Skocz do zawartości

Mateuszek

Nowy
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateuszek

  1. Łe to Amerykańca to ja nie chce. Czyli pozostaje Europa a tych to jeszcze mniej jak na lekarstwo gdy wykluczę silnik Turbo, H6 i ropniaka. Wszak musi być Automatem. Po obejrzeniu auta za 30 kafli myślałem, że auto za 40 będzie super a tu spotkał mnie zawód. :-) Nic nowego się nie pojawia. Zapowiada się długie czekanie albo zmiana marki. :-( PS Jaka jest różnica w wysokości miedzy outbackiem a legasy?
  2. A czy cały panel radiowoklimatyzacyjny się nada? ( czy może trzeba będzie przerabiać złącza elektryczne?) Mam takie parcie na OBK, że szukam już rozwiązania. :-) Kolejne pytanie. Co z lampami w przypadku wersji amerykańskiej? Da się je ustawić na Europę czy trzeba zamieniać? Czy z tyłu mogą pozostać oryginalne czy również trzeba wstawić Europejskie?
  3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jak k będę miał pytania to będę pisał. A tymczasem szukam odpowiedniego pojazdu. :-) Może się koledzy orientują, Czy w razie gdybym kupił "Amerykańca" da się przestawić licznik na Km a stopnie na Celsiusze?
  4. Dzięki za te informacje. Nadal będę szukał OBK dla siebie. Dziś znalazłem jakieś auto ale zastanowił mnie brak szyberdachu. Nigdy nie widziałem Outbacka bez szyberdachu.
  5. Zaryzykuję i zapytam. czyt ta legenda Subaru jako pancernego auta. nie jest trochę przesadzona? Pytam bo im dłużej czytam tym powinienem się zrażać. Naprawy, remonty silników. Trochę to przerażające. Ale mimo to jakoś ciągnie mnie do tego Outbacka. No bo co jak nie Outbacko? Murano? znowu Rav4 stare volvo? Jakoś ma to Subaru coś w sobie.
  6. No tak w zasadzie dziś wszystko można sprowadzić ze stanów, pewnie na ebay-u jest wszystko. Ale mimo to wciąż jest problem znaleźć dobre auto. Każde które obejrzałem było malowane. :-(
  7. Dzięki. To jest super konkretna odpowiedź. A jak jest z częściami do amerykanina?
  8. Panowie czytam wątek i nadal nie wiem który silnik wybrać do Outbacka. Che kupić auto z 2007/2008 Mousi to być outback w automacie. Który silnik jest mniej awaryjny 2,5 czy 3.0? Nie zależy mi na osiągach. A litr paliwa w jedną czy drugą tez nie robi różnicy. Zaznaczam, że Auto będzie zagazowane. Jak tak czytam to gdzieś to Subaru zaczyna się robić mitologią ale mimo wszystko przyciąga jak magnez.
  9. Dzięki za tę informację. Chętnie wysłucham porad na pozostałe pytania.
  10. Witam. Przymierzam się do Zakupu Outbacka. Najlepiej w 2,5l z 2007/2008 roku. Obejrzałem już kilka aut i zauważyłem, że po 2007 roku nie mają wajchy od reduktora. I tu moje pytanie. Czy w modelach po 2006 roku zrezygnowano z reduktora czy może jest on włączany elektrycznie przyciskiem? Co prawda takowego nie znalazłem ale warto zapytać. Kolejne pytanie dotyczy wysokości zawieszenia. Auta które obejrzałem wyglądały na nisko osadzone jak na Outbacka ( na pewno nie były to legacy) czy były różne wersje zawieszenia czy może jest to wynikiem "zmęczenia" ( dużym przebiegiem) Auta? Oglądane auta były też ogólnie zmęczone życiem. A to malowane dokoła a to wyszurana szoferka. Czy jest szansa kupić porządnego Outbacka do 40 000zł nie starszego niż 2006/2007 rok z w 2,5l w automacie? Aha. czy to normalne, ze automat przerzuca biegi dopiero przy około 3tys. obrotów? Aha no i czy silnik 2,5 to dobry wybór?
  11. Witam. Nabyłem forestera 2,0X (125KM) Chciałbym samemu wymienić rozrząd. Czy ktoś dysponuje zdjęciami układu rozrządu lub sam wymieniał? Głównie interesuje mnie kwestia napinacza. Czy należy go po prostu wymienić czy jakoś się to ustawia. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, rysunki, zdjęcia.
  12. Ech Panowie A cóż to za przyjemność jeździć automatem. Według mnie żadna. Mnie wydaje się, że problem leży w gdzie indziej, gdyż tak jak wspominałem sam tłoczek działa bardzo lekko - lekko, że ręką się go wciska a właściwie obraca. to pedał stanowi problem. A z tym zdawaniem to macie rację. Jak się coś wymieni w aucie to zawsze wydaje się, że lepiej działa. nawet jak zatankuje to jedzie lepiej
  13. Przyjąć przyjęciem. ale jak kupie i stwierdzę, ze jednak nie dam rady nim jeździć to będę miał problem. Zastanawiam się o by się działo gdyby zamontować na pedale słabszą sprężynę. Tą wywalić i wstawić słabszą. Teoria podpowiada, że dalej powinno działać ale zawsze lepiej się zapytać
  14. Niby tak. Ale jak z kolei zajrzy się pod maskę to jest linka od pedału sprzęgła do pompki którą bez większego problemu można wcisnąć ręką. A pedał mimo to chodzi ciężko ( W 3 egzemplarzach które oglądałem jest tak samo.
  15. Witam. Chciałem zapytać czy w pedale sprzęgła w kabinie można usunąć lub zastąpić tą dość grubą sprężynę która jest rozcjągana podczas naciskania. Mam problem z nogą i pomimo iż sprzęgło jest w100% sprawne dla mnie chodzi za ciężko
  16. widać choroba trzyma i nie odpuszcza
  17. Dzięki zabieram się za lektóre
  18. Mateuszek

    Napęd w foresterze

    Na wstępie chciałbym powitać wszystkich jestem nowy. Jestem Mateusz I zachorowałem na Subaru Forestera z lat 2002-2005 ( Na taki mogę sobie z trudem pozwolić) wcześniej jeździłem Terrano II i na taki miałem się przesiąść ponownie ale po krótkiej jeździe Subaru mój świat staną na głowie. Bezapelacyjnie kupuję Subaru. Interesuje mnie napęd w tym aucie z silnikiem 2.0 125Km. Jak on działa? Co się dzieje gdy przód stoi na śliskim a tył na asfalcie i na odwrót. Lub lewa na lodzie a prawa na asfalcie? Czy jest jakiś system w typu asr czuwający nad napędem? Również jak jest z awaryjnością tego auta? I na co powinienem zwrócić szczególną uwagę kupując to autko?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...