Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A mnie zastanawia sens rajdów przeprawowych na wyniszczenie. Od tego są rajdy terenowe. WRC powinno śmigać na normalnych drogach użytkowanych w ruchu codziennym,które mogą być pokonane przez zwykłe auto.

 

Czego dowodem jest taki klasyk jak Safari...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę po fantazjuje i zastrzegam, że to są moje przemyślenia i pobożne życzenia ;)

Może jest tak że A-Style olał Roba, bo i tak od Portugalii ma dostać nową Fiestę której już oni nie będą właścicielem. Podejrzewam że będzie własnością M-Sportu. Makaron policzył, że bez wypożyczania auta, temat się nie zapina i po swojemu olał ostatni rajd, który pewnie wiedzieli, że tani nie będzie. Maciek od razu po wycofaniu się z rajdu raczej tak pewnie mówił o Portugalii, a jakby nie mieli klepniętego auta to chyba takiej pewności by nie mieli.


 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że wynik jest wynik. I bardzo dobrze dla Prokopa, że ten wynik dowiózł. Jak ciężko prywaciarzowi o dobry występ chyba każdy wie.

Oczywiście wynik wynikiem. Ale wygrana w rajdzie przy jeździe w... hmmm takim sobie tempie podczas gdy cała konkurencja odpadła raczej wielkiej chwały nie przynosi.

Oczywiście można zadać sobie pytanie co jest wynikiem - punkty, czy jazda na kontakt z czołówką? Moim zdaniem na to składa się wszystko.

Ale gdybym miał wybierać, to wolałbym jechać na limicie i ścigać się z Ogierem na OSach niż wieźć się i liczyć, że wariaci w czołówce odpadną a ja wskoczę na "pudło" :)

 

 

up, całkiem prawdopodobna wersja, też o tym myślałem.

Powiem szczerze, ze dokłądnie o tym samym pomyślałem, czyli... coś może w tym być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Elmocie (Krauze)? Może być fajna rywalizacja. Habaj, Grzyb, i Nivette to mega zaskoczenie. Niestety Oleksowicz to moim zdaniem Prokop polskich oesów, a Kuchara nie wiem czy stać na wygranie rajdu. Nie ma moich zawodników, ale myślę, że ten sezon będzie naprawdę ciekawy. Tak samo w ośce. Szkoda, że niektórzy zawodnicy, jak Janek Chmielewski nie maja budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Elmocie (Krauze)? Może być fajna rywalizacja. Habaj, Grzyb, i Nivette to mega zaskoczenie. Niestety Oleksowicz to moim zdaniem Prokop polskich oesów, a Kuchara nie wiem czy stać na wygranie rajdu. Nie ma moich zawodników, ale myślę, że ten sezon będzie naprawdę ciekawy. Tak samo w ośce. Szkoda, że niektórzy zawodnicy, jak Janek Chmielewski nie maja budżetu.

 

wiem że nie ten wątek  ;)  , ale mam mieszane uczucia po tym rajdzie . Z jednej strony bardzo sie ciesze że Filip z Kamilem pokazali klasę ( bardzo szkoda tego drobnego  błędu na przedostatnim oesie ) . Porównał bym go do błędu Roberta z ostaniego rajdu Alzacji i walkę o 4/3 miejsce w generalce i ostatni oes. Natomiast jest też drugie dno …… poziom rsmp . Jak to jest że nowicjusz , wsiada do r5 , i leje gości 0,5 sek. na 1km. którzy znają każdy kamyczek , zakręt, kamyczek, działkę ;) , i mogliby by jechać bez pilota ? Jestem niemal pewien że Kajto jakby wsiadł z powrotem w subaru R4 , zmiażdzyłby to towarzystwo . Naprawdę sie nie dziwię że kierowcy uciekają za granicę sie ścigać , bo tam są szanse rozwoju , a klepanie na pamięć tych samych oesów przez x-lat jak widać nie przynosi żadnych korzyści.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia sens rajdów przeprawowych na wyniszczenie. Od tego są rajdy terenowe. WRC powinno śmigać na normalnych drogach użytkowanych w ruchu codziennym,które mogą być pokonane przez zwykłe auto.

Elmo kiedyś Ty sie urodził? ;) co to, Safari nie pamiętasz?? Poza tym akurat w Argentynie i Meksyku to wlasnie to są normalne drogi po których oni urządzają OSy...

 

http://youtu.be/dLQwaaRNNpA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mnie zastanawia sens rajdów przeprawowych na wyniszczenie. Od tego są rajdy terenowe. WRC powinno śmigać na normalnych drogach użytkowanych w ruchu codziennym,które mogą być pokonane przez zwykłe auto.

Elmo kiedyś Ty sie urodził? ;) co to, Safari nie pamiętasz?? Poza tym akurat w Argentynie i Meksyku to wlasnie to są normalne drogi po których oni urządzają OSy...

 

http://youtu.be/dLQwaaRNNpA

Rocznik'85. Safari pamiętam, choć do tego rajdu jakoś nie byłem przywiązany. Bardziej pasował mi tam Dakar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pierwsze potwierdzenie najnowszej specyfikacji Fiesty dla Kubicy już od najbliższego rajdu:

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/kubica-i-prokop-w-nowych-fiestach,60977

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Na początku sezonu RK mówił o kupnie trzeciego auta, potwierdziło się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Autohebdo współpraca na linii RK - A-Style dobiegła końca. Powodem rozstania było rzekome zbyt duże wymagania Roberta co do ekipy z A-Style. Włosi nie sprostali reżimowi pracy jaki sobie zażyczył Robert. Teraz Robert szuka możliwości na restrukturyzację zespołu, ma odbyć spotkanie z Malcolmem i bardzo możliwy jest powrót do M-Sportu.

http://www.diariomotor.com/competicion/2015/04/29/m-sport-es-el-destino-mas-probable-para-robert-kubica-tras-la-ruptura-con-a-style/

 

Oby się wszystko poukładało, bo Portugalia może być bardzo ciekawym rajdem, ze względu na nowe odcinki i poprawioną Fiestę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie nie dziwi, że Włosi nie wytrzymali wymagań RK. To tytan pracy, ale oni chyba nie do końca rozumieją, że tylko tak można walczyć z fabrykami. Cóż, ich strata... nie tylko wizerunkowa, bo na tej współpracy mogli by zrobić milowy krok jeśli chodzi o obsługę auta WRC i jego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba teraz ściskać kciuki aby udało się Robertowi poskładać jakoś swój team. W rajdach jest jak widać trochę inna mentalność, nie może być wszystko na tip top tak jak w F1 i jak sobie tego by zapewne sam Robert życzył. A jak widać, kiedy RK ma wszystko poukładane i jest zaufanie do auta to może nawet prywatnym autem wygrywać odcinki z fabrykami. Bo będąc już ponad 2 lata w najwyższym środowisku rajdowym zapewne widzi wiele obszarów, które można poprawić i jako perfekcjonista chce to udoskonalić ale nie może być zarówno kierowcą, organizatorem, planistą, szefem zespołu, logistykiem i inżynierem. Fajnie jakby udało mu się dobrać odpowiednich ludzi, dzielących tą samą pasję, entuzjazm, ciągłą chęć do poprawy i doskonalenia się. Bo wracając do Malcolma, zapewne będą się powtarzać historie z ubiegłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba teraz ściskać kciuki aby udało się Robertowi poskładać jakoś swój team. W rajdach jest jak widać trochę inna mentalność, nie może być wszystko na tip top tak jak w F1 i jak sobie tego by zapewne sam Robert życzył. A jak widać, kiedy RK ma wszystko poukładane i jest zaufanie do auta to może nawet prywatnym autem wygrywać odcinki z fabrykami. Bo będąc już ponad 2 lata w najwyższym środowisku rajdowym zapewne widzi wiele obszarów, które można poprawić i jako perfekcjonista chce to udoskonalić ale nie może być zarówno kierowcą, organizatorem, planistą, szefem zespołu, logistykiem i inżynierem. Fajnie jakby udało mu się dobrać odpowiednich ludzi, dzielących tą samą pasję, entuzjazm, ciągłą chęć do poprawy i doskonalenia się. Bo wracając do Malcolma, zapewne będą się powtarzać historie z ubiegłego sezonu.

 

Kiedyś Robert w luźnej rozmowie stwierdził , że WRC  w porównaniu do F1 to totalna amatorka .W F1 na dwa tygodnie przed wyścigiem wiedział co do minuty co będzie robił , co jadł , i pił , o której kierowca po niego przyjedzie pod hotel, o której jest briefing, itd. co do minuty . W WRC jest to zdecydowanie bardziej luźne , choć również widzi z tego korzyści , że kierowca jest mniej izolowany od kibiców , i to mu sie bardziej podoba . Natomiast system pracy , jest inny bardziej improwizacyjny zdecydowanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Robert mówił w jakimś wywiadzie w tym roku, że nowa Fiesta będzie własnością jego zespołu czyli RKWRT, a nie A-Style.

Te obecne Fiesty wynajmowali od A-Style, z tym, że kupili nowe graty, o czym wspominał choćby sam Robert czy carfit

 

Edit: Robert jest na liście rajdu Portugalii (w sumie to nic nie znaczy, bo na poprzednim rajdzie też był na liście)

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest tłumaczenie tego artykułu Autohebdo.

"Dokładnie tydzień temu, w dniu rozpoczęcia Rajdu Argentyny szef M-Sportu Malcolm Wilson był pytany o nową ewolucję Forda Fiesty WRC, który ma zadebiutować w majowym Rajdzie Portugalii. Jak przyznał Brytyjczyk, M-Sport otrzymał zaliczkę na samochód, jednak nie została ona wpłacona przez Kubicę, a przez A-Style. W tym miejscu pojawia się pytanie czy włoska ekipa pogodzi się z Polakiem czy też może nastąpi definitywne rozstanie i Kubica będzie zmuszony szukać kolejnych, nowych rozwiązań."

http://wrc.net.pl/co-zrobi-kubica/?fb_action_ids=10153347913518189&fb_action_types=og.likes

Edytowane przez Moltisanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Kubica oficjalnie zgłoszony do Rajdu Portugalii. Na liście startowej z nr 14.


Zgłoszenie poszło jako "Robert Kubica" więc raczej formuła RK M-Sport Team z zeszłego roku nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxrally zdaje się potwierdzać info o tym, że m-sport przygotuje 3 nowe Fiesty dla prywaciarzy i będą to zespół Prokopa, Bertelliego i A-Style. M-Sport nie ma zdolności aby przygotować 4 Fiestę dla Roberta na Portugalię. Więc jedyną opcją RK aby jechać nową Fiestą jest zespół A-Style...

W Argentynie również byli ludzie Roberta i negocjowali ewentualny powrót do M-Sportu.

http://www.maxrally.com/2015/05/01/kubica-team-hangs-in-the-balance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...