Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co, farma fotowoltaiczna? Ja mam 0,5 ha przygotowane, ale z funduszy mi nie przysługuje, bo mam za duży pobór mocy,  prywatnie wolę kupić Spec C, a Państwo ma to .... takie niedomówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje na cele prywatne, w granicach jakiś 20 kW, czyli tak na oko licząc ok 70 paneli

 

1 godzinę temu, chojny napisał:

Szkoda czasu, brzydko wygląda i... brzydko wygląda. :P

bardziej brzydko niż ja już nie nie da:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

Ja potrzebuje na cele prywatne, w granicach jakiś 20 kW, czyli tak na oko licząc ok 70 paneli

Ja mam 28 kW, jak znajdziesz rozwiązanie tej patowej sytuacji, to daj proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chcecie posadzkę z betonu polerowanego to robię takie rzeczy i nie jest to normalny, wyszlifowany beton budowlany B20/25, a zupełnie inny, przeznaczony do tego materiał. Mniejsze powierzchnie też nie są żadnym problemem, a efekty wykończenia 3: satyna, poler i lustro...

 

Efekt jest mniej więcej taki:

 

dark-polerowany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z branży poratuje lub wskaże trop na materiał ze zdjęcia? Masa chyba żywiczna na schody, potrzebuję na 0,1 m2 na uzupełnienie po remoncie - cokolik. Było robione w 2000 r. Kolor i faktura nie muszą być identyczne, ale zbliżone. Jedyne podobne znalazłem w markecie w sekcji elewacje, ale minimum zakupowe wiadro, ja potrzebuję 2 szklanki. 

schody-1.jpg

schody-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gourmet napisał:

Czy ktoś z branży poratuje lub wskaże trop na materiał ze zdjęcia?

 

Przy okazji mam pytanie, może ktoś się orientuje - czy są jakieś materiały, masy plastyczne itp., które dałoby się położyć na podniszczone schody drewniane  w kamienicy i w ten sposób je odnowić? Kładzenie nowych stopnic z drewna mija się z celem, bo po kilku latach schody byłyby do ponownego remontu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekk co można podpowiedzieć, ewentualnie pomóc = wrzuć kontakt na PW.

@gourmet to jest masa na bazie żywicy - poszukaj w swojej okolicy dobrej mieszalni farb do elewacji może będą mieć mieszalnię nas tynkarskich a jak nie to będą wiedzieć kto ma , inna droga poszukiwań telefon do ekipy od tynków - wskażą gdzie dystrybucja. Obecnie jest już kilka polskich producentów takich mas/tynków ozdobnych. Oficjalna nazwa tego materiału to TYNKI MOZAIKOWE

Z ogólnodostępnych firm w wydaniu pl to np. greinplast zawsze gdzieś ktoś tym robi lub handluje

http://www.greinplast.pl/produkty.html

 

jednak jeżeli będziesz miał problem z tymi 2-szklankami daj znać; widzę lokalizacja wa-wa więc może coś blisko da się ogarnąć.

 

W dniu 31.01.2018 o 23:02, Licho napisał:

Kambol, temat jest bardziej skomplikowany:

1. Przykładowa standardowa działka 1.000m2 ma ok 700m2 do podlania, czyli x 4l/m2 = 2,8m3 na raz. Ale jak są upały pow. 30°C to raz to za mało i robi się 5,6m3.

2. Gdy ktoś chce przestrzeń i wykupi 4 działki to do podlania ma 2,8m3 x4= 11,2m2 i mówi się że to za dużo. Ale jak te 4 działki kupią 4 różne osoby i każdy wylewa 2,8m3 to już niby zgodnie z przepisem, a przecież na jedno wychodzi przeliczając ile wody wylano na m2

3. Kto z właścicieli ma świadomość ile wody leje. Jak buduje się, wie że czasu na podlewanie z węża nie będzie miał, więc zamawia firmę która mu nawodnienie robi, nawet i studnię wykopie, firma ustawia czasy pracy sekcji, czasy podlewania, a właściciel zadowolony, że ogród zielony - a zapytaj go czy wie ile tej wody idzie z tego nawadniania, wtedy masz szansę zobaczyć wielkie oczy. Kiedyś nawadnianie z sikawkami wynurzalnymi było luksusem, teraz trafia pod strzechy i ... zużycie wody ogólnie rośnie

 

Leśnicy mówią że brzoza odparowuje dziennie 1m3 wody, taka natura

@Licho w tym Twoim rozumowaniu jest kluczowy błąd - nie ważne ile działek i ile metrów i ilu właścicieli = ważne ile studni to obsługuje a ilość studni i ich minimalne odległości regulują przepisy i wymiary które należy zachować jako strefy ochronne.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zachwyty nad posadzką w Castoramie. Dzisiaj byłem, przyjrzałem się i zaskoczyła mnie pajęczynka. Ta biała kreska z góry w dół to refleks od oświetlenia ledowego

Castorama.jpg

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Licho napisał:

Były zachwyty nad posadzką w Castoramie. Dzisiaj byłem, przyjrzałem się i zaskoczyła mnie pajęczynka

 

Właśnie o tym napisałem.

Tyle lat, duże obciążenia i to wytrzymuje.

Jak pojawi się pajęczynka, to nie odchodzi płatami.

A jak przerwie się posadzka np. żywiczna to może zacząć odchodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - możecie polecić sprawdzoną firmę brukarską do wykonania podjazdu, ścieżek, schodów, tarasu. Najlepiej kompleksowa usługa - projekt, materiał, robocizna. Ma być dobrze i rozsądnie finansowo.

A tak w ogóle to jakie są orientacyjne stawki z układanie kostki w Wawie ( z materiałem/bez/na gotowo) ? Dopiero startujmey z tematem i jakiś punkt odniesienia by się przydał


Okolice Wawy , ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Nie, nie... nie ma co kitrać, musi być lodóweczka  :twisted:

 Pamiętaj, że taki "skitrany" ładunek lepiej smakuje B)

 

Będziesz miał oficjalną lodówkę to żona zaraz znajdzie dla niej "lepsze" zastosowanie:)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, OWOC napisał:

Będziesz miał oficjalną lodówkę to żona zaraz znajdzie dla niej lepsze zastosowanie:)

Te lepsze to w cudzysłów wstaw bo dla nas to będzie gorsze zastosowanie jak żony się dorwą ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OWOC napisał:

 Pamiętaj, że taki "skitrany" ładunek lepiej smakuje B)

 

Będziesz miał oficjalną lodówkę to żona zaraz znajdzie dla niej "lepsze" zastosowanie:)

 

Garaż jest mój. :twisted:

 

Będzie w nim tylko trzymała swoje samochody... hm... czekaj... muszę pogadać  żoną, chyba coś źle wynegocjowałem. :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...