 ten tył z jakimś starym autem z wyścigu cannonbal i z filmow z Badem Spancerem . Ogólnie dla mnie to numer jeden designu wśród nowych aut i jako jedyne audi mi pasi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dopiero co dziwne i szokujące, nie rozumiem tego. Auto do upalania i zabawy dostępne tylko z automatem... Gdzieś czytałem plotki, że GT2 też będzie dostępne tylko z PDK. Czyżby ostatnim Porsche z manualem został Cayman? Byłaby szkoda, chociaż to doskonałe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mały off-top, ale przy okazji czytania informacjihttp://www.autoklub.pl/news/gymkhana-z-mini-i-higginsem,50350 poszukałem trochę i okazało się, że Gymkhana Grid European Gauntlet będzie 8 września na Lausitzringu http://www.sport1.de/de/themen/themen_specials/trackday/ z filmiku wychodzi trochę zjazd wiejskiego tuningu, ale może ktoś był na takiej imprezie i może odradzić/polecić. No i ciekawe czy Ken Block we własnej osobie byłby obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...