Skocz do zawartości

Sprzęgło Ciężko chodzi


yarro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ze sprzęgłem jest ciekawa sprawa,zanim kupiłem oglądałem kilka egzemplarzy we wszystkich sprzęgło działało bardzo ciężko(2.5XT).W moim również dlatego uważałem,że TTTM,jakie było moje pozytywne zaskoczenie gdy po wymianie sprzęgła docisku i chyba czegoś jeszcze z okolic sprzęgła ,nareszcie zaczęło działać sporo delikatniej :D

A może tylko chciałem żeby wydana kasa faktycznie przyniosła pozytywne zmiany,a w między czasie wytrenowałem po prostu łydę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzęgłem jest ciekawa sprawa,zanim kupiłem oglądałem kilka egzemplarzy we wszystkich sprzęgło działało bardzo ciężko(2.5XT).W moim również dlatego uważałem,że TTTM,jakie było moje pozytywne zaskoczenie gdy po wymianie sprzęgła docisku i chyba czegoś jeszcze z okolic sprzęgła ,nareszcie zaczęło działać sporo delikatniej :D

A może tylko chciałem żeby wydana kasa faktycznie przyniosła pozytywne zmiany,a w między czasie wytrenowałem po prostu łydę :mrgreen:

Może po prostu kupiłeś inne sprzęgło? Zdaje się, że za siłę z jaką trzeba operować pedałem odpowiada w dużej mierze budowa docisku sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, mi też po wymianie sprzęgła zdawało się że pedał lżej chodzi :lol:

Tyle, że jak siadła do auta małożnka to stwierdziła ,że lżej bo mi się tak zdaje. A generalnie te 3 koła pln-a , które poszły z kieszeni na sprzęgło ,a efekt ten sam i rezultatu nie przyniosły :shock:

"Ot masz swoje Subaru" - cytuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, mi też po wymianie sprzęgła zdawało się że pedał lżej chodzi :lol:

Tyle, że jak siadła do auta małożnka to stwierdziła ,że lżej bo mi się tak zdaje. A generalnie te 3 koła pln-a , które poszły z kieszeni na sprzęgło ,a efekt ten sam i rezultatu nie przyniosły :shock:

"Ot masz swoje Subaru" - cytuję :lol:

 

A co to za sprzęgło masz za 3tys. :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Panowie A cóż to za przyjemność jeździć automatem. Według mnie żadna. :(

Mnie wydaje się, że problem leży w gdzie indziej, gdyż tak jak wspominałem sam tłoczek działa bardzo lekko - lekko, że ręką się go wciska a właściwie obraca. to pedał stanowi problem.

A z tym zdawaniem to macie rację. Jak się coś wymieni w aucie to zawsze wydaje się, że lepiej działa. nawet jak zatankuje to jedzie lepiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja powiem tak: załóż inne buty :-). Gdy jeżdżę w lekkich butach z cienką, miękką podeszwą też mnie noga boli i mam wrażenie, że jest ciężko - zwłaszcza podjeżdzanie w korku. Gdy mam trochę cięższe buty, z solidniejszą podeszwą - zupełnie nie odczuwam dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: załóż inne buty :-). Gdy jeżdżę w lekkich butach z cienką, miękką podeszwą też mnie noga boli i mam wrażenie, że jest ciężko - zwłaszcza podjeżdzanie w korku. Gdy mam trochę cięższe buty, z solidniejszą podeszwą - zupełnie nie odczuwam dyskomfortu.

 

Na lato polecam Crocsy z supermarketu za 9zł :) Będzie komfortowo i chłodno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zużyte sprzęgło ciężko chodzi :idea: często się zdarza się zanim do końca umrze lub niedługo po wymianie pęknie łapa sprzęgła bo jest tak mocno obciążona , przy wymianie sprzęgła polecam wymienić łapę sprzęła na nową bo warto a koszt nowej to ok 100 zł.

Tak więc wymiana sprzęgła powinna rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Właśnie zanabyłem Forka XT, gdzie sprzęgło jest mega twarde. Żona nie daje rady :(

Pytanie o Wasze doświadczenia czy da się przyzwyczaić i jeszcze długo można pojeździć czy czeka mnie rychła wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zanabyłem Forka XT, gdzie sprzęgło jest mega twarde. Żona nie daje rady :(

Pytanie o Wasze doświadczenia czy da się przyzwyczaić i jeszcze długo można pojeździć czy czeka mnie rychła wymiana?

 

Ile przebiegu? Twardość to raczej objaw wskazujący na wymianę. Jeśli ma udowodniony niski przebieg i nie ślizga się to można przesmarować łożysko wyciskowe oraz zrewidować stan sprzęgła. Operacja nie tania.

 

U mnie Exedy już 40kkm i pedał miękki jak na początku. Gdyby stanęło na wymianie to polecam Exedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wsiadłem do Dave-owego legacy gdzie jest Valeo lub Luk i powiem wam ze w porównaniu z exedy są strasznie twarde :wacko: A niedawno robione.

 

Choć przez pierwsze miesiące exedy tez wydawało mi sie twarde, teraz gdy mam porównanie to moge powiedzieć że jest mieciutkie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...