Skocz do zawartości

Zastąpienie samopoziomujących amortyzatorów Forester 03-08


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Cenę w UK to mogę sobie sprawdzić. Bardziej interesuje mnie cena od dystrybutora w pl.

 

No to sprawdź u polskiego jeśli taki istnieje.

Z tego co wiem to są firmy które sprowadzają Peddersa na własną rękę, a oficjalnego na razie brak...

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dołączam się do grona ludzi z padniętym SLS, chciałem zapytać o opinię na temat zestawu: amorki Daichi i spręzyny ironman. Ma ktoś taki zestaw u siebie? Jakie są odczucia?

Może coś innego polecicie? Te Daichi mają dobre opinie z tego co czytałem, złe pisali tylko ci, którzy ich nie używali a są na prawde sporo tańsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daichi, nie polecam. Kiedyś może były OK, ale obecnie to złom. Moje nadawały się do wymiany po 15k kmów. Gwarancja oczywiście nie uznana. Rozmawiałem z osobą która handlowała nimi i mówiła, że w ostatnim roku ilość reklamacji wzrosła kilkukrotnie. Żadna nie uznana i przestaje nimi handlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to przydatne info bo faktycznie opinie czytałem z kilku lat wstecz, w takim razie pewnie zestaw kyb będzie najrozsądniejszy. A co sądzicie o sprężynach ironman, jak to się ma w forku xt? dodam że nie mam gazu i jeżdżę głównie sam dlatego mam na myśli prowadzenie na podniesionym i twardszym forku, czy w zakrętach się sprawuje lepiej jak niższy kyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te Daichi mają dobre opinie z tego co czytałem, złe pisali tylko ci, którzy ich nie używali a są na prawde sporo tańsze. Pozdrawiam
Mam u siebie zestaw amorów właśnie DAICHI + Kayaba sprężyny. Powiem tak ; jeżeli chodzi o tłumienie czy prowadzenie po zakrętach to ten zestaw jest naprawdę OK,no może jak na 40-sto latka trochę twardo ;), szczególnie bez obciążenia ale jest też duży minus tych amortyzatorów mianowicie wydają dziwne dźwięki , takie jakby skrzypienie, dudnienie . Na mokrym jest OK. Tak ,że osobiście nie polecam tylko ze względu na te wydawane przez nie dźwięki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestem nowy na forum, zamierzam wymienić amortyzatory i sprężyny na tył w Forku 2006 158kM, dodatkowo butla Lpg i ok.20 kg gratów w bagażniku, czy zestaw KYB+KYB będzie ok?. Czy coś innego? Jakie są aktualne ceny takich zestawów? Dziękuję za konkretną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w kwietniu za zestaw amorków Kayaba 334344, 334345; sprężyny Kayaba RC6431 plus robocizna zapłaciłem 1650 zł (Wrocław). Forek MY2003, jeśli to coś zmienia, nie mam LPG i nie chciałem twardszych sprężyn do wożenia ciężarów. Tył stoi mi obecnie dość wysoko, ale nie miałem jeszcze okazji zbyt mocno obciążyć paki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w Warszawie dwa dni temu, mam swojego fachowca, który zdobył części dla mnie w dobrej cenie, zestaw kyb+kyb+odboje i osłony + robota zapłaciłem 1330 zł (1170 - części, 80 zł od sztuki - wymiana) Wcześniej w kilku 'popularnych' sklepach widziałem różne opcje tego zestawu, różne sprężyny lub dystanse dla butli lpg. Jak chcesz namiar to pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w kwietniu za zestaw amorków Kayaba 334344, 334345; sprężyny Kayaba RC6431 plus robocizna zapłaciłem 1650 zł (Wrocław). Forek MY2003, jeśli to coś zmienia, nie mam LPG i nie chciałem twardszych sprężyn do wożenia ciężarów. Tył stoi mi obecnie dość wysoko, ale nie miałem jeszcze okazji zbyt mocno obciążyć paki.

 

gdzie to robiłeś ? Może być na PW.

 

Czeka mnie kompleksowa wymiana.Tył siedzi a przy 170k przebiegu to i przód pewnie kiepsko wybiera. Zestaw KYb pasuje p&p w miejsce SLS'ów czy trzeba coś rzeźbić ?

Tak się zastanawiam jakie dobrać KYB na przód. Dedykowane do tej samej serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu to nie mam pojęcia, zmieniałem tylko tył. Szczerze mówiąc to nie wiem konkretnie czy pasuje wszystko idealnie :P zostawiłem samochód rano a odebrałem wieczorem gotowy, wydaje mi się że są p&p. Sklepy, które obczajałem, że mają niezłe ceny (nie wiem czy mogę podać) to : subarak.pl i motoroils, mieli niezłe przeceny i bardzo fajny kontakt, mogą Ci dobrać co będziesz chciał. Jeśli chcesz robić u tego samego mechanika, co ja, to on gdzieś tam z hurtowni od siebie brał. Jest teraz mocno zalatany ale mogę go podpytać czy chciałby się tym zając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa p&p, poza amorkami i sprężynami w tej cenie były jeszcze jakieś drobne duperele, o których przypomniał mi powyższy post @@tonyww44, np. osłony. To jest zestaw Kayaby dedykowany do Forestera jako zamiennik oryginalnych SLS-ów. Kluczowe jest tylko to, że po wyrzuceniu SLS-ów konieczna jest wymiana także sprężyn, gdyż klasyczne amortyzatory Kayaby mają inną charakterystykę i sprężyny byłyby za miękkie (jeśli dobrze zapamiętałem).

Przód u mnie jest jeszcze OK, więc nie interesowałem się jeszcze co tam można rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego ukrócę prawdopodobnie Twój zakres poszukiwań  :) Nie do końca polecane są przez 'fachowców' opcje podniesienia przez sprężyny, np iron many. Już tłumaczę dlaczego, wygląda to podobno tak, że amorek działa w swoim górnym zakresie, który nie jest dla niego optymalny, przez co znacznie spada jego żywotność. Takie info otrzymałem, bo rozważałem różne opcje ale jednak padło na zwykły zestaw kayab, myślę, że butla z gazem nie powinna go jakoś mocno obciążyć ale jeśli chcesz użyć dystansów, to przy kilku sztukach trzeba już wymieniać też mocowania amorka na jakieś specjalne (co w sumie możesz też zrobić przy okazji tej wymiany ale trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem)

Edytowane przez tonyww44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...