Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że będzie polski akcent w teamie RK, oby było ich więcej

 

 

 

Edit:

Wywiad z Ogierem, dużo o RK:

http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,1735717


 

 

Interia: Po 3 tegorocznych rajdach śmiało można powiedzieć, że przybył Ci konkurent do wygrywania odcinków specjalnych - Robert Kubica. Spodziewałeś się, że właśnie on będzie wygrywał z Tobą odcinki specjalne?


Ogier: Absolutnie, tak. Robert jest bardzo szybkim kierowcą, zdecydowanie zdolnym do wygrywania odcinków specjalnych. Wciąż brakuj mu nieco doświadczenia, ale ono przychodzi z kilometrami przejechanych odcinków specjalnych i z godzinami spędzonymi za kierownicą samochodu rajdowego. Robert ma za sobą dopiero jeden pełny sezon startów w WRC, kierowcy z zespołów fabrycznych - od 5 do nawet 10. Spodziewam się, że w tym roku jego wyniki będą znacznie lepsze niż w ubiegłym sezonie.

Interia: Uważasz, że Kubica jeździ za szybko, skoro w aucie z prywatnego zespołu potrafił wygrywać odcinki specjalne ze znacznie bardziej doświadczonymi kierowcami w autach fabrycznych?

Ogier: Nie powiedziałbym, że jeździ za szybko. Po prostu, Robert jest kierowcą, który jedzie wszystko albo nic i gdy coś robi, angażuje się w to na 100%. Na swój sposób doskonale go rozumiem i popieram, bo też gdy się za coś biorę, chcę wykonać to najlepiej jak potrafię i dać z siebie wszystko. Wszyscy musimy pamiętać przez co przeszedł Robert Kubica, jakie wciąż ma ograniczenia po wypadku, których nie mają inni kierowcy. Jestem pewien, że one mają wpływ na błędy, które czasami mu się przytrafiają.


Interia: Kubica już osiągnął w WRC więcej niż jakikolwiek inny kierowca wyścigowy w historii, który próbował sił w rajdach. Czego Twoim zdaniem brakuje mu najbardziej, aby regularnie kończyć rajdy na punktowanych miejscach?

Ogier: Jest wiele czynników. Po pierwsze, trzeba dysponować najlepszym autem. Wydaje mi się, że w przeszłości Robert i jego zespół nie osiągali mety w kilku rajdach z powodu problemów technicznych. Oczywiście, to może przytrafić się zawsze i każdemu, czego najlepszym przykładem jest Rajd Argentyny, z którego wróciliśmy do domu bez punktów. Po drugie, jak już wspomniałem, życzę Robertowi odzyskania pełnej sprawności w ręce. Gdy w jednym miejscu i czasie spotkają się wszystkie klocki rajdowej układanki Roberta Kubicy, będzie bardzo groźnym rywalem.

Interia: Uważasz, że Kubica ma potencjał na tytuł rajdowego mistrza świata? Za 10 lat, po 12 tytułach mistrza świata Sebastiena Ogiera, oddałbyś mu swoją koronę?

Ogier z uśmiechem: Nigdy nie będę 12-krotnym mistrzem świata! Jestem bardziej niż pewny, że nie będę startował w WRC aż tak długo. Bez wątpienia, Robert jest super szybkim kierowcą. Niezależnie od tego jakiej klasy autem dysponuje, ma predyspozycje do tego, aby wygrywać rajdy. Ale rajdy to sport zespołowy. Wiele rzeczy musi się zgrać, aby odnieść sukces - trzeba mieć znakomity zespół, dysponować najlepszym autem, być dobrze przygotowanym i mieć mnóstwo doświadczenia. Robert ma tak ogromny potencjał, że wszystko jest możliwe.

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawne oko zauważy akcent polski i Subaru na tym zdjęciu , kto zgadnie o co chodzi ?

Podpowiedz , oczywiscie nie chodzi o sponsorów ;)

Akcent polski to przy nazwiskach :biglol:

A subaru to się nie mogłem dopatrzeć...

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się lata :P

 

To widzę że na zapoznaniu nie mają lekko te samochody :) A myślałem że obowiązują jakieś reguły prędkości itp...a tu widzę że grubo idzie :)

 

 

11053427_899232926803249_188249794303823

 

Eeee tam grubo, pewnie 80 km/h jak Hołek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie numery na zapoznaniu mozna zostać solidnie ukaranym łącznie z wykluczeniem wiec ja bym sie nie cieszył ale mam nadzieje ze odbył sie przy regulaminowej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...