Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje Adam Malecki z "Trójki", nasz Bob pojedzie w Portugalii nową generacją Fiesty, ale niestety bez testów - powód brak czasu.

Luz, na drzwiach od stodoły też by pojechał ;)

 

 

Szkoda że bez testów, Robert jeździ na granicy i lepiej żeby ją zbadał dokładnie na testach a nie w boju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe sa rożne kombinacje np: tył w Polo WRC jest nachylony w przeciwnym kierunku ( wydaje sie ze wedle praw fizyki wręcz złe ) a tez działa i to jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fascynuje pochylenie kolumn amortyzatorów w rajdówkach. Jakby zrobić to samo w cywilnych autach to mielibyśmy prawie niezniszczalne zawieszenia :)

Podejrzewam, ze nie jest to glowny powod, bardziej chodzilo o geometrie, zwlaszcza przod przy skrecie kol, fachowo nazywane: Wyprzedzenie sworznia zwrotnicy

Duże dodatnie kąty wyprzedzenia stosuje się w bardzo szybkich samochodach sportowych.

 

Dobrze to tu widac:

P9230412s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam, ze nie jest to glowny powod, bardziej chodzilo o geometrie, zwlaszcza przod przy skrecie kol, fachowo nazywane: Wyprzedzenie sworznia zwrotnicy

Czemu więc tył też pochylają?

 

Nie wiem, za cienki jestem, ale w F1 tez sa dodatnie katy wyprzedzenia - nawet do 10 stopni, a tam rowno jak stol jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy cieszyliśmy się ze współpracy z A-style i każdy rżnięcie chciał mieć przyklejone na aucie, a teraz? Nie wiadomo jak będzie. Gdyby Kubica dysponował odpowiednimi mechanikami, pewnie od razu robiłby team bez obcego "kapitału". Zobaczymy, jak teraz chłopaki będą ogarniać temat. Oby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy cieszyliśmy się ze współpracy z A-style i każdy rżnięcie chciał mieć przyklejone na aucie, a teraz? 

Nie każdy :)

 

 

Ja jestem ciekaw czy Robert odkupił od A-Style auto bo mówiło się że M-Sport nie zdąży oddzielnego dla Roberta zbudować?

Nie sądzę, na pewno tematy były dogrywane równolegle, więc bez sensu topić gotówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pamiętajcie o tej historii jak zechcecie robić biznes z Włochami;)

Jeżeli dobrze rozumiem, to zmian w zawieszeniu nie było za bardzo - więc może charakterystyka auta pozostanie na tyle podobna, że brak testów nie będzie tragedią? Latvala w nowym Polo nie mógł się w tym roku odnaleźć na początku, tak się auto różniło - ciekawe jak będzie tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...