Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Że poziom edukacji większości  kierowców to tragedia.

Jade alarmowo mając 95 na liczniku a wszyscy widząc duże czerwone na ijoijo zatrzymuja się zamiast zjechać na pobocze. W  efekcie mam sytuacje gdzie stoją dwa auta na srodku drogi i robie szykane jak na rajdach.

 

A teraz dobre newsy

Dotacja na nowy przydzielona(760tys). Jeszcze 240 tyś brakuje do nowego auta

Z radości byłem pobiegać poraz 4 w tym roku. Zrobione 9km a chciało się więcej

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, niebieskiultras napisał:

Że poziom edukacji większości  kierowców to tragedia.

Jade alarmowo mając 95 na liczniku a wszyscy widząc duże czerwone na ijoijo zatrzymuja się zamiast zjechać na pobocze. W  efekcie mam sytuacje gdzie stoją dwa auta na srodku drogi i robie szykane jak na rajdach.

 

..

 

 

kumpel jak na karetce miał pilne sprawy na drodze krajowej szerokiej na dobre 3 tiry (dość szerokie pasy wolnobieżne) jak leciał to nie włączał sygnałów nawet- bo na środku mu się ludzie w momencie "zorientowania" co jest za nimi- zatrzymywali zero zjechania itd. ot 0-1 jak jechali itd. mówił, że to było tak patologiczne.

 

A ja głupi na tym samym odcinku nawet ze 2 razy na zatokę autobusową się zawijałem, bo akurat je miałem "pod ręka"- do głowy by mi nie wpadło dawać po hamulcu i czekać na rozwój sytuacji czy mi się prawie ~3t zapakuje w bagażnik czy się uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dymian napisał:

 

kumpel jak na karetce miał pilne sprawy na drodze krajowej szerokiej na dobre 3 tiry (dość szerokie pasy wolnobieżne) jak leciał to nie włączał sygnałów nawet- bo na środku mu się ludzie w momencie "zorientowania" co jest za nimi- zatrzymywali zero zjechania itd. ot 0-1 jak jechali itd. mówił, że to było tak patologiczne.

 

A ja głupi na tym samym odcinku nawet ze 2 razy na zatokę autobusową się zawijałem, bo akurat je miałem "pod ręka"- do głowy by mi nie wpadło dawać po hamulcu i czekać na rozwój sytuacji czy mi się prawie ~3t zapakuje w bagażnik czy się uda..

To jeat tragedia co niektórzy wyprawiają.

 

Btw karetka w dowodzie ma dmc 3.5t a nie raz nie dwa waży grubo ponad 4 tony

 

Moje czerwone waży około 16 ton ma 45 lat i 4 hamulce bębnowe co powoduje że droga hamowania jest jak pociągu towarowego.

 

Ja sygnałów dźwiękowych i świetlnych używam za każdym razem. Bo jest przykład sprzed kilkunastu lat u mnie z powiatu gdzie w nocy jechali bez dźwiękowych "dla dobra mieszkańców" w efekcie doszło do kolizji z osobowym i kierowca z osobowki miał tylu świadków że jechali bez dźwiękowych że wina kierowcy uprzywilejowanego jednoznaczna. Nic nie udało się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tu chodzi nie tylko o drogi i samochody.

W lesie z perspektywy rowerzysty także widzę ostatnio dziwne zachowania. Trzy idące osoby są w stanie zająć całą szerokość drogi, na której minęłyby się dwa samochody. Ktoś siada na pniu drzewa w najwęższym miejscu stromego podjazdu a obok jeszcze stoi drugi ktoś i pilnuje. Jakiś rowerzysta jedzie centralnie na mnie tylko dlatego, że chce zatrzymać się opierając nogę o drzewo leżące przy prawej krawędzi ścieżki. Ktoś poprawia kocyk w wózeczku akurat w przesmyku długim i szerokim na metr.

To tylko niektóre przypadki tylko z dzisiaj po 20km jazdy. Nie wiem czy ludziom kwarantanna zaszkodziła czy życie w wirtualnym świecie w sposób widoczny tępi instynkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knurek1111 napisał:

Obawiam się, że tu chodzi nie tylko o drogi i samochody.

W lesie z perspektywy rowerzysty także widzę ostatnio dziwne zachowania. Trzy idące osoby są w stanie zająć całą szerokość drogi, na której minęłyby się dwa samochody. Ktoś siada na pniu drzewa w najwęższym miejscu stromego podjazdu a obok jeszcze stoi drugi ktoś i pilnuje. Jakiś rowerzysta jedzie centralnie na mnie tylko dlatego, że chce zatrzymać się opierając nogę o drzewo leżące przy prawej krawędzi ścieżki. Ktoś poprawia kocyk w wózeczku akurat w przesmyku długim i szerokim na metr.

To tylko niektóre przypadki tylko z dzisiaj po 20km jazdy. Nie wiem czy ludziom kwarantanna zaszkodziła czy życie w wirtualnym świecie w sposób widoczny tępi instynkty...

 

no ja dziś podobne zachowania miałem na chodnikach podczas spaceru po stolicy. A, że metro budują to tam zwężka, tam ścieżka rowerowa przesunięta itd. A widziałem zachowania jak wyżej tj. 3 panów z UA idących po całej szerokości chodnika i ścieżki rowerowej, idących na czołówkę ludzi bo żadne nie pójdzie 3m jeden za drugim tylko koniecznie obok partnera itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz Zioła napisał:

jak ktoś ma Netflix i lubi Palestyńsko - Izraelskie klimaty - to dodatkowo w 3 sezonie serialu Fauda - Subaru chyba wykupiło "lokowanie produktu" :)

Zrobiliśmy z żoną powtórkę z Homeland do 7-go sezonu i śmialiśmy się, że każdy sezon "wspierała" inna marka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 09:03, Aga napisał:

Kawa... 

 

 

46b279a0-ae7b-4c7e-a268-0a557dac15f5.jpg

Hands-free czy hands bizi? :wub:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziś policja dzieliła ze mną przez krótką chwilę radość jazdy BRZetem... tzn. oni cieszyli się jadąc za mną w swoim BMW migając kolorowymi światełkami i wydając radosne dźwięki.

Później na poboczu przekazali gratulacje na piśmie wraz z kuponem na 400 PLNów i 10 pkt programu lojalnościowego :facepalm:

P.S.

Już za miesiąc nasze spotkanie (podobno) miałoby bardziej spektakularny finał :ph34r:

Edytowane przez Michał Krupa
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał Krupa napisał:

... dziś policja dzieliła ze mną przez krótką chwilę radość jazdy BRZetem... tzn. oni cieszyli się jadąc za mną w swoim BMW migając kolorowymi światełkami i wydając radosne dźwięki.

Później na poboczy przekazali gratulacje na piśmie wraz z kuponem na 400 PLNów i 10 pkt programu lojalnościowego :facepalm:


To miło, że nasza dzielna policja tak poprawia stereotyp kierowcy BMW :wub:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaca68 napisał:

Skąd tam tyle błota na pierwszym filmiku jak dookoła sucho? Specjalnie z beczkowozu polewacie? :P

Ostatnie dwa dni obficie padało i zebrało się. To podłoże gliniaste jak widać woda się zbiera w zagłębieniach. 

Sucho? Nie było sucho i to widać moim zdaniem na zdjęciu. Było mokro i po drodze też dużo błota i kałuż. Dzień wcześniej zastanawialiśmy się czy jest sens jechać tak lało i było wstretnie i zimno, a chcieliśmy kiełbaski zrobić, pogadać. Ale pogoda nam dopisała, było cieplej, a deszcz chwilami tylko padał.

Idealnie jest jeśli deszcz pada wcześniej, a w czasie wyjazdu słońce i tak było. Widać na filmiku. 

 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...