Skocz do zawartości

Ksenony a ksenony


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wątpliwość, która mnie nurtuje/niepokoi.

 

Mianowicie w moim OBK z 2011 roku mam Zenony a w poprzednim aucie - czyli Skodzie Octavii Scout również miałem Zenony :D

Niestety Ksenony z OBK świecą jak lampa naftowa w porównaniu ze światłami w Skodzie.

 

Wyczytałem tu, że trzeba je nieco podnieść - co też uczynię wkrótce, ale nie chce tego robić na pałę, żeby nikogo nie oślepiać.

 

Pytanie brzmi, czy ktoś może ma porównanie ze Skodą/Audi/VW i może powiedzieć czy ksenony w Subaru są po prostu gorsze, czy to kwestia ustawień?

A może już sie ślepy nieco robię na starość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne zenony maja samopoziomowanie wiec sam lepiej nic tam nie podnos bo dopiero mozesz kogos oslepic

 

Ksenony się normalnie reguluje śrubami na reflektorach. Samopoziomowanie dotyczy jedynie kompensacji ugięć zawieszenie przy zmianach obciążenia osi.

 

A swoją drogą, to ponoć statystycznie z wiekiem co 10 lat potrzeba 2x więcej światła by widzieć tak samo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem tu, że trzeba je nieco podnieść - co też uczynię wkrótce, ale nie chce tego robić na pałę, żeby nikogo nie oślepiać.

Pytanie brzmi, czy ktoś może ma porównanie ze Skodą/Audi/VW i może powiedzieć czy ksenony w Subaru są po prostu gorsze, czy to kwestia ustawień?

Zdecydowanie kwestia ustawień, standardowo lampy ksenonowe są w Subaru ustawione nisko. Także byłem zaskoczony. Po zmianie zweryfikowanej w stacji diagnostycznej, poprawa jest zdecydowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam regulacja jest bardo łatwa śruba jest za reflektorem.

Jak odbierałem legacy z salonu to ksenony na krótkich miały zasięg około 30m.

Podjechałem z powrotem do salonu w Łomiankach i powiedziałem o problemie a pan ze stacji diagnostycznej (obok serwisu) stwierdził że wymyślam i wszystko jest w porządku a poza tym reflektory mają samopoziomowanie.

Wyszło na to że reflektory musiałem wyregulować gdzie indziej i świecą bardzo dobrze a do Łomianek już nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One maja samopoziomowanie - ale od jakiegos poziomu zero.

 

Strzelam - ale zalozmy sie regulacja jest plus minus 5% gora/dol. Ale 5% od jakiegos zerowego, neutralnego poziomu.

 

Zdecydowanie trzeba podniesc poziom. Przetestowane w legacy 2011 i w outbacku 2010. Tez swiecilo za nisko. U mnie zrobilo to ASO. Przy legacy zanim mi je wydano (mialem doswiadczenie po outbacku).

 

Po podniesieniu automatyczna regulacja, oczywiscie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Mi diagnosta powiedział ,że i tak mam za wysoko ,ale podniesie mi troszkę prawą. No i prawa świeci zdecydowanie lepiej :-).

Z lewą chyba sam powalczę :-). Generalnie są słabe,ale już gdzieś ten wątek był chyba poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość, która mnie nurtuje/niepokoi.

 

Mianowicie w moim OBK z 2011 roku mam Zenony a w poprzednim aucie - czyli Skodzie Octavii Scout również miałem Zenony :D

Niestety Ksenony z OBK świecą jak lampa naftowa w porównaniu ze światłami w Skodzie.

 

Wyczytałem tu, że trzeba je nieco podnieść - co też uczynię wkrótce, ale nie chce tego robić na pałę, żeby nikogo nie oślepiać.

 

Pytanie brzmi, czy ktoś może ma porównanie ze Skodą/Audi/VW i może powiedzieć czy ksenony w Subaru są po prostu gorsze, czy to kwestia ustawień?

A może już sie ślepy nieco robię na starość? :)

Mam porównanie z Renault Laguna, gdzie były biksenony adaptacyjne. W porównaniu z nimi ksenony w OBK są fatalne. Szczerze mówiąc mam wrażenie że przy dobrej żarówce H1 lampy w moim Lancerze lepiej świecą.

Podniesienie trochę pomaga ale i tak szału nie ma.

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy ktoś może ma porównanie ze Skodą/Audi/VW i może powiedzieć czy ksenony w Subaru są po prostu gorsze, czy to kwestia ustawień?

Mam porównanie imprezy hawka z passatem i... tak naprawdę nie ma porównania. W volkswagenie światła genialne, już nie mowię o tym, że bi i skrętne, ale bardzo mocne i idealnie pokrywają drogę. A w imprezie? Gdyby nie zimna barwa nie powiedziałbym, że to ksenony. Wymieniłem niedawno żarniki, bo jeden padł, ale efekt niewiele lepszy. Moim zdaniem ma się to konstrukcją reflektorów, bo przecież żarniki są takie same...

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru światła std są ustawiane za nisko. Podniesienie zdecydowanie poprawia sprawę. Jednak do Skody brakuje jeszcze 2x tyle. Niestety ale w tym aspekcie Skoda lepsza od Subaru, i to znacznie ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno fabrycznie źle ustawione, na pewno xenony, ale faktycznie na poziomie dobrych halogenów. Nie jest źle, ale jest komu zazdrościć. Dobrze, że seryjne w FXT. Drogowe też nie porażają, marzy mi się dodatkowa para dalekosiężnych. Jak ktoś znajdzie dobry sposób mocowania, to niech się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem zaskoczony że niby xenony, a w nocy ciemność... zrobiłem polerkę kloszy, wymieniłem żarniki i zrobiłem regulacje, pomogło, jest sporo lepiej, ale ostatnio wsiadłem do jakiegoś golfa nowszego i szczena mi opadła... Jasno jak w dzień, piękna linia odcięcia, wszystko ale to wszystko widać..

Stwierdzam że w subaru niestety to są jakieś kaganki a nie światła...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbicia sa tak zaprojeltowane ze dluzszy zasieg dostaje mniej swiatla natomiast zasieg prawie przed autem wyraznie krotszy dostaje duzo wiwcej swiatla stad wrazenie ze prawidlowo ustawione swiecia zbyt krotko

w Subaru jakie znam niestety xenony sa bardzo slabe 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...